Nowy system Ublo oferuje niezwykły system wentylacji zarówno pomieszczeń biurowych, jak i mieszkalnych. Okrągły moduł napowietrzający jest bezpośrednio zintegrowany z oknem lub fasadą budynku. W każdej chwili zapewnia wydajną cyrkulację powietrza, a dodatkowo pozytywnie wpływa na komfort życia i sprzyja utrzymaniu czystego powietrza w pomieszczeniach.

 

Ten innowacyjny produkt o wysokiej efektywności energetycznej został zaprojektowany w Korei Południowej i jest dostępny obecnie również w Europie. Do jego wyjątkowo wysokiej wydajności przyczyniają się zintegrowane w nim ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

 

2022 11 16 1

Okrągły moduł wietrzący, zintegrowany bezpośrednio w szybie zespolonej okna lub fasady, zapewnia zawsze efektywną cyrkulację powietrza. © Ublo

 

Zawsze świeże powietrze w pomieszczeniu bez potrzeby otwierania drzwi i okien – oto pomysł leżący u podstaw rozwoju koncepcji modułu wietrzącego Ublo stworzonego przez projektantów Roberta-Jana van Santen i Naree Kim. Opracowane początkowo w Hongkongu i Korei Południowej rozwiązanie składa się – w uproszczeniu – z okrągłego modułu poliwęglanowego i otworu średnicy 150 milimetrów.

 

Moduł wietrzący jest montowany bezpośrednio i w odpowiedniej liczbie, w pojedynczo, podwójnie lub potrójnie szklonych oknach, wcześniej wyposażonych w otwory. Aby zoptymalizować przepływ powietrza w pomieszczeniu moduły wietrzące można umieścić zarówno w górnej, jak i w dolnej części przeszkleń. Ten sposób obiegu powietrza zawsze zapewnia jego optymalną jakość i wydajność.

 

2022 11 16 2

Szukając wydajnego rozwiązania dla ciepłej ramki dystansowej właściwym wyborem okazał się produkt SWISSPACER Ultimate. © Ublo

 

Ta innowacyjna koncepcja sprawdziła się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których standardowo nie można otwierać okien – na przykład w wieżowcach. Dodatkowo rozwiązanie to ma inną zaletę – dzięki niewielkim rozmiarom każdego otworu Ublo udaje się uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z upadkiem z wysokości przedmiotów ustawionych przy oknie.

 

Użytkownicy mogą bardzo wygodnie przewietrzać pomieszczenia także na górnych piętrach. Natomiast na dolnych kondygnacjach system minimalizuje ryzyko włamania. Nowe możliwości estetyczne i swoboda aranżacji

 

Także pod względem estetycznym innowacyjny system Ublo daje nowe perspektywy. Patrząc od zewnątrz – wyjątkowe koliste kształty wyrażają kreatywność i ekstrawagancję, a tym samym oferują architektom nowe możliwości aranżacji. Kolejną zaletą jest okrągła pokrywa.

 

2022 11 16 3

Dzięki niewielkim wymiarom każdego otworu Ublo można uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw związanych z upadkiem z wysokości, a użytkownicy mogą wygodnie wietrzyć pomieszczenia również na górnych piętrach. © Ublo

 

 

Może być przezroczysta, ale można też zastosować materiały nieprzepuszczające światła, takie jak drewno, metal lub korek. Możliwe jest także użycie elementów dekoracyjnych, motywów druku cyfrowego lub dodatkowych funkcji, takich jak głośnik Bluetooth bądź element świetlny.

 


Energooszczędna konstrukcja z ciepłymi ramkami dystansowymi SWISSPACER Ze względu na swoją prostą konstrukcję, bez klasycznych skrzydeł okiennych i skomplikowanej techniki okuć, system Ublo przyczynia się zdecydowanie do optymalizowania efektywności energetycznej w budynkach. Ważną rolę odgrywają przy tym także wysoce wydajne energetycznie ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

 

Zamontowana, w uszczelce krawędziowej okrągłego modułu wietrzącego ramka dystansowa zapewnia poprawę efektywności energetycznej całej konstrukcji. Szukając optymalnego rozwiązania wybrano ramkę SWISSPACER Ultimate. Wygięta na ciepło ramka dystansowa wbudowana w zespolony okrągły moduł dba o lepszą efektywność energetyczną całej konstrukcji.

 

2022 11 16 4

Także pod względem estetycznym innowacyjny system Ublo daje nowe możliwości. © Ublo

 


Ze wszech miar to korzystny wybór.
Duże możliwości dla rynku produkcji okien w Europie Koncepcja Ublo jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek także ze względu na nadal utrzymującą się pandemię COVID-19 i związany z nią popyt na efektywne koncepcje wietrzenia pomieszczeń mieszkalnych i miejsc pracy. – Widzimy również duży potencjał dla naszego systemu wentylacyjnego w Europie – obecnie i w przyszłości.

 

Prowadzimy już rozmowy z różnymi partnerami z branży szklarskiej – wyjaśnia dyrektor zarządzający Ublo, Naree Kim. Zgodność z normą EN 1279 jest obowiązkowa, a naprężenie rozciągające w materiale uszczelniającym musi być sprawdzone dla każdego zastosowania, w którym szkło jest narażone na intensywne działanie promieni słonecznych.

Dalsze informacje na www.swisspacer.com  i www.ublo-window.com 

 2022 04 14 5

 

2022 11 16 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 11/2022  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.