LOHMANN, DuploCOLL, taśmy klejące, taśmy samoprzylepne, taśmy akrylowe, Szkło jest jednym z najważniejszych materiałów budowlanych we współczesnej architekturze. Jego wielofunkcyjność zapewnia wyraźną przewagę nad wieloma innymi materiałami, zwłaszcza w wyrafinowanych, nowoczesnych projektach, gdzie światło i przestrzeń grają kluczową rolę.

Szklane ściany działowe są stylowe i doskonale łączą wymogi estetyczne z funkcjonalną uniwersalnością. Ich montaż jest czysty i szybki, a wymiary można łatwo dopasowywać do potrzeb pomieszczeń, co sprawia, że możliwości projektowe są niemal nieograniczone.

 

LOHMANN opracował serię taśm dwustronnie klejących, których technologia dostosowana jest do wymagań montażu nowoczesnych, szklanych ścian. Produkty z serii DuploCOLL® CPT (Clear Performance Tape) mają wiele zalet. Do tej pory klejenie w konstrukcji ścian przeszklonych wykonywano za pomocą silikonów. Sposób ten wymagał jednak długich czasów utwardzania, a czystość i łatwość ich aplikacji pozostawiały niejednokrotnie wiele do życzenia. Silikonowe łączenia z powodzeniem może zastąpić taśma klejąca.

 

Beznośnikowa taśma klejąca, wykonana z czystego akrylu z polietylenową osłonką, oferuje krystalicznie czyste połączenie i jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zasadnicze znaczenie mają maksymalna przejrzystość i estetyka. Współczynnik załamania światła jest niemal identyczny jak dla szkła i wynosi 82%. Ta lekka, elastyczna powłoka klejąca dostępna jest w zakresie grubości od 0,5 mm do 3,0 mm oraz niemalże dowolnej, uzależnionej od projektu, szerokości. Są to kolejne istotne zalety, ponieważ w przeciwieństwie do silikonów, zawsze gwarantują stabilność wymiarów na całej powierzchni łączenia.

 

Przejrzysta warstwa akrylowa posiada doskonałą przyczepność początkową i trwałą ostateczną siłę wiązania. Jest również odporna na starzenie i promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury – nadaje się do stosowania nawet w temperaturze 200°C. Niemniej ważne jest to, że doskonale równoważy naprężenia, wynikające z różnej rozszerzalności cieplnej łączonych ze sobą materiałów. Elastycznie lepka, samoprzylepna powłoka wnika i pokrywa także chropowate i nierówne powierzchnie. Siły są balansowane w optymalny sposób, a nierówności w procesie łączenia są wygładzone, tworząc zamknięty, szczelny system, odporny na pęknięcia i rozszczelnienia.

 

Ponadto, dla wszystkich taśm z serii DuploCOLL® CPT LOHMANN oferuje specjalną technologię pasywacji krawędzi, co powoduje, że krawędź taśmy jest sucha i odporna na zabrudzenia.

 

Taśmy klejące DuploCOLL® CPT są wszechstronne dlatego, że nie tylko łączą, lecz także uszczelniają, amortyzują, tłumią, izolują, jak również chronią łączone materiały. W związku z tym stanowią ciekawą i skuteczną alternatywę dla standardowych technik łączenia.

 

Taśmy samoprzylepne DuploCOLL® CPT są odpowiednie dla wszystkich projektów uwzględniających łączenie szklanych ścian – dodają atrakcyjności oraz podnoszą jakość wykonania. Poprzez łatwy i szybki ich montaż, niemal natychmiastowy czas wiązania oraz stabilność wymiarów, pozwalają oszczędzić czas i koszty, są tym samym nie tylko skutecznym, ale również bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

 

Otwiera to interesujące możliwości projektowania i produkcji, a czyste łączenie daje duże pole do popisu inżynierom i projektantom.

 

Najważniejszy jest właściwy pomysł we właściwym czasie!

 

Joanna Kleina-Kurzawska
LOHMANN Polska Sp. z o.o.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.