Image 

Gama narzędzi Proxxon - uniwersalna moc i różnorodność
Podczas pracy z twardymi i ciężkimi w obróbce materiałami najważniejsze jest, by posłużyć się narzędziem o odpowiednio wysokiej mocy. Mikronarzędzia PROXXON zasilane bezpośrednio z sieci elektrycznej, mimo swoich niewielkich wymiarów zapewniających wygodę użycia mają wystarczają moc, by zapewnić użytkownikowi komfort pracy bez względu na materiał.

Najpopularniejszym produktem z tej grupy jest precyzyjna wiertarko-frezarka FBS 240/E marki PROXXON. Jej stabilna obudowa ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu kryje w sobie specjalny, wyważony i, co najważniejsze, cichy silnik o długiej żywotności zapewniający możliwość pracy w zakresie od 5000 do 20000 obrotów na minutę. Dodatkowo, stały moment obrotowy oraz zastosowanie miękkich elementów w obrębie uchwytu sprawiają, że praca jest komfortowa i przyjemna, bez względu na to, czy używamy PROXXON FBS 240/E do precyzyjnego wiercenia, czyszczenia czy polerowania.

Cały komplet, w skład którego oprócz wiertarko-frezarki wchodzą również 43 akcesoria, zamknięty jest w wygodnej, polipropylenowej walizce, ułatwiającej użytkownikowi zarówno przenoszenie, jak i przechowywanie zestawu.

Dla bardziej wymagających użytkowników, firma PROXXON przygotowała modele IB/E, WB 220/E oraz LB/E. Wiertarko-frezarka PROXXON IB/E jest urządzeniem o podobnym zastosowaniu co model FBS 240/E, z tą różnicą, że osłona głowicy mikronarzędzia PROXXON IB/E wykonana jest z ciśnieniowego odlewu aluminium, co zapewnia optymalną stabilność, dokładne pasowanie łożyska oraz dodatkowe odprowadzanie ciepła z urządzenia. Modele WB 220/E i LB/E marki PROXXON można nazwać urządzeniami do zadań specjalnych.

Pierwszym z nich jest wiertarko-frezarka kątowa z długą szyjką, pozwalająca operować w miejscach niedostępnych dla urządzeń o standardowej konstrukcji. Z kolei PROXXON LB/E to wiertarko-szlifierka, która - podobnie jak poprzedni model - wyposażona została w długą szyjką o długości aż 100 mm. Tego typu konstrukcja pozwala użytkownikowi na komfortowe szlifowanie otworów, szczelin czy kanałów. Oba modele, podobnie jak w przypadku modelu PROXXON IB/E, posiadają osłonę głowicy wykonaną z aluminium.

Dodatkowo, w asortymencie firmy PROXXON znajduje się szereg ręcznych szlifierek o różnorodnym zastosowaniu (szlifierka kątowa, szlifierki taśmowe, szlifierka kątowa delta), wyrzynarek, dłutownic czy frezarek pionowych zasilanych napięciem 220V.

 Image

Mikronarzędzia ręczne 12V – komfort i bezpieczeństwo
Profesjonaliści doskonale wiedzą, iż użycie narzędzi zasilanych bezpośrednio z sieci elektrycznej np. podczas pracy w wilgotnym środowisku czy cięcia lub szlifowania na mokro, nie zawsze jest bezpieczne. W takich przypadkach wilgoć lub użyte chłodziwo mogło by spowodować nie tylko trwałe uszkodzeni sprzętu ale zagrozić zdrowiu lub życiu operatora.

Dla tego typu zastosowań firma PROXXON stworzyła szereg mikronarzędzi zasilanych napięciem 12V. Narzędzia tego typu zwiększają bezpieczeństwo pracy, eliminując groźbę porażenia prądem. Z tego powodu zalecane są one między innymi mniej doświadczonym lub młodszym użytkownikom.

Do urządzeń zasilanych napięciem 12V należą m.in. wiertarko-frezarki PROXXON 50, 50/E oraz 50/EF. Są one odpowiednikami wspomnianego wcześniej modelu FBS 240/E. Modele tej serii różnią się od siebie między innymi możliwością regulacji obrotów (MICROMOT 50/E) czy zastosowaniem szybko mocującego uchwytu w modelu MICROMOT 50/EF.

W ofercie firmy PROXXON można znaleźć również inne urządzenia w wersji 12 V, takie jak różnego rodzaju szlifierki, wycinarki czy wkrętarki. Pozwolą one na wyposażenie całego warsztatu w sprzęt gwarantujący najwyższą jakość i bezpieczeństwo, bez względu na wykonywane w nim prace.

Dodatkowym plusem narzędzi firmy PROXXON jest dostęp do bardzo bogatego wyboru akcesoriów dodatkowych marki PROXXON. Większość mikronarzędzi PROXXON, zarówno 12V jak i 220V, może współpracować z wybranymi uchwytami, stołami czy imadłami stabilizującymi ich pracę. Natomiast w przypadku trudno dostępnych miejsc lub podczas pracy wymagającej wyjątkowej precyzji i delikatności zastosowanie znajdą giętkie rękawy o wygodnej, aluminiowej końcówce, które czynią pracę z wykorzystaniem mikronarzędzi PROXXON naprawdę komfortową, niezależnie od jej warunków.

Image 

Dla prac stacjonarnych - narzędzia stacjonarne PROXXON
Wykonanie pewnych prac przy użyciu lekkich, ręcznych urządzeń bywa trudne lub niemożliwe. W takich przypadkach sprawdzą się narzędzia stacjonarne marki PROXXON, takie jak tokarki, wiertarki stołowe, przecinarki, szlifierki, wycinarki itp.  Dlatego niezależnie od tego, czy mamy ochotę wykonać niewielkich rozmiarów model statku, czy też potrzebujemy narzędzia do wycinania dużych elementów w styropianie, oferta firmy PROXXON spełni nasze oczekiwania.

Firma PROXXON przykłada wiele starań by oferowane przez nią mikronarzędzia wyróżniały się przede wszystkim jakością oraz starannością wykonania. Zastosowanie całkowicie wymienialnych części wykonanych z wysokiej jakości stopu metalu, a nie z tworzyw sztucznych oraz zacisków narzędziowych w miejsce uchwytów samozaciskowych gwarantuje długą żywotność oraz większą precyzję  pracy. Dlatego mikronarzędzia z logo marki PROXXON znajdują uznanie u coraz większej liczby odbiorców, zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów.

Precyzyjna wiertarko-frezarka PROXXON FBS 240/E, cena: 296,01 zł brutto
Profesjonalna wiertarko-frezarka PROXXON IB/E, cena: 479,16 zł brutto
Wiertarko-frezarka kątowa z długą szyjką PROXXON WB 220/E, cena: 560,33 zł brutto
Wiertarko-szlifierka z długą szyjką PROXXON LB/E, cena: 500,94 zł brutto
Szlifierka kątowa z długą szyjką PROXXON LWS, cena: 550,98 zł brutto
MICROMOT PROXXON 50 i 50/E, cena: 167,80 zł brutto
Wiertarko-frezarka MICROMOT PROXXON 50/EF, cena: 161,98 zł brutto
Rękaw giętki MICROMOT PROXXON 100P, cena: 205,42 zł brutto
Rękaw giętki MICROMOT PROXXON 110 BF, cena: 205,42 zł brutto

Producent: PROXXON Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

więcej informacji: www.langelukaszuk.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.