Nowa ciepła ramka dystansowa SWISSPACER Ultimate Pro

Więcej ciepłych ramek dystansowych: SWISSPACER Ultimate Pro łączy doskonałą wydajność energetyczną z optymalnymi możliwościami ich zastosowania. Dzięki nowemu składowi materiału profil ramki jest bardziej elastyczny i łatwiejszy w obróbce – przy zachowaniu obecnej stabilności ramek dystansowych.

 

Pod względem efektywności energetycznej Ultimate Pro dorównuje SWISSPACER Ultimate, co czyni ją jedną z najlepszych ciepłych ramek dystansowych na świecie.

 

2022 10 16 1

 Szersza, gazoszczelna folia tworzy większą powierzchnię, do której trwale przylega butyl. Dzięki temu przestrzeń między szybami jest bardzo solidnie uszczelniona. Copyright: SWISSPACER

 

Zapotrzebowanie na energooszczędne rozwiązania okienne i fasadowe stale rośnie. Ważną rolę odgrywa tu między innymi ramka dystansowa w szkle izolacyjnym, a jej zmniejszona przewodność cieplna w stosunku do ramek z metalu w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej okien.

 

Jeśli ramka dystansowa ma niekorzystny, czyli wysoki współczynnik przenikania ciepła, to dużo ciepła jest tracone na zewnątrz – nawet przy doskonałej ramie okiennej i zaawansowanej technologicznie szybie. Ponadto ciepłe ramki dystansowe minimalizują kondensację pary wodnej na krawędzi szyby, a tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia tam pleśni.

 

2022 10 16 2

 Nowa ramka Ultimate Pro uzupełnia istniejące portfolio ramek premium firmy SWISSPACER. Mniejsza kruchość materiału zapewnia szczególną elastyczność ciepłych ramek dystansowych. Copyright: SWISSPACER

 

Od lat ramka SWISSPACER Ultimate jest jedną z najcieplejszych, a przez to najlepszych ramek dystansowych na świecie. Nowa ramka Ultimate Pro uzupełnia istniejące portfolio produktów SWISSPACER.

 

Szwajcarska firma skupiła się na optymalnej obróbce ramek dystansowych i maksymalnym bezpieczeństwie szkła izolacyjnego zapewniającego w ten sposób doskonałą efektywność energetyczną.

 


Wysoka elastyczność dla najlepszej obróbki
Mniejsza kruchość materiału zapewnia szczególną elastyczność ramek – podkreśla Mario Kindler, Product Manager w SWISSPACER oraz wyjaśnia nowe właściwości produktu.

 

– Dzięki temu Ultimate Pro jest mniej podatna na złamania lub mikropęknięcia podczas cięcia i aplikacji akcesoriów (np. narożników). Ultimate Pro jest również niezwykle wytrzymała, jeśli chodzi o aplikację gotowej ramki w zespoleniu.

 

Ramka Ultimate Pro może być przetwarzana szczególnie wydajnie. Produkcja staje się przez to dużo bezpieczniejsza. Oznacza to dodatkowo lepsze czasy cyklu i minimalizację odpadów w procesie produkcji. Zoptymalizowane narożniki i łączniki wzdłużne dodatkowo sprzyjają stabilności ram.

 

2022 10 16 3

 Optymalnie dobrana konstrukcja geometrii, perforacji i folii zapewnia szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności szkła izolacyjnego. Copyright: SWISSPACER

 

Szersza, gazoszczelna folia tworzy większą powierzchnię, do której trwale przylega butyl. Dzięki temu przestrzeń między szybami jest bardzo solidnie uszczelniona. W konsekwencji zminimalizowane zostaje ryzyko przenikania wilgoci do wnętrza zespolenia lub utraty gazu na zewnątrz. Ulepszona perforacja profilu poprawia również jego jakość, ponieważ pozwala situ molekularnemu łatwiej wchłonąć ewentualną wilgoć.

 

– Optymalnie dobrana konstrukcja geometrii, perforacji i folii zapewnia szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności szkła izolacyjnego – zwłaszcza w odniesieniu do jego trwałości – podkreśla Kindler. Nowa ramka SWISSPACER Ultimate Pro została zaprezentowana na tegorocznych targach glasstec. 

 

Dalsze informacje dostępne na stronie www.swisspacer.com 

 

 2022 04 14 5

 

2022 10 16 4

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.