Nowa kompletna linia złożona z modułów do sitodruku i emaliowania multikolorowego włoskiej firmy Keraglass "COMBI COLOR LINE", umożliwia zastosowanie różnokolorowego sitodruku, suszenie i malowanie w jednej linii technologicznej. Istnieje możliwość pracy na różnych formatach szkła jednocześnie, a także załadunku i rozładunku materiału w każdej jednostce kolorującej.

 


2003 09 56 3 2003 09 56 4 2003 09 56 5 2003 09 56 6

 

 Modułowość linii pozwala tworzyć konfiguracje odpowiadające zapotrzebowaniom indywidualnego klienta.

 

Podstawa uzyskania efektów najwyższej jakości jest stosowanie szkła o idealnie czystej powierzchni, dlatego każda stacja sitodruku/emaliowania wyposażona jest w klimatyzowana kabinę chroniąca przed kurzem, a na początku linii znajduje sie myjka połączona bezpośrednio z wejściem do pierwszej stacji emaliowania lub sitodruku.

 

2003 09 56 1

 

Sitodruk marki „Decoglass”...
Przy pomocy maszyn do sitodruku serii Decoglass możliwe jest deko- rowanie szkła o formacie min. 50x50 mm i max.
2600x5100 mm. Ich cechami charakterystycznymi sa: łatwe użytkowanie, precyzja, wydajność, a zwłaszcza bardzo krótki czas wymagany do ich usta- wienia.

Stosując sitodruk można używać wszystkich typów lakierów nakładanych na siatkę. System transportu taśmowego zapewnia szybkie i dokładne czyszczenie płaszczyzny podpierającej i przesuwającej szkło. Poniżej taśm znajdują sie urządzenia przeznaczone do ich czyszczenia, kiedy pozostają


w ruchu. Istotnym elementem jest proste urządzenie gwarantujące idealne środkowanie siatki.

 

 

 2003 09 56 2

... i emaliowanie „Rainbow”
Nowa seria walcarek Rainbow została zaprojektowana i skonstruowana po to, aby maksymalnie ułatwić praktykę użytkowania. Umożliwia stosowanie lakierów różnego typu np. metalicznych, hydrorozpuszczalnych, olejorozpuszczalnych itp. Estetyka gotowego wyrobu jest zależna od typologii lakierów, charakterystyki linii oraz rodzaju i jakości powierzchni rolki. Z rolkami o powierzchni żłobkowanej, używając lakierów hudrorozpuszczalnych i olejorozpuszczalnych, możliwe jest otrzymywanie powierzchni różnych typów, na przykład:

- powierzchnia satynowa lekka (30-40 g/m2) 70/80 linii/cal,
- powierzchnia satynowa kryjąca (80-90 g/m2) 35/45 linii/cal,

2003 09 57 1

 

 

Z rolkami o powierzchni gładkiej możliwe jest używanie wyłącznie lakierów typu olejorozpuszczalnego, także w małych ilościach i otrzymywanie po- wierzchni z efektem „niskosatynowym”. Dokładność ustawienia głowicy rolek wynosi 0,02 mm. Specjalne urządzenie, uruchamiane ręcznie zapewnia „wolny bieg” rolki, który eliminuje konieczność jej Demontażu do czyszczenie i konserwacji, co znacznie ułatwia te czynności.

 

Dla optymalizacji użytkowania maszyny w części wejściowej i wyjściowej sa zainstalowane taśmy, wyposażone w urządzenia pneumatyczne, pozwala- jace na jednostronne podnoszenie taśm (widoczne na zdjęciu) dzięki czemu operator bez problemu może wykonać czynności czyszczenia maszyny, ustawiania właściwych parametrów, czy
wymiany używanych materiałów.

 

Ilustracje: ITALCOMMA

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 9/2003
  


 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.