Na całość aranżacji wpływa dobór wielu elementów – w tym także stolarki okiennej. Okna nie tylko do-świetlają pomieszczenia, ale także dają poczucie bezpieczeństwa oraz wpływają na estetykę budynku. Z kolei wprowadzane do wnętrza promienie słoneczne mają pozytywny wpływ na komfort i samopoczucie domowników. Ekspert z firmy AWILUX, Rafał Buczek, podpowiada, jakie okna pasują do nowoczesnych domów.

 

20220707AWILUX AWILUX Nero Style

 


Współczesna stolarka okienna daje ogromne możliwości aranżacyjne. Producenci oferują rozwiązania, które nie tylko spełniają aktualne, wyśrubowane wymagania dotyczące energooszczędności, ale również potrzeby klientów. Okna panoramiczne czy dwukolorowe to tylko niektóre z dostępnych na rynku propo-zycji. Warto więc zadbać o to, by stolarka zamontowana w naszym domu nie tylko cieszyła oko, ale i ko-rzystnie wpływała na nasze samopoczucie.

 


Piękno i energooszczędność w nowoczesnym stylu
Wielu ekspertów wskazuje na to, że zaangażowanie i dbałość o detale na etapie projektowym jest o wiele większa, niż kilka lat temu - zarówno w przypadku prywatnych inwestorów, jak i firm deweloperskich. Stąd z roku na rok rośnie popularność innowacyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują nie tylko lepsze parametry techniczne wpływające na komfort użytkowania, ale i atrakcyjny design.

 

 

20220707AWILUX aCUBE

 

- Nowoczesność zdominowała architekturę na wiele lat. Widać ją nie tylko w coraz to bardziej zaawanso-wanych technologicznie rozwiązaniach zapewaniających wygodę i bezpieczeństwo, ale i w bardziej otwartym podejściu do aranżacji wnętrz – również pod względem wyboru okien. Dlatego do nowocze-snych domów tak chętnie dobieramy duże, nierzadko narożne przeszklenia, osiągające nawet kilkanaście metrów szerokości, które nadają bryle przejrzystości oraz podkreślają jej geometrię. Poza dostarczaniem jak największej ilości światła dziennego, taka wielkoformatowa stolarka pełni rolę imponującego elemen-tu aranżacyjnego, będącego ramą dla otaczającej dom przestrzeni – mówi Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

 

Projekty nowoczesnych domów uwzględniają najczęściej duże przeszklenia, z jednoczesną dbałością o minimalizację utraty ciepła. Stąd warto rozważyć wykorzystanie rozwiązań o współczynniku U wynoszą-cym mniej niż 0,9 W/m2K. Tego typu okna posiadają na przykład szybę z trzech tafli oraz ramy wykonane z profili wielokomorowych z wkładkami termoizolacyjnymi. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na stolarkę wykonaną w technologii ALU czy PVC, dzięki rozwiązaniom klasy premium możliwe jest stworze-nie nowoczesnego domu w wersji energooszczędnej, a nawet pasywnej.

 

 


Nawet dla najbardziej wymagających
W domach wykończonych w stylu nowoczesnym idealnie sprawdzą się systemy przesuwne. Szeroki wy-bór rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb - na przykład z niskim progiem lub z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Bardzo ważnym aspektem jest także kolorystyka, spełniająca nawet najbardziej zaawansowane wymagania inwestorów.

 

- Nowoczesne projekty nierzadko stawiają na ciekawą kolorystykę. Coraz częściej można spotkać domy z ciemną elewacją i śnieżnobiałą aranżacją wewnątrz. W takiej sytuacji warto wybrać okna dwukolorowe, które będą idealnie współgrały z takim projektem. W ofercie AWILUX wszystkie okna PVC można wybrać w wariancie jedno- lub dwukolorowym - wyjaśnia ekspert AWILUX.

 

20220707AWILUX AWILUX AWISLIDE

 

Eksperci polecają też uwadze inwestorów wyjątkowe okna z linii Nero Style by AWILUX w kolorze głębo-kiej czerni. Inwestorzy mogą dzięki niej stworzyć niepowtarzalne, nowoczesne projekty.

 


Nowoczesność do kwadratu
Minimalistyczny, oszczędny w środkach wygląd oraz precyzja wykończenia to podstawa estetyki nowo-czesnej architektury. Rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie pozwalają na zachowanie har-monii między współczesnymi trendami a elegancją, dopasowując się tym samym do rosnących oczekiwań oraz potrzeb inwestorów.

 

W nowoczesnym domu doskonale odnajdzie się także system aCUBE - proste, kubistyczne rozwiązanie okienno-drzwiowe w technologii PVC, zbliżone wyglądem do stolarki aluminiowej. Dzięki niewielkiej głę-bokości, bardzo dobrej stabilności oraz wysokim parametrom termicznym i akustycznym poprawiającym komfort życia, system odpowiada wszelkim potrzebom i wymaganiom współczesnego budownictwa. Cha-rakteryzująca system aCUBE prostota i symetria okucia odnajdzie się w minimalistycznych wnętrzach, równocześnie dopełniając nowoczesną bryłę budynku.

 


Nowoczesny dom z inteligentną obsługą
Nowoczesny dom to taki, w którym możemy w inteligentny sposób zarządzać instalacjami automatyki domowej. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, co dzieje się w naszym domu, a także możemy szybko zareagować w codziennych, nieplanowanych sytuacjach. Sterowanie bramą garażową, roletami, oświe-tleniem czy alarmem za pomocą smartfona, tabletu, komputera czy smartwatcha to sposób na zapewnie-nie bezpieczeństwa mieszkańców i dobytku oraz wygody wszystkim domownikom.
- Nowoczesne budownictwo zakłada, że budynek powinien być przynajmniej częściowo zautomatyzowa-ny. Takie rozwiązania podnoszą komfort mieszkańców, ułatwiając ich codzienne czynności oraz wpływają na bezpieczeństwo domowników. Sterowane zdalnie rolety antywłamaniowe, drzwi, okna czy też bramy garażowe mogą uchronić przed włamaniem oraz kradzieżą – mówi ekspert AWILUX Polska.

 

20220707AWILUX AWILUX Nero Style

 

Jak podsumowuje Rafał Buczek z firmy AWILUX, nowoczesny dom powinien nie tylko nowocześnie wy-glądać, lecz także służyć mieszkańcom oraz środowisku. Z tego względu budowle te są wyposażone w szereg energooszczędnych, ekologicznych rozwiązań, które zwiększają komfort użytkownika. Nowocze-sny dom to również solidne, trwałe przeszklenia, które zajmują znaczną powierzchnię ścian budynków. Wybór stolarki klasy premium – takich jak rozwiązania AWILUX – daje gwarancję wysokich walorów wizu-alnych i pozwala na zmniejszenie rachunków wynikających z utraty ciepła.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.