Współczesna, przeszklona architektura posiada bardzo nowoczesny, często nawet wizjonerski charakter. Podstawowym problemem projektowym jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Nowe, wysokotransparentne szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II, o doskonałej selektywności 1,89, z podwójną warstwą srebra, wyznacza nowe standardy w swojej klasie.
Fasady z wielkopowierzchniowymi przeszkleniami to znak rozpoznawczy współczesnej architektury komercyjnej. Często uzyskują finezyjne formy i struktury, jednak o atrakcyjności inwestycji nie decyduje już tylko sam design. Wyznacznikiem wysokich standardów jest zastosowanie energooszczędnych i zrównoważonych technologii. Świadczy o tym chociażby wzrastająca liczba certyfikacji w programach LEED czy BREEAM.
Duża powierzchnia przeszkleń może jednak wpłynąć negatywnie na bilans energetyczny budynku i komfort cieplny, z uwagi na ryzyko przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim. Dlatego projektanci muszą często stosować przesłony w postaci lameli czy rolet, które ograniczają emisję światła do pomieszczeń.
Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest nowe szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II, cechujące się najlepszym na rynku stosunkiem transmisji światła LT do solar factor g.
Szkło przepuszcza aż 70% światła, zatrzymując jednocześnie promieniowanie cieplne na zewnątrz budynku, dzięki niskiemu współczynnikowi solar factor g na poziomie zaledwie 37%.
Przeszklenia fasadowe ze szkła selektywnego Saint-Gobain Glass (fot. Saint-Gobain)
Jaśniejsze i bardziej komfortowe wnętrza
Szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II powstało z myślą o zrównoważonych projektach wymagających rozwiązań łączących ochronę przeciwsłoneczną, wysoką przepuszczalność światła i termoizolacyjność.
W odróżnieniu od innych szkieł przeciwsłonecznych SGG COOL-LITE SKN 176 II jest niemal niewidoczne dla światła słonecznego – do wnętrz przenika aż 70% energii świetlnej. Pomieszczenia wydają się jaśniejsze i przestronniejsze, dzięki czemu lepiej sprzyjają pracy i odpoczynkowi.
Równocześnie szkło stanowi efektywną barierę dla promieniowania cieplnego – doskonały współczynnik g na poziomie 0,37 oznacza, że na zewnątrz pozostaje aż 63% ciepła słonecznego, a we wnętrzach panuje przyjemny mikroklimat.
Dzięki tak doskonałym właściwościom produkt ten jest przeznaczony do stosowania zwłaszcza w nasłonecznionych fasadach od stron: południowej, południowo-zachodniej czy południowo- wschodniej.
Znika konieczność stosowania przesłon przeciwsłonecznych, dzięki czemu koszty inwestycji ulegają zmniejszeniu, a elewacja budynku zyskuje harmonijną, niczym niezakłóconą estetykę.
(...)