Kiedyś szklane domy wydawały się marzeniem, dziś, dzięki szklanym fasadom oraz drzwiom i ścianom całoszklanym, są one w zasięgu ręki. Wśród osób budujących domy i urządzających mieszkania panuje moda na duże przeszklenia, które wpuszczą do wnętrza pomieszczeń jak najwięcej naturalnego światła. Poszukiwane są nowe, ciekawe, a przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania bazujące na szkle. Zafascynowani szklanym światem przedstawiamy ofertę okuć pozwalającą realizować szklane marzenia.

Indywidualne rozwiązania przeszklonych ścian rozdzielających pomieszczenia, różnorodne koncepcje fasad dla konstrukcji sklep-w-sklepie to wszystko można zrealizować z systemami ścian całoszklanych.

Wyobraźnia projektantów i architektów jest niczym nieograniczona, ponieważ dla każdego projektu istnieje możliwe do zrealizowania rozwiązanie. Wykonanie proste, łukowe, czy też segmentowe nie stanowi problemu. Elementy można ustawiać w dowolnej kolejności, bez stosowania prowadzenia podłogowego.

 

W zależności od projektu i miejsca zastosowania, ściany całoszklane można wykonać jako obsługiwane manualnie bądź automatycznie. Istotne jest, że w przypadku zaniku prądu zasilającego, automatyczne ściany całoszklane można przesuwać ręcznie. Kompaktowa zabudowa, sprawia, że interesujące wizualnie i funkcjonalne projekty nie wymagają dużo miejsca dla szyn jezdnych i parkingów. Rozwiązania parkingów mogą być dostosowane do wizji projektanta.

Komfortowe korzystanie z przejść zapewniają m.in. skrzydła rozwierno-przesuwne, wyposażone w samozamykacze. Dzięki małej wysokości szyn jezdnych możliwy jest zwięzły montaż tuż przy suficie. Tym samym szyny jezdne są prawie niedostrzegalne.

Nowoczesna technika wykonania wózków jezdnych zapewnia ciche i bezawaryjne przesuwanie elementów. Zamykanie i otwieranie następuje lekko, a systemy cieszą się długą żywotnością. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają wysokiej jakości okucia. Profile zaciskowe są zabezpieczeniem, zapobiegającym spadkowi okucia w przypadku zbicia szkła. Wykończenie profili ścian całoszklanych zapewnia im elegancki i pełen wyrazu wygląd.

W realizacji szklanych marzeń pomagają także okucia punktowe do szkła. Dzięki nim wykonalne są drzwi wahadłowe, rozwierane 1- i 2-skrzydłowe, a także szklenia stałe. Podążając za modą, lubiącą obecnie duże przeszklania, oferujemy okucia, które są dostosowane do paneli o maksymalnej szerokości 1000 mm. Rozmaitość projektów i miejsc wykorzystania elementów całoszklanych wzmacnia paleta wykończeń.

Okucia punktowe dostępne są w kolorze:
􀁺 stali nierdzewnej,
􀁺 stali nierdzewnej polerowanej,
􀁺 mosiądzu.

 

Przy drzwiach i systemach całoszklanych wygląd i wykonanie każdego elementu odgrywa szczególną rolę. Dopasowanie zamków, pochwytów, klamek, samozamykaczy, zawiasów i innych elementów powinno być skomponowane w sposób przyciągający wzrok i zachęcający do użycia. Jednakże drzwi i systemy całoszklane mają pełnić nie tylko funkcję estetyczną, ich podstawowa rola się nie zmienia – nadal mają zabezpieczać dostęp do pomieszczeń. Z tego względu warto pamiętać, że do drzwi szklanych są dostępne zarówno zamki środkowe, jak i narożnikowe, a także antypaniczne.

W ofercie G-U znajdują się zamki poziome, dla których wymagana jest tylko tuleja oraz zamki pionowe wraz z przeciwzamkami. Dla komfortu użytkowania istnieje możliwość zamontowania systemów klucza. Znaczne podwyższenie poziomu bezpieczeństwa zostanie osiągnięte przez połączenie systemu klucza z elektroniczną kontrolą dostępu. Bezpieczeństwo i wygodę użytkowania zapewniają także samozamykacze górne i przypodłogowe.

Pozostające niegdyś poza zasięgiem połączenie szkła i automatyki dziś nie stanowi już najmniejszego problemu. Zrealizować można każdy rodzaj drzwi szklanych, czy to jako automatyczne drzwi rozwierne, przesuwne, łukowe, karuzelowe, teleskopowe, narożnikowe, czy też jako automatyczne drzwi bezpieczne.

Zautomatyzowane drzwi z przejrzystą i łatwą obsługą są przyjazne dla użytkowników. Wykonanie napędów w zgodzie z najwyższymi standardami i osiągnięciami techniki zapewnia ciche i bezproblemowe użytkowanie. Dzięki eleganckiemu wykończeniu idealnie wpasowują się one w każdy system wejść.

Okucia G-U BKS zapewniają optymalną kompatybilność i najwyższą funkcjonalność. Kompletna dostawa oraz odpowiednie przygotowanie sprawia, że montaż okuć jest prosty i szybki. G-U Polska gwarantuje wizualne dopasowanie wszystkich elementów.

www.gupolska.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.