Guardian Business Solutions to centrum usług, które będzie wspierało proces transformacji. Pierwsi członkowie zespołu GBS będą odpowiedzialni za procesy finansowe oraz księgowość wszystkich form działalności Guardian Glass w Europie. Następnie centrum zajmie się obsługą sieci dystrybucyjnej, procesów komunikacji oraz prac projektowych.

 

GBS może zatrudnić do 60 pracowników. Firma przewiduje, że ten poziom zatrudnienia osiągnie w ciągu 12 miesięcy.

 

20170622guardian Obraz 015

 

Podczas oficjalnego otwarcia nowego centrum Guardian Business Solutions (GBS) w Katowicach firma Guardian Industries miała przyjemność gościć Tadeusza Kościńskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

20170622guardian Obraz 049

 

Guardian Glass w Europie zapoczątkował niedawno serię inicjatyw skoncentrowanych wokół Transformacji Biznesowej. Ma na to celu działanie w oparciu o model regionalny, skoncentrowany wokół swoich klientów oraz kluczowych dla regionu obszarów.

 

20170622guardian Obraz 038

 


“Guardian Industries to firma działająca na niemal wszystkich kontynentach, ale to Polska okazała się być najlepszą lokalizacją dla centrum biznesowego, świadczącego usługi na całą Europę. Tym, co zadecydowało o wyborze Polski i Katowic na miejsce inwestycji były bez wątpienia talenty, kompetencje i wykształcenie polskich specjalistów” – powiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

 

„Postrzegamy Guardian Business Solutions jako wartość nie tylko dla firmy Guardian ale również naszych klientów. Będzie to możliwe dzięki harmonizacji i standaryzacji procesów a także automatyzacji kluczowych rozwiązań technologicznych” – powiedział Gabor Harakaly, Director of Business Transformation for Guardian Glass w Europie.

 

20170622guardian Obraz 025

 


„Poszukując miejsca dla utworzenia GBS, braliśmy pod uwagę dostęp do zdolnej i wykwalifikowanej kadry pracowniczej, dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz niedużą odległość od naszych centrów produkcyjnych. Katowice sprostały wszystkim naszym wymaganiom” – dodał Gabor Harakaly.

 

20170622guardian Obraz 033


„Jesteśmy wdzięczni pracownikom Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za cenne wsparcie, którego udzielili nam w trakcie naszej pracy – powiedział David Aderhold, manager of the Katowice Guardian Business Solutions Office.

 

„Chcemy także podziękować firmom Colliers, Altus, Hays oraz Mikomax za ich pomoc w wyborze lokalizacji biura, umeblowaniu nowej przestrzeni oraz rekrutacji pracowników. Z całego serca dziękujemy im za wsparcie przy realizacji tego projektu” – dodał na zakończenie David Aderhold.

 

20170622guardian Obraz 021


Informacja o Guardian Industries Corp.:
Guardian Industries Corp. to prywatna spółka o zasięgu globalnym, oferująca szeroką gamę produktów. Nasza siedziba znajduje się w Auburn Hills, w amerykańskim stanie Michigan. Firma Guardian, jej spółki zależne oraz spółki stowarzyszone zatrudniają 17.000 osób i działają w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Przyświeca nam cel wniesienia pozytywnego wkładu w życie naszych klientów oraz społeczności.

Chcemy to osiągnąć poprzez stale wprowadzane innowacje, które pozwalają naszym trzem głównym przedsiębiorstwom – Guardian Glass, SRG Global i Guardian Building Products – wykorzystywać coraz mniejsze ilości surowców.

 

20170622guardian Obraz 007


Guardian Glass jest największą w grupie Guardian firmą. Jesteśmy jednym z największych producentów szkła oraz twórców rozwiązań wykorzystujących produkty szklane. W naszej ofercie znajdą Państwo szkło typu float, szkło specjalne i gotowe produkty szklane. W swoich 25 zakładach na całym świecie Guardian Glass produkuje wysokiej klasy szkło architektoniczne, szkło do wnętrz, szkło do zastosowania w budownictwie mieszkalnym, szkło dla branży transportowej oraz szkło techniczne. Nasze produkty znajdą Państwo w domach, biurach, samochodach i w najbardziej rozpoznawalnych projektach na świecie.

Nasze szkło termoizolacyjne nisko-emisyjne (Low-E) zostało zaprojektowane tak, by sprostać największym wyzwaniom architektonicznym i estetycznym. Stworzona przez nas technologia Build with Light® pomaga architektom oraz projektantom realizować ich ambitne plany. Nagradzani naukowcy oraz inżynierowie z naszego Ośrodka Naukowo-Technologicznego nieustannie pracują, by, przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii, tworzyć nowe produkty i rozwiązania w dziedzinie szkła. Nasza strona internetowa: www.guardianglass.com 
25 fabryk szkła typu float, 24 magazyny/centra dystrybucji, Ośrodek Naukowo-Technologiczny, 2 biura regionalne, 10.000 pracowników.

