Projekty współczesnych domów charakteryzuje rozmach w zakresie formy i stylu. Projektanci coraz częściej proponują duże ilości przeszkleń oraz geometryczne kształty. Tego typu duże przeszklenia nadają bryle budynku luksusowy charakter oraz optycznie powiększają pomieszczenia. Z kolei większa ekspozycja na naturalne światło to również jaśniejsze i wizualnie bardziej przestronne pomieszczenia - niczym z okładek magazynów.

 

 20220707awilux ase 80 aranzacja 2


Przeszklenia w rozmiarze XXL są atrybutem nowoczesnych domów. Coraz częściej spotykamy nieruchomości, których właściciele postawili na duże okna czy drzwi tarasowe.

 

- Niezwykle wąskie profile rozwiązań dostępnych w ofercie AWILUX umożliwiają uzyskanie efektu szklanej ściany, która w każdym momencie może zostać otwarta – mówi Rafał Buczek z firmy AWILUX. - Widoki wokół budynku dyktują położenie dużych przeszkleń, natomiast ogólna stylistyka stanowi o wykończeniu oraz finalnym wyglądzie obiektu. Duże okna można dostosować do naszych potrzeb na wiele sposobów, zarówno poprzez zastosowanie różnych materiałów, z których są wykonane, ale również poprzez wybór sposobu otwierania skrzydła, koloru i szerokości ram czy rodzaju zastosowanych okuć – dodaje.

 

20220707awilux schueco livingslide panorama loft

 

Duże przeszklenia w systemach aluminiowych
Okna aluminiowe zapewniają największe możliwości w zakresie tworzenia dużych przeszkleń. Rozwiązania z oferty AWILUX pozwalają uzyskać nawet 12 metrów szklanej ściany. Konstrukcje wykonane w tej technologii cechuje największa wytrzymałość oraz nośność, a także doskonałe parametry termoizolacyjne.

 

Jak mówi ekspert AWILUX, zarówno okna, jak i drzwi przesuwne oparte na systemach aluminiowych są coraz smuklejsze, wizualnie lżejsze i gwarantują maksymalną widoczność. Coraz popularniejsze stają się rozwiązania, w których wszelkie mechanizmy i skrzydła są schowane. Od strony fasady wygląda to tak, jakby szyba była wbudowana w konstrukcję budynku. Dotyczy to dużych przeszkleń zamontowanych w pokoju dziennym, jak i stolarki kuchennej czy łazienkowej.

 

20220707awilux system awislide 3

 

Ciepło i wygoda użytkowania
System ASE 80.HI z oferty AWILUX to połączenie walorów wizualnych z wysokimi parametrami izolacyjnymi. Może być on z sukcesem stosowany w budownictwie pasywnym.

 

- System ten wyróżnia wyjątkowo wąski profil, który gwarantuje nowoczesny design i możliwość stworzenia bardzo dużych przeszkleń. Umożliwia tym samym tworzenie zrównoważonej, nowoczesnej architektury. Drzwi tarasowe na systemie ASE 80.HI zapewniają niemal bezszelestne i proste w obsłudze użytkowanie oraz łatwy dostęp do balkonów, tarasów i ogrodów zimowych. Dzięki nim pomieszczenia są doskonale doświetlone, a mieszkańcy mogą cieszyć się walorami wizualnymi otaczającego sąsiedztwa przez cały rok – tłumaczy ekspert AWILUX, Rafał Buczek.

 

20220707awilux system awislide 4

 


W przypadku systemu ASE 80.HI, ten zwiększony ciężar skrzydeł oraz duże formaty idą w parze z designem i komfortem użytkowania. Według eksperta z firmy AWILUX system gwarantuje przejrzysty i klarowny wygląd po otwarciu, gdyż wszystkie elementy przesuwne poruszają się równolegle. Dzięki temu pomieszczenia stają się bardziej przestronne, eleganckie i funkcjonalne.

 


Nowa generacja aluminiowych drzwi tarasowych
W ofercie AWILUX dostępny jest także system drzwi podnoszono-przesuwnych AWISlide, umożliwiający tworzenie dużych konstrukcji drzwi przesuwnych, przy równoczesnym zachowaniu ich płynności zamykania i otwierania. Imponująca konstrukcja oraz szerokie na 3.5 oraz wysokie na 3 metry skrzydło doskonale powiększa optycznie wnętrza, zapewniając przy tym znakomitą izolację termiczną oraz akustyczną, poprawiającą komfort przebywania w pomieszczeniu.

