Jeszcze przez dwa tygodnie można przesyłać zgłoszenia do konkursu „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”. Na projekty pierwszego w Polsce modułowego budynku biurowego usytuowanego w całości na wodzie, organizatorzy czekają do 4 maja br. Czasu coraz mniej, a więc – architekci i designerzy – do dzieła! Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 20000 zł.

 


„BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” stawia na polski potencjał intelektualny i twórczy. Przed uczestnikami stoi niezwykłe zadanie – stworzenie koncepcji architektonicznej pierwszego w Polsce biurowca, który znajdzie się nie na lądzie, ale na wodzie. Prace konkursowe można zgłaszać do 4 maja 2014 roku. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.bargework.com.

 

20140309Bargework biuro na wodzie plakat2 


W projekcie uwzględnić należy, że obiekt posadowiony będzie na pływającej podstawie o wymiarach 10 na 40 metrów. W opracowaniu projektu powinny zostać wykorzystane rozwiązania Partnerów Technologicznych inicjatywy: Aluprof, Drutex, Fakro, Somfy, Soudal. – W tak nowatorskim konkursie największe szanse na wygraną mają projekty innowacyjne, i takie powinny być również zastosowane w nim produkty. Unikatowe rozwiązania (system topSafe, automatyczny nawiewnik V40P) sprawiają, że okna FAKRO są bezpieczne, energooszczędne oraz funkcjonalne – mówi Małgorzata Respekta-Paszkiewicz z firmy FAKRO.


Zwycięski projekt wybierze pięcioosobowe jury, w którego skład wchodzą wybitni przedstawiciele świata nauki oraz renomowani architekci. Twórca najlepszego pomysłu zostanie uhonorowany nagrodą główną w wysokości 20000 zł. Organizatorzy przewidzieli również 5 wyróżnień po 1000 zł.


Wsparcia naukowego konkursowi udzieliły: Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechnika Opolska, a także Akademia Leona Koźmińskiego.


Konkurs „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” jest adresowany nie tylko do doświadczonych architektów i projektantów, lecz także do studentów – ważne są wiedza i pomysłowość. Aby przybliżyć założenia konkursowe oraz zachęcić do uczestnictwa w konkursie, Organizator spotkał się ze studentami. Pierwsze miało miejsce na Wydziale Budownictwa Politechniki Opolskiej. Drugie spotkanie przeprowadzono na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. – To prawie jak lot w kosmos dla polskiej architektury – mówił w Opolu Michał Tomasik, przedstawiciel Organizatora, prezentując warunki konkursu i założenia ideowe przedsięwzięcia. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem studentów i znalazł poparcie kadry naukowo-dydaktycznej.

 


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 maja 2014 roku na specjalnej konferencji prasowej w Hotelu Mazurkas Conference Centre & Hotel**** w Ożarowie Mazowieckim. Nastąpi to podczas V Kongresu Stolarki Polskiej – największego w Polsce wydarzenia skierowanego do producentów, dostawców i dystrybutorów związanych z branżą stolarki budowlanej. – Z wielkim entuzjazmem czekam na finał konkursu BARGEWORK – mówi Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający SOUDAL Sp. z o.o. – Jako firma inwestująca w nowoczesne rozwiązania w segmencie chemii budowlanej, szczególnie doceniamy nowatorskie podejście do architektury. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć inicjatywę, a przede wszystkim architektów biorących udział w konkursie – dodaje Andrzej Kaczor.


Patronat Instytucjonalny nad konkursem objęły: Związek Polskie Okna i Drzwi, Politechnika Opolska, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Akademia Leona Koźmińskiego.

 

Patronat Medialny sprawują: Świat Szkła, Architektura & Biznes, Kwartalnik Okno, Świat Aluminium,  Archirama.pl, Archistrona.pl, InfoArchitekta.pl, Oknoserwis.pl, E-biurowce.pl, Przegrodyb2b.pl, mmWarszawa.pl, Radio Mazowsze.


Więcej informacji na:www.bargework.com

 

20140309Bargework biuro na wodzie plakat1

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.