Przegrody ognio- i dymoszczelne
     Forster jest wiodącym producentem systemów ognio- i dymoszczelnych. Duża ilość zrealizowanych pomyślnie badań i odpowiadających im certyfikatów dowodzi niezawodności i pewności poszczególnych systemów.

Forster fuego light
     To kompletny system profili, okuć i akcesoriów do wykonania jedno- i dwuskrzydłowych drzwi o zróżnicowanych gabarytach oraz ścianek ognioodpornych. Konstrukcja bazuje na sprawdzonym systemie Forster fuego.

Charakteryzuje się jednak jeszcze mniejszymi przekrojami profili oraz ogromną ilością możliwości oszklenia. Drzwi wykonane w systemie fuego light spełniają najwyższe wymagania dotyczące funkcjonalności technicznej i trwałości.

Wygląd profili systemu fuego light jest identyczny z systemem Forster presto (serii dymoszczelnej i ognioodpornej bez przekładki termicznej) oraz termoizolowanym systemem therm tür.

     Odmiany systemu:
● Forster fuego EI30 / EI60 / EI90
● Forster fuego light EI30 / EI60 / EI90, ze stali i stali nierdzewnej
     Seria fuego light dostępna jest również z wykończeniem w postaci nakładkowych listew aluminiowych.

 Forster presto
     Kompletny system profili, okuć i akcesoriów do wykonywania jedno i dwuskrzydłowych drzwi oraz ścianek o zróżnicowanych powierzchniach. Elementy systemu są pewne i bezpieczne oraz spełniają najwyższe wymogi technicznej funkcjonalności oraz trwałości.

Dla podniesienia estetyki konstrukcji Forster presto jest dostępny także w wersji ze stali nierdzewnej. Wygląd profili systemu presto seria 50 jest identyczny z systemem Forster fuego light w klasie ognioodporności EI15, EI30, EI60, EI90. Wygląd profili systemu presto seria 60 jest identyczny z systemem Forster fuego.

     Odmiany systemu: Forster presto E30, E60 ze stali i stali nierdzewnej

Forster thermfix
     System Forster thermfix daje szerokie możliwości konstrukcyjne w zakresie ścian osłonowych. Ze względu na właściwości statyczne profile stalowe stanowią optymalne elementy konstrukcyjne dla fasad. System thermfix pozwala budować fasady o niewielkich szerokościach przekrojów (45, 60 lub 75 mm) ze stali i stali nierdzewnej.

     Forster thermfix vario EI30/E30/E90 to fasady ognioodporne o konstrukcji słupowo-ryglowej z przekładką termiczną i szkleniem na „sucho”. System ten pozwala budować ściany do wysokości 5 m.

     Odmiany systemu: Forster thermfix vario E30 / EI30 / EI60 / EI90, ze stali i stali nierdzewnej.

Szkło przeciwpożarowe
     Aby system przegród ognioochronnych należycie spełniał swe funkcje odpowiednie profile muszą być uzupełnione szkłem o odpowiednich parametrach. Z profilami FORSTER sprawdza się szkło SCHOTT

      Szkło przeciwpożarowe SCHOTT daje szerokie możliwości wbudowania zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych ścianach, spełniając tym samym różne wymagania i potrzeby użytkownika.

     SCHOTT PYRANOVA® – szkło przeciwogniowe dla izolacyjności ogniowej i termicznej PYRANOVA® to przejrzyste zespolone szkło przeciwogniowe zapewniające niezawodną ochronę przed rozprzestrzenianiem się ognia, dymu oraz promieniowania cieplnego.

     PYRANOVA® produkowane jest ze szkła typu float jako pojedyncze lub zespolone szkło, oddzielone przezroczystym materiałem łączącym, dzięki czemu zapewnia przejrzystość w tradycyjnych ścianach.

PYRANOVA® może być stosowane jako pojedyncze szyby do drzwi, ścianek działowych i przegród, nadaje się do wbudowania zarówno w drewniane, jak i stalowe ramy.

Szkło PYRANOVA® można łatwo łączyć w podwójne szyby spełniające wymagania takie, jak:
● ochrona cieplna,
● ochrona przed hałasem,
● antywłamaniowość,
● ochrona przed zniszczeniami mechanicznymi,


     Odpowiednio do grubości i typu konstrukcji PYRANOVA® zapewnia:
● 15 do 60 minut izolacji ogniowej i termicznej (EI 15 do EI 60),
● zgodnie z EN 13501 możliwość wbudowania w ramy i drzwi stalowe oraz drewniane,
● antywłamaniowość zgodnie z EN 12600 klasa A.

 

Kliknij aby powiększyć: 

więcej informacji: Świat Szkła 9/2007

patrz też:

- Rola wyrobów ze szkła w ochronie przeciwpożarowej budynków. Część 2 , Piotr Jędruszuk, Świat Szkła 10/2009

- Rola wyrobów ze szkła w ochronie przeciwpożarowej budynków. Część 1 , Piotr Jędruszuk, Świat Szkła 6/2009

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.