NordGlass – polska szyba na europejskich drogach
Uruchomiona w 1996 roku fabryka szyb NordGlass w Koszalinie, wyposażona w najnowocześniejszy
w Polsce piec do produkcji szyb hartowanych, stała się jednym z wiodących producentów szyb samochodowych nie tylko na rynku polskim, ale także europejskim.

 

Image

Ponad 50% ogólnej sprzedaży firmy stanowi eksport do większości krajów Unii Europejskiej. NordGlass w swojej bieżącej ofercie posiada szyby czołowe do ponad 850 modeli samochodów, a ponad to jest w stanie wyprodukować w krótkim czasie na zamówienie niemal każdy rodzaj szyby, począwszy od samochodów sportowych, poprzez repliki starych aut, po najbardziej wymyślne i nietypowo wyposażone szyby dla klientów indywidualnych.

Image 

Siedziba firmy oraz główne magazyny znajdują się w Koszalinie, natomiast filie AUTOGLASS JAAN, należące do grupy NordGlass i specjalizujące się w sprzedaży, naprawie i wymianie szyb samochodowych, także pełnią rolę magazynów hurtowych. Ich rozlokowanie na terenie całego kraju, a także stale rosnąca liczba, zapewniają łatwą i szybką dostępność szerokiego asortymentu, a także sprawną realizację zamówień hurtowych w optymalnym czasie.

W 2003 roku uruchomiono drugą fabrykę szyb samochodowych w Słupsku. Jest to zakład, wyposażony w kompletną linię do produkcji szyb wielkogabarytowych, tj. do autobusów i samochodów ciężarowych. Obok nich w ofercie firmy znajdują się również szyby do tramwajów i pojazdów kolejowych. Ponad to specjalnie opracowana przez inżynierów NordGlass technologia pozwoliła na rozpoczęcie produkcji szyb kuloodpornych i wzmocnionych na rynek pierwotny oraz wtórny.

Image 

Bezpieczeństwo i jakość
Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem jest wartością nadrzędną dla zespołu najwyższej klasy inżynierów NordGlass, którzy nadzorują prawidłowy przebieg procesu produkcyjnego na wszystkich poziomach organizacji. W nowoczesnym laboratorium specjaliści przeprowadzają kontrolę produktów i sprawdzają ich zgodność ze standardami jakości poprzez badania właściwego kształtu szyby, jakości nadruku, optyki, jakości elementów montowanych dodatkowo, a także jakości opakowania.

Firma pracuje w Zintegrowanym Systemie Zarządzania Jakością i Środowiskiem  ISO 9001:2000 oraz ISO 14001:2004. Wszystkie wyroby zgodne są z normą europejską  E 43, UIC 651, posiadają europejską homologację, a także amerykańską homologację D.O.T. na wybrane grupy produktów. W procesie wycinania kształtu szyb używa się diamentowego ostrza, dzięki któremu krawędzie szyb pozostają idealnie gładkie, a przez to zabezpieczone przed potencjalnymi pęknięciami.

Image

Do szyb samochodowych ze szkła laminowanego, oferowane jest dodatkowe wyposażenie. Szyby mogą być ogrzewane zarówno na całej powierzchni, dzięki zastosowaniu siatki z ultra cienkiego drutu wolframowego, jak i punktowo w strefie spoczynkowej wycieraczek, na co pozwala specjalny nadruk srebrny.

Ponad to możliwe jest wyposażenie szyb w anteny w postaci drutu miedzianego, zalaminowanego pomiędzy warstwami szyby, jak i nadruku srebrnego. Możliwe jest kupno szyby z powłoką odbijającą promieniowanie słoneczne, z uchwytami i elementami optycznymi czujników deszczu, czy zmierzchu, a także z montowanymi fabrycznie obrzeżami i uszczelkami z tworzyw sztucznych.

Firma NordGlass, której wieloletnie doświadczenia, połączone z dążeniem do jak największej dostępności dla klienta, którą zapewnia ponad 30 punktów AUTOGLASS JAAN na terenie całego kraju, stała się największą siecią sprzedaży szyb dla motoryzacji w Polsce.

Image 

więcej informacji: www.nordglass.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.