Firma Döpfner specjalizująca się w dziedzinie konstrukcji okiennych stawia na ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

 

 2023 02 14 1

 Wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju w konstrukcji poszczególnych elementów budynku jest przedmiotem szczególnej troski rodzinnej firmy Döpfner. Przejawia się ona w całym procesie produkcji - począwszy od wyboru surowców, poprzez logistykę, potem produkcję, aż po recykling. © Döpfner

 

Ochrona klimatu od wielu lat jest priorytetem dla założonej w 1906 rokuw Gerolzhofen firmy Döpfner. Drewniane i drewniano-aluminiowe okna produkowane są zgodnie z surowymi kryteriami dbałości o ekologię i mają unikalny w branży certyfikat Eco-Footprint.

 

Podejście do zrównoważonego rozwoju jest tu traktowane w sposób całościowy i w najdrobniejszych szczegółach i dlatego zdecydowano się stosować nowoczesne i energooszczędne ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

 

2023 02 14 2

„Naturalnie inaczej” – to motto, które przyświeca rodzinnej firmie Döpfner, produkującej wysokiej jakości drewniane i drewniano-aluminiowe okna i drzwi przesuwne. © Döpfner

 

„Naturalnie inaczej” – to motto, którym przyświeca rodzinnej firmie Döpfner z tradycjami sięgającymi obecnie czwartego pokolenia. W swojej siedzibie, w Dolnej Frankonii, produkuje wysokiej jakości drewniane i drewniano-aluminiowe okna i drzwi przesuwne.

 

Wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju w konstrukcji poszczególnych elementów budynku jest zadaniem dwóch dyrektorów zarządzających – Franka i Mario Döpfnerów oraz ich 100 pracowników. Przejawia się to w całym procesie produkcji – począwszy od wyboru surowców, poprzez logistykę, produkcję, aż po recykling.

 


Wysokiej jakości okna wykonane z drewna krajowego
Frank Döpfner przedstawia: – Jesteśmy mocno zaangażowani w zrównoważoną gospodarkę leśną i używamy tylko rodzimych gatunków drewna z naszego regionu, poświadczonych uznanym znakiem ekologicznym „Holz von Hier [Drewno stąd].

2023 02 14 3

Okna drewniane i drewniano-aluminiowe firmy Döpfner są produkowane według surowych kryteriów ekologicznych i mają unikalny w branży certyfikat Eco-Footprint. © Döpfner

 

Ponadto producent poddaje swoje okna specyficznej ocenie produktu – opartej na naukowych podstawach – procedurze Eco-Footprint, która wykonywana jest przez niezależnych ekspertów z BS-Umweltberatung. Oprócz zużycia zasobów w ocenie uwzględnia się również takie czynniki, jak wpływ na różnorodność biologiczną, możliwości późniejszego wykorzystania oraz sprawiedliwość społeczną.

 

– W ten sposób nasi klienci i partnerzy wiedzą, że pracujemy ze znacznie mniejszym śladem ekologicznym w porównaniu z innymi materiałami do produkcji ram okiennych, i że oferujemy rozwiązania wyłącznie przyjazne dla środowiska. To gwarantuje kompleksową, przejrzystą i przede wszystkim uczciwą informację o naszych produktach – dodaje Frank Döpfner.

 

Zrównoważony rozwój przemyślany w najdrobniejszych szczegółach
Konsekwentnie przyjazna środowisku produkcja okien obejmuje nie tylko materiały ram i szyby izolacyjne, ale także stosowanie ciepłych ramek dystansowych. – Wraz z naszym partnerem w dziedzinie szkła izolacyjnego od 2012 roku stosujemy ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER

 

 2023 02 14 4

Firma Döpfner stosuje ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER Ultimate i Advance od 2012 roku. © SWISSPACER

 

Ultimate i Advance. Charakteryzują się one wysoką jakością oraz udokumentowaną odpowiednią Deklaracją Środowiskową Produktu (EPD) z wykazaną stosunkowo niską emisją CO2, dzięki czemu doskonale wpisują się w naszą filozofię zrównoważonego rozwoju –wyjaśnia Frank Döpfner.

 

Konkretnie oznacza to, że do produkcji ramek SWISSPACER do ustandaryzowanego okna o wymiarach 1,23 x 1,48 m wykorzystuje się łącznie 5,42 metra bieżącego materiału i emituje 1,19 kg CO2. Dla porównania: w przypadku zastosowania ramek z aluminium zakładana emisja CO2 wynosi 2,238 kg dla tych samych wymiarów okna. To jest 88% więcej, przy czym wartość ta nie uwzględnia dalszej obróbki profilu.

 


Zwiększenie efektywności energetycznej, zmniejszenie kosztów ogrzewania
Kolejnym plusem, wynikającym z zastosowania ciepłych ramek dystansowych SWISSPACER, jest znaczna poprawa współczynnik przenikania ciepła Uw okien i drzwi. Oznacza to mniejsze zużycie energii, a także mniejszą emisję CO2 dla właściciela budynku lub użytkownika mieszkania.

 

 2023 02 14 5

Mario i Frank Döpfner są w pełni zaangażowani w zrównoważoną gospodarkę leśną i wykorzystują wyłącznie krajowe gatunki drewna pochodzące z regionalnych źródeł. © Döpfner

 

Według niezależnych badań przeprowadzonych przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt, wysokowydajne ramki dystansowe z tworzywa sztucznego umożliwiają oszczędność energii grzewczej aż do 8,6% w porównaniu z ramkami aluminiowymi.

 


Holistyczna zrównoważona współpraca
Dyrektor zarządzający Mario Döpfner wypowiada się o współpracy z SWISSPACER w samych superlatywach: – Zagadnienia takie, jak ocena cyklu życia czy ślad węglowy produktu nabierają coraz większego znaczenia i w przyszłości będą standardowymi wymaganiami dla każdego okna czy elementu budynku.

 

Już teraz zauważamy, że nasi partnerzy handlowi oraz klienci końcowi coraz częściej pytają o produkty przyjazne dla środowiska, a w szczególności o odpowiednie certyfikaty. Firma SWISSPACER to partner, który podziela nasze wysokie  standardy w zakresie ochrony klimatu.”

 

Więcej informacji na stronach:  www.swisspacer.com, www.doepfner.de

 

 2022 04 14 5

 

 2023 02 14 6

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.