Produkowane przez Guardian Glass szkło powlekane, float oraz laminowane otrzymały Brązowy certyfikat Cradle to Cradle

Bertrange, Luksemburg, 3 lutego, 2020 – Guardian Glass Europe z dumą ogłasza, że trzy rodziny produktów produkowanych w ośmiu z europejskich zakładów firmy – szkło powlekane, laminowane oraz float – otrzymały Brązowy certyfikat Cradle to Cradle.

 

20200202guardian brazowy certyfikat w trzech grupach produktow

 

 

Norma produktowa Cradle to Cradle™ to uznana na całym świecie metodologia oceny atrybutów zrównoważonych produktów, a także odpowiedź przemysłu szklarskiego na wyzwania gospodarki obiegu zamkniętego.

 

Produkty objęte normą są oceniane według pięciu obszarów wpływu, jaki wywierają na zdrowie człowieka oraz stan środowiska. To również motywacja do stałego rozwoju, ponieważ istnieje kilka poziomów certyfikacji, a certyfikat należy odnawiać co 2 lata.

 

20200202guardian kategorie oceny certyfikat cradle to cradle

 

 

Osiągnięcie każdego kolejnego poziomu wiąże się z koniecznością spełnienia bardziej rygorystycznych wymogów w ramach następujących kategorii:

- Wpływu materiału na zdrowie – optymalizacji składu chemicznego materiałów wykorzystywanych w produkcie/budynku w celu zminimalizowania ich szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka oraz środowisko.

- Recyklingu materiału – wyeliminowania pojęcia „odpadu” z zamiarem odzyskania 100% składników wykorzystywanych w danym procesie.

- Energii odnawialnej oraz zarządzania emisją dwutlenku węgla – wykorzystywania energii odnawialnej, pozytywnego wpływu producentów na źródła energii, równowagi środowiskowej, redukcji emisji dwutlenku węgla.

- Zrównoważonego zarządzania źródłami wody – traktowania wody jako cennego zasobu oraz promowanie efektywnych sposobów ograniczenia jej zużycia.

- Uczciwości społecznej – prowadzenia działalności w sposób etyczny oraz odpowiedzialny, z myślą o wszystkich stronach zainteresowanych, włączając w to łańcuch dostaw oraz środowisko.

 

20200202guardian cradle 1a

 

 

Korzyści płynące z kupowania produktów oznaczonych certyfikatem C2C

Twórcy produktów, producenci oraz marki z całego świata traktują normę produktową Cradle to Cradle™ jako wskazówkę w opracowywaniu oraz wytwarzaniu produktów, które pozytywnie wpływają na nas oraz naszą planetę. Coraz więcej marek, organizacji oraz norm zrównoważonego rozwoju, jak LEED czy BREEAM, postrzega C2C jako preferowane oznaczenie dla świadomie wybieranych produktów.

 

W kontekście budownictwa Cradle to Cradle Building Charter jest dokumentem, który ma zachęcać architektów i projektantów do tworzenia obiektów, których głównym założeniem już na etapie koncepcji jest wywieranie pozytywnego wpływu na otaczające je środowisko. Projektowanie oraz tworzenie budynków powinno być zgodne z zasadami Cradle to Cradle, a w trakcie tych procesów należy korzystać z szerokiej gamy produktów oraz materiałów oznaczonych znakiem C2C.

 

20200202guardian cradle 1

 

Otrzymanie brązowego certyfikatu C2C przez szkło float, powlekane oraz laminowane produkowane przez Guardian to znaczący krok do zapewnienia zgodności naszych produktów z wizją, którą jest „poprawa ludzkiego życia poprzez dostarczanie produktów oraz świadczenie usług, które nasi klienci cenią bardziej, niż dostępne alternatywy, przy wykorzystywaniu mniejszej ilości surowców”. Wizja ta zakłada produkcję szkła, które redukuje zużycie energii oraz poprawia komfort użytkowników budynku.

 

Guus Boekhoudt, Vice President Guardian Glass in Europe tak komentuje to ważne wydarzenie: „To wielki sukces w historii Guardian Glass. Przez ostatnich dwanaście miesięcy osiem z naszych europejskich zakładów oraz około sześćdziesięciu pracowników z ponad piętnastu działów odpowiadało za jego osiągnięcie. Otrzymanie Brązowego certyfikatu potwierdza oddanie Guardian idei zrównoważonego rozwoju oraz fakt, że zajmujemy pozycję lidera w dziedzinie odpowiedzialnej produkcji szkła, które sprzyja środowisku.”

 

20200202guardian cradle 1b

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat produktów Guardian Glass certyfikowanych Brązowym certyfikatem Cradle to Cradle zapraszamy na stronę guardianglass.com.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.