 

20170622guardian Obraz 010


SRG Global, jedna ze spółek grupy Guardian, znajduje się w gronie światowych liderów produkcji wysokiej jakości powłok dla branży samochodów osobowych i dostawczych. Nasze powłoki produkujemy w Ameryce Północnej, Zachodniej i Środkowej Europie oraz w Azji. Główna siedziba SRG Global znajduje się niedaleko Detroit, w amerykańskim stanie Michigan. Dzięki naszym zaawansowanym Centrom Rozwoju w Taylor w stanie Michigan, Lirii w Hiszpanii oraz Suzhou w Chinach, SRG Global robi wszystko, by ulepszyć swoje procesy produkcji, przyspieszyć rozwój oraz wprowadzić nową generację materiałów, technologii powlekania oraz podsystemów. Na całym świecie SRG Global opracowuje rozwiązania dla osiągnięcia większej wytrzymałości powierzchniowej, integralności strukturalnej, zwiększonej funkcjonalności, lepszej wydajności pojazdów oraz uzyskania jak najlepszych możliwości projektowych. Efektem naszych starań jest nie tylko stworzenie innowacyjnych produktów mających zastosowanie we wnętrzach, jak i na zewnątrz, ale także rozwinięcie technologii, które gwarantują jakość naszym obecnym i potencjalnym klientom oraz pozwalają nam pozytywnie wpływać na środowisko naturalne oraz społeczność, w której żyjemy. Beyond the finish™. Nasza strona internetowa: www.srgglobal.com 
13 zakładów produkcyjnych, 9 biur handlowych/technicznych, 3 centra zaawansowanego rozwoju, 5.600 pracowników.

 

20170622guardian Obraz 013


Guardian Building Products (GBP) to wiodący dystrybutor dwu-etapowy specjalistycznych materiałów budowlanych. Posiadamy 30 centrów dystrybucji rozlokowanych w strategicznych punktach Stanów Zjednoczonych, dlatego składy drewna zwracają się do nas w poszukiwaniu produktów oraz rozwiązań, które wykorzystują w rozwijaniu swojej działalności. Nie szczędzimy wysiłków, by zapewnić jak najlepszą jakość świadczonych usług, jesteśmy cennym źródłem wiedzy na temat produktu, dzielimy się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi branży oraz rozwiązań biznesowych – a wszystko to w trosce o dobro klientów. Potencjał sprzedażowy naszych doświadczonych oraz profesjonalnych pracowników, gotowych zawsze służyć swoją wiedzą, przekuwamy w wysokiej jakości obsługę klienta. Nasze towary można zamówić bezpośrednio z naszych magazynów, za pośrednictwem zamówień specjalnych, lub w ramach dostawy bezpośredniej od jednego z naszych wybranych przez Państwa producentów produktów dla branży budowlanej. Nasza strona internetowa: www.guardianbp.com 
33 centra dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, ponad 500 pracowników

 

20170622guardian Obraz 014

 

Historia firmy
Od początków naszej działalności, w małym sklepie otwartym w 1932 roku w Detroit, tworzymy historię postępowego zarządzania, innowacyjnej myśli oraz stałego wzrostu. Jako Guardian Glass Company, w trakcie II Wojny Światowej Guardian wyprodukował miliony metrów kwadratowych szkła laminowanego do produkcji przednich szyb dla ciężarówek, jeepów oraz innych pojazdów wojskowych.

 

Na początku lat 50-tych Guardian zapoczątkował produkcję laminowanych giętych przednich szyb samochodowych. W roku 1970 Guardian stał się pierwszą od prawie 50 lat firmą, która, w swojej nowej fabryce w Carlton, w stanie Michigan, rozpoczęła produkcję szkła bazowego. W roku 2000 Guardian otworzył swój Ośrodek Naukowo-Technologiczny, zapewniając sobie tym samym pozycję lidera w dziedzinie badań i rozwoju w swojej branży.

 

Dziś Guardian zarządza fabrykami znajdującymi się na pięciu kontynentach globu, a nasze produkty i systemy uświetniają pojazdy, domy oraz projekty budowlane na całym świecie. Przyświeca nam cel zapewniania naszym klientom, udziałowcom oraz społeczeństwu jakości na lata. Dzięki zaawansowaniu handlowemu i operacyjnemu, a także przy zastosowaniu MarketBased Management®, robimy to szybciej i wydajniej niż nasza konkurencja.

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.