DiaPol urodził się w ubiegłym roku, jako firma wyodrębniona z zakładów Bavelloni. Aktualnie zakład jest całkowicie autonomicznym podmiotem działającym na rynku narzędzi do obróbki szkła. Najsilniejszą stroną firmy jest niewątpliwie szeroka gama narzędzi podzielonych na makro grupy.

W ten sposób DiaPol może działać jako indywidualny partner dla firm poszukujących tarcz diamentowych i polerujących, wierteł, frezów itp., upraszczając znacznie proces składania zamówień. Ta cecha daje firmie DiaPol istotną przewagę nad konkurentami, którzy zwykle specjalizują się w jednej grupie produktów.

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny oraz szybki serwis, zapewniony przez zbiór 32 000 narzędzi gotowych do wysyłki, to kolejne zalety bardzo cenione przez klientów.

Tarcze do małych promieni wykonywanych przez maszyny CNC to kolejna ważna nowość
     DiaPol, firma legitymująca się certyfikatem ISO 9001:2000, dostarcza swoje produkty za pośrednictwem sieci dystrybucji na międzynarodowym poziomie. Sieć sprzedaży składa się z agentów i dystrybutorów zaopatrujących bezpośrednio średnie i duże zakłady przetwarzające szkło. W przyszłości sieć sprzedaży zostanie uzupełniona o agentów i dystrybutorów producentów różnych obrabiarek do szkła.

     Nasze podstawowe kanały sprzedaży składają się z dystrybutorów, ale nasi klienci to również niewielka liczba ogromnych zakładów obrabiających szkło płaskie, z którymi mamy znaczące obroty. Możemy spełnić również specjalne wymagania naszych klientów bazując na zasadzie wzajemnych ekonomicznych korzyści, wyjaśnia Cosimo Gabriele, Dyrektor Generalny firmy DiaPol.
Nasza produkcja obejmuje prawie wszystkie narzędzia potrzebne do obróbki krawędzi szkła przy pomocy maszyn dostępnych na rynku. Jednocześnie nasz dział badawczo-rozwojowy ciągle pracuje nad rozszerzeniem gamy produktów. Owocem tych prac są ostatnio wprowadzone na rynek specjalne tarcze do maszyn CNC, umożliwiające obróbkę otworów o bardzo małych średnicach.

Jest to wyjątkowy produkt firmy Dia-Pol, przeznaczony dla sektora meblowego, a w szczególności bardzo pomocny przy wytwarzaniu elementów wykończenie łazienek, gdzie bardzo ważne są otwory i nacięcia pod wieszaki i zawiasy o bardzo małych średnicach rzędu 7,5-30 mm.

Nowa linia narzędzi ArchiWheels
     Również, kontynuuje Gabriele, wprowadziliśmy na rynek nowe narzędzia Archi-Wheels. Ta linia obejmuje tarcze diamentowe i polerujące do szlifierek dwukrawędziowych pracujących na tarczach garnkowych.

     Tarcze linii ArchiWheels zaprojektowano do użycia w sektorze architektonicznym. Bardzo dobrze spisują się przy obróbce zgrubnej i polerowaniu szkła o grubości od 6 do 12 mm.

Mogą być również użyte do obróbki szkła o każdej grubości, odznaczając się następującymi zaletami:
● wysoka wydajność zbiórki przez tarcze diamentowe nawet w przypadku dużego nadmiaru,
● bardzo dobra jakość wykończenia tam, gdzie polerowanie nie jest wymagane,
● podniesiona wydajność przy zmianie grubości tafli, co umożliwia uniknięcia specyficznej metody „prób i błędów” przy zmianie grubości,
● wysoka jakość obróbki pozwalająca na uniknięcie pęknięć podczas hartowania i gięcia,
● nowe tarcze typu Flexi umożliwiają najwyższą jakość polerowania,
● podwyższona trwałość tarcz pozwala na oszczędność czasu związanego z ich wymianą.

     Wreszcie, proponujemy również inne tarcze polerujące na osnowie gumowej ze specjalnym sztywnym krążkiem umożliwiającym montaż bezpośrednio na wrzecionie bez konieczności klejenia.W ten sposób oszczędzamy czas poświęcany na wymianę tarcz. W najbliższej przyszłości będziemy mogli zaproponować naszym klientom kolejne nowości umożliwiające podniesienie efektywności pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej informacji: Świat Szkła 9/2007

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.