Firma Guardian wprowadziła na rynek SunGuard SNX 50/23. Pod nazwą tą kryje się pierwsze szkło ochrony przeciwsłonecznej, które w standardowej szybie zespolonej zapewnia aż 50-procentową transmisję światła widzialnego i posiada współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej o wartości 23%. To rozwiązanie, które pozwala zapewnić maksimum światła i komfortu w każdym wnętrzu.

 


We współczesnej architekturze szkło jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Duże przeszklenia to już nie tylko domena futurystycznych drapaczy chmur, galerii handlowych i wielkomiejskich biurowców, ale rozwiązanie coraz częściej stosowane także w nowoczesnych centrach kultury i sztuki czy nawet prywatnych domach. We wszystkich projektach architektonicznych, w których znaczna część fasady wykonana jest ze szkła, idealnie sprawdzi się przejrzyste, wysokoselektywne szkło ochrony przeciwsłonecznej SunGuard SNX 50/23, nowość w ofercie produktowej firmy Guardian.

 

 

20140406SunGuard SNX 50 23 Guardian

Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard SNX 50/23 pozwala cieszyć się niezmienionym widokiem za oknem, eliminując przy tym skutki przegrzewania się pomieszczeń
Fot. Guardian Częstochowa


Ponadstandardowa ochrona przeciwsłoneczna w standardzie
SunGuard SNX 50/23 to kolejny produkt, po wprowadzonym wcześniej na rynek SunGuard SNX 60/28, poszerzający gamę szkieł ochrony przeciwsłonecznej najnowszej generacji SunGuard eXtra Selective. Najbardziej charakterystycznym wyróżnikiem nowego produktu w portfolio Guardian SunGuard jest jego znakomita selektywność nieporównywalna z żadnym innym szkłem z tej rodziny.

 

Efekt ten jest możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnej powłoki o potrójnej warstwie srebra, która przepuszcza aż 50% naturalnego światła dziennego przy współczynniku całkowitej transmisji energii słonecznej równym 23%. Jest to równoznaczne z ponad dwukrotnie większą ilością przepuszczanego światła widzialnego w stosunku do otrzymywanego ciepła słonecznego! Budynki, w których wykorzystane zostanie szkło SunGuard SNX 50/23, będą zatem miały zagwarantowany doskonały dostęp do światła, a zarazem zapewnioną skuteczną ochronę przed nadmiernym przenikaniem promieni słonecznych i nagrzewaniem się pomieszczeń.

 

Jak mówi Tomasz Gelio, Dyrektor Marketingu w Guardian Częstochowa: „Żadne inne szkło SunGuard dostępne obecnie na rynku nie dostarcza tak wiele światła przy tak małej ilości ciepła”. Zastosowanie nowego produktu firmy Guardian w budynkach biurowych pozwoli zatem na znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie, a jednocześnie pomoże ograniczyć niepotrzebne straty energii związane z użyciem urządzeń chłodzących.


SunGuard SNX 50/23 – w służbie architektury
Nowoczesne szkło ochrony przeciwsłonecznej SunGuard SNX 50/23, dzięki swoim wyjątkowym parametrom i cechom wizualnym, doskonale nadaje się do wykorzystania w projektach architektonicznych zlokalizowanych na terenie całej Europy. „Wysoka przejrzystość, neutralny wygląd oraz unikatowe właściwości szkła SunGuard SNX 50/23 otwierają przed architektami całkiem nowe możliwości.

 

Bez szkody dla wyglądu i walorów estetycznych budynku, dają bowiem projektantom szansę na obniżenie kosztów energii przy jednoczesnym spełnieniu najbardziej rygorystycznych norm energetycznych w Europie”, wyjaśnia Tomasz Gelio z Guardian Częstochowa. W praktyce oznacza to, że w krajach o cieplejszym klimacie, jak słoneczna Hiszpania czy Włochy, szyby SunGuard SNX 50/23 umożliwią znaczne obniżenie wydatków corocznie przeznaczanych na działanie urządzeń klimatyzacyjnych.

 

W chłodnej Skandynawii oraz Europie Wschodniej szkło o tak wysokiej termoizolacji (U= 1,0 W/m² K) ułatwi z kolei zmniejszenie nakładów finansowych ponoszonych na ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym. Co najważniejsze, niezależnie od strefy klimatycznej, szkło to zapewni optymalny dostęp do światła dziennego i pięknego widoku za oknem.


Szkło SunGuard SNX 50/23, idealne do tworzenia nowoczesnych fasad i komfortowych budynków, dostępne jest w wersji odprężonej oraz w wersji przeznaczonej do obróbki cieplnej (HT).


W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat szkła SunGuard SNX 50/23 lub innych szkieł z ochroną przeciwsłoneczną zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.sunguardglass.pl lub kontaktu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.