Firma Guardian Glass ponownie uzyskała certyfikat Cradle to Cradle na poziomie Bronze dla trzech rodzin produktów – szkła float, powlekanego i laminowanego – produkowanych w zakładach w Europie.

 

2023 03 03 3

 

Pierwszy certyfikat Cradle to Cradle (C2C) na poziomie Bronze w wersji 3.1 dla trzech linii produktów europejskich został uzyskany przez Guardian Glass w grudniu 2019 r. Produkty te nie tylko zostały poddane ponownej certyfikacji na poziomie C2C Bronze w wersji 3.1 – firma Guardian Glass jest także jedną z pierwszych produkujących szkło float firm, które spełniają niektóre z bardziej rygorystycznych wymogów C2C Bronze w wersji 4.0.

 

Trzy linie produktów uzyskały poziom C2C Bronze w wersji 4.0 w trzech z pięciu kategorii (wpływ materiału na zdrowie, obieg zamknięty produktu i zarządzanie glebą i wodą). W przypadku szkła float produkowanego w Europie poziom C2C Gold w wersji 4.0 został osiągnięty w kategorii „wpływ materiału na zdrowie”.

 

Cradle to Cradle® to globalny standard produktów uznawanych za bezpieczne, cyrkularne i wytwarzane w odpowiedzialny sposób. Od ponad dekady Cradle to Cradle Certified pomaga firmom wprowadzać innowacje i optymalizować materiały oraz produkty zgodnie z najnowszymi osiągnięciami naukowymi.

 

2023 03 03 1

Korzyści ze stosowania produktów C2C w budownictwie

 

 

Korzyści ze stosowania produktów C2C w budownictwie

Standard ten zachęca do ciągłego doskonalenia, przyznając certyfikaty na podstawie uszeregowanych rosnąco poziomów osiągnięć.

Każdy poziom certyfikacji (Basic, Bronze, Silver, Gold i Platinum) potwierdza spełnienie coraz bardziej rygorystycznych wymogów w pięciu kategoriach:

- wpływ materiału na zdrowie,
- obieg zamknięty produktu,
- energia odnawialna i zarządzanie emisją dwutlenku węgla,
- sprawiedliwość społeczna,
- zarządzanie glebą i wodą.

 

Cradle to Cradle Building Charter od samego początku zachęca architektów i projektantów do tworzenia projektów budynków przyjaznych dla środowiska, mających pozytywny wpływ na społeczności, w których powstają.

 

Coraz więcej marek i organizacji określających standard zrównoważonych budynków, takich jak LEED, BREEAM czy WELL, uznaje obecnie normę produktową Cradle to Cradle Certified® jako preferowaną przy podejmowaniu bardziej odpowiedzialnych decyzji zakupowych.

 

2023 03 03 2

 Jonathan Brunette, kierownik ds. certyfikacji i ESG w Guardian Industrie

 

Jonathan Brunette, kierownik ds. certyfikacji i ESG w Guardian Industries, komentuje: – To ogromne osiągnięcie zespołów Guardian Glass. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z uzyskania poziomu Bronze w wersji 4.0 w trzech kategoriach dla naszych europejskich produktów: szkła float, szkła powlekanego i szkła laminowanego.

 

W porównaniu z wersją 3.1, wersja 4.0 zawiera nowe, bardziej rygorystyczne wymagania, w tym nowe ramy dla zamkniętego obiegu produktu, rozszerzone wymagania w zakresie zarządzania glebą i wodą oraz wymagania dotyczące wpływu materiału na zdrowie, lepiej dostosowane do aktualnie obowiązujących przepisów o substancjach chemicznych i innych norm.

 

Ponowne uzyskanie certyfikatu dowodzi zaangażowania i inwestycji firmy Guardian Glass w ciągłe doskonalenie procesów i wytwarzanie bardziej zrównoważonych produktów szklanych przeznaczonych na rynek europejski”. 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.guardianglass.com/cradle-to-cradle 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.