Szlifierka formatowa do szkła płaskiego

      Szlifierka wykonana jest w wersji z trzema tarczami obwodowymi na stronę. Maksymalna szerokość obrabianej tafli wynosi 2600 mm.

 

 

Wysoką wydajność gwarantuje duża szybkość pracy przy jednoczesnym zminimalizowaniu czasu ustawiania maszyny dzięki półautomatycznemu systemowi nastawy szerokości i uproszczonej wymianie narzędzia.

 

Maszyna wyposażona jest dodatkowo w belkę podtrzymującą szerokie arkusze szkła.     Wrzeciona tarcz diamentowych (po dwa na stronę) osadzone są na suportach nastawnych, z odczytem analogowym wysokości, przesuwu w kierunku obrabianego materiału i kąta natarcia.

 

Natomiast wrzeciona tarcz polerujących (po jednej na stronę) osadzone są na suportach nastawnych z odczytem analogowym wysokości i kąta natarcia, ale przesuw w kierunku obrabianego materiału realizowany jest pneumatycznie.


     Wszystkie wrzeciona posiadają wydłużony trzpień osadzenia tarczy, co umożliwia zamontowanie większej ilości tarcz do różnych grubości szka.     Dwa wrzeciona (jedno na stronę) posiadają cylindryczne tarcze załamujące naroża obrabianych tafli. Wrzeciona osadzone są na suporcie krzyżowym i podczas operacji szlifowania podążają za taflą, co zapewnia regularną i jednolitą obróbkę wszystkich naroży.

 

Wrzeciona mają napęd elektro-pneumatyczny.
      Sztywna dwu-belkowa podstawa wspiera stałe i ruchome poprzeczne prowadnice.

 

Ruchomy suport porusza się na hartowanych prowadnicach kulkowych, co redukuje do minimum zużycie współpracujących elementów.

 

Napęd przenoszony jest przy pomocy śrub, napędzanych przekładniami z regulowaną prędkością, z elektronicznym odczytem nastawionej szerokości.

 

Szkło jest transportowane na 4 pasach ze stalowymi rdzeniami, pokrytych specjalnym materiałem zwiększającym jego żywotność i przyczepność. Jednakowy nacisk na całą taflę umożliwia specjalna konstrukcja pasa ze specjalną nakładką.     Przekładnia główna napędza wał napędowy, a ten z kolei górną parę kół zębatych z układem przeniesienia napędu na koła dolne. Takie rozwiązanie zapobiega jego zabrudzeniu przez stosowaną w czasie obróbki wodę. Napęd jest przenoszony z suportu stałego na suport ruchomy, napędzając w ten sposób pasy transmisyjne.     Szlifierka wyposażona jest w system sterowania maksymalnie ułatwiający pracę operatora. Informacje (godziny, ilość obrobionych metrów, obciążenie poszczególnych silników itd.) wyświetlane są na monitorze ciekło-krystalicznym z ekranem dotykowym (TFT).Podstawowe dane techniczne
● szerokość max. tafli: 2600 mm,
● szerokość min. tafli: 240 mm,
● rodzaj krawędzi (obrzeża): a) zaokrąglone czyli tzw. C-kant; b)frezowane,
● grubość szkła: od 3 do 12 mm,
● prędkość obróbki: od 1 do 10 m/min,
● transportowanie szkła na pasach zębatych o rdzeniu stalowym nierozciągliwym,
● prowadnice pasów z tworzywa antystatycznego o bardzo dużej żywotności,
● liczba wrzecion na każdym boku - 4,
● system odczytu i rozpoznania amperowego na tablicy kontrolnej,
● szybkie przemieszczanie suportu na prowadnicach liniowych za pomocą śrub pociągowych z jednoczesnym elektronicznym odczytem wymiaru z możliwością ręcznej korekty,
● ruchome pojemniki zbiorcze wody wraz z pompami, zapewniające łatwy dostęp,
● zamknięty obieg wody,
● kraty podestowe zamontowane na korpusie, ułatwiające obsługę szlifierki,
● zasilanie 3x400V, 50 Hz,
● pobór mocy 18 kW,
● zasilanie sprężonym powietrzem wolnym od zanieczyszczeń o ciśnieniu 0.7 MPa,
● szlifierka przystosowana do pracy ze stołem transferowym.

     Parametry urządzenia, ilość wrzecion można konfigurować według potrzeb zamawiającego.Ewelina Wysocka
GLASS-SERWIS
www.glass-serwis.pl
 

więcej informacji: Świat Szkła 11/2007

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.