 

20220707awilux system awislide 5

 

System drzwi podnoszono-przesuwnych AWISlide zaprojektowano z myślą o jasnych i rozświetlonych wnętrzach. Przeszklenie może stanowić nawet 90% tego rozwiązania, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej sztywności i odporności konstrukcji. Wszelkie elementy ryglujące zostały przeniesione z części ramowej na skrzydło. Dzięki temu są one całkowicie niewidoczne. Zredukowane profile gwarantują elegancki i nowoczesny wygląd, idealnie wpisując się w wewnętrzną oraz zewnętrzną aranżację domu. Ponadto, zwiększona ilość światła przenikającego przez okna pozwala maksymalnie doświetlić pomieszczenie. W wersji standardowej, słupki mają zaledwie 50 mm, a głębokość zabudowy wynosi 180 mm.

 


Wielki format PVC
Duże przeszklenia od kilku sezonów wyznaczają trendy we współczesnej stolarce – także tej PVC. Stąd AWILUX w swej ofercie ma system Schüco LivIngSlide Panorama, który wpuszcza do wnętrz jeszcze więcej naturalnego światła.
- LivingSlide Panorama z oferty AWILUX to system z niskim stałym skrzydłem, ekstremalnie wąskimi w widoku profilami i bardzo dużymi przeszkleniami. W części stałej profil ramy ukryty jest w progu, dzięki czemu szyba sięga niemalże posadzki. Ten wariant drzwi podnoszono-przesuwnych posiada imponująco wąską ramę skrzydła o szerokości zaledwie 72 mm przy głębokości zabudowy 194 mm. Dzięki temu LivingSlide Panorama gwarantuje 10% więcej światła niż wersja podstawowa systemu – wyjaśnia ekspert AWILUX.

 

20220707awilux system awislide 6


Drzwi dostępne są w wielu wariantach wykonania ze skrzydłami stałymi i przesuwnymi. W przypadku dużych powierzchni można zdecydować się na wersję z czterema skrzydłami – dwoma stałymi zewnętrznymi i dwoma ruchomymi pośrodku systemu. Natomiast w niewielkich przestrzeniach idealnie sprawdzi się rozwiązanie dwuskrzydłowe – w którym jedno ze skrzydeł jest ruchome, a jedno stałe.


Dla większych widoków i komfortu użytkowania polecają się również innowacyjne drzwi przesuwne aSLIDE z linii aMOTION, łączące wyjątkowo łatwe użytkowanie ze szczelnością termiczną i akustyczną. System aSLIDE, przesuwający się z lekkością pomimo masywności - przeznaczony jest nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również uatrakcyjnia mieszkania w apartamentowcach, pomieszczeniach biurowych, a nawet salach konferencyjnych, niwelując hałas dobiegający z zewnątrz.

 


Niezwykłe okna
Duże przeszklenia mogą stanowić niemalże całą szerokość ściany. Coraz popularniejsze stają się również okna narożne:
- Jedną z ich największych zalet jest spektakularne otwarcie pomieszczenia na widoki znajdujące się poza nim. Okna narożne można zastosować w każdym pomieszczeniu. Stają się one pewnego rodzaju elementem aranżacji wnętrza, nadając mu lekkości, światła i luksusowego wykończenia – dodaje Rafał Buczek.
Współczesna architektura przyzwyczaja nas do niecodziennych projektów i rozwiązań. Duże przeszklenia – zarówno w technologii PVC, jak i ALU - gwarantują nie tylko piękne widoki oraz duże doświetlenie, ale tworzą również oryginalny wygląd elewacji, która staje się wyrazem ekspresji mieszkańców. Dostępne w ofercie AWILUX rozwiązania dają możliwość stworzenia domów wyglądających nie tylko jak z okładek magazynów wnętrzarskich i architektonicznych, ale także wysokobudżetowych scenografii filmowych.

 

Awilux Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników.

 

Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów SCHÜCO oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.