Dla SWISSPACER ostatnie miesiące to intensywny czas targowy – pod koniec poprzedniego roku firma wystawiała się na kluczowej imprezie branży szklarskiej, jaką jest Glasstec, a sezon 2023 rozpoczęła od zaprezentowania swojej oferty na Budmie w Poznaniu.

 

2023 03 04 1

 

Obecność na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma była dla SWISSPACER nie tylko okazją do zaprezentowania swojego bogatego portfolio produktowego, ale także do pogłębiania relacji z klientami. Przy okazji przedstawiciele firmy mogli w rozmowach wyczuć nastroje w branży stolarki. – Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni, bo nie padały w Poznaniu żadne defetystyczne wypowiedzi.

 

Wiele przedsiębiorstw z wyczekiwaniem patrzy na to, co się będzie działo, ale też wiele z nich nie widzi żadnych negatywnych skutków recesji czy spowolnienia na rynku. Jeszcze pół roku temu nastroje w branży wydawały się znacznie bardziej pesymistyczne niż obecnie, więc z nadzieją patrzymy na ten sezon, tym bardziej, że rok 2022 był dla nas bardzo udany. Ten sezon również zaczął się dla nas pozytywnie – mówi Rafał Rączka, Head of Sales & Marketing Northern and Eastern Europe, SWISSPACER.

 

2023 03 04 2

 

Budma 2023 okazała się bardzo udaną imprezą dla firmy, zarówno pod kątem liczby gości na stoisku, jak i owocnych rezultatów spotkań. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego udziału w poznańskiej imprezie – mówi Adam Krzemiński, menedżer sprzedaży SWISSPACER w Polsce.

 

– W tym roku padł rekord frekwencji, a przy stolikach na naszym stoisku cały czas prowadzone były rozmowy. Na Budmie naliczyliśmy około 250 spotkań z klientami. Przeprowadzenie takiej liczby rozmów poza targami zajęłoby nam co najmniej kilka miesięcy – dodaje.

 


Już na targach Glasstec SWISSPACER zapowiadał, że będzie intensywnie promował na Budmie szprosy. Tak też się stało. Podczas poznańskiej imprezy firma prezentowała m.in. szprosy dekoracyjne, które dostępne są w wersji laminowanej i nielaminowanej oraz tradycyjne szprosy wiedeńskie (duplex) w wersji laminowanej, bez stosowanej przez wielu systemodawców PVC nakładki tworzywowej. Posiadanie tego typu rozwiązań jest ważne dla coraz większej liczby producentów, którzy stawiają na eksport – szprosy są bowiem modne na wielu zagranicznych rynkach.

 

2023 03 04 3

 

W Poznaniu odbyła się polska premiera tych produktów. – Ciepłe szprosy są świetnym uzupełnieniem naszych ciepłych ramek. Oba produkty wpisują się doskonale w oczekiwania klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na efektywność energetyczną swoich domów i termikę okien. Komponenty te w znacznym stopniu wpływają na współczynnik przenikania ciepła.

 

Widać było duże zainteresowanie szprosami na naszym stoisku, a pozytywny odzew klientów na ten produkt był dla nas dowodem, że słusznie postawiliśmy na jego promowanie w stolicy Wielkopolski – mówi Adam Krzemiński.

 

2023 03 04 4

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też ciepłe ramki w kolorze kości słoniowej. Ten wariant kolorystyczny bardzo dobrze komponuje się z oknami z jasnego drewna. – Wielu producentów przystawało na dłuższą chwilę właśnie przy tym produkcie zaprezentowanym w oknie wykonanym z drewna sosnowego. Byli pod wrażeniem dopasowania kolorystycznego ramki z tym szlachetnym materiałem – relacjonuje Rafał Rączka.

 

Niesłabnącą popularnością cieszy się membrana SWISSPACER Air, której głównym zadaniem jest wyrównywanie ciśnienia wewnątrz szyby zespolonej. – Odnoszę wrażenie, że o tym rozwiązaniu słyszeli już chyba wszyscy w branży stolarki, bo jest ono powszechnie stosowane. Nawet mali producenci okien używają tego komponentu. Przed nami krok milowy, związany z tym produktem, ponieważ jesteśmy na zaawansowanym etapie certyfikacji CE.

 

W tym roku planujemy zakończyć całą tę procedurę, a o poziomie jej skomplikowania niech świadczy fakt, że taki certyfikat dla SWISSPACER Air musiałby prawdopodobnie zmienić normę EN 1279 dla szyb zespolonych, która dotąd jasno określała hermetyczność konstrukcji – mówi Rafał Rączka. Z innych planów na ten rok ważnym wydarzeniem dla firmy SWISSPACER będzie bez wątpienia świętowanie 25-lecia działalności, a obchody jubileuszu planowane są na jesień tego roku.

2022 04 14 5

 

2023 03 04 5

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.