Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Organizacja Narodów Zjednoczonych zatwierdza rok 2022 Międzynarodowym Rokiem Szkła
Data dodania: 27.08.21

20210808iyg2022Międzynarodowa Komisja ds. Szkła (ICG), Wspólnota Stowarzyszeń Szkła (CGA) i ICOM-Glass promują rok 2022 jako Międzynarodowy Rok Szkła ONZ, aby podkreślić jego rolę naukową, gospodarczą i kulturalną oraz uczcić kilka rocznic. Szkło wspiera wiele ważnych technologii, ułatwia zrównoważony rozwój i zielony świat oraz wzbogaca nasze życie, ale często pozostaje niezauważone.


Ta ekscytująca "podróż" rozpoczęła się w 2018 roku. Wsparcie pochodziło z 1500 uniwersytetów i ośrodków badawczych, stowarzyszeń i stowarzyszeń, muzeów, artystów, pedagogów, producentów i firm z 79 krajów na 5 kontynentach. Po pomyślnym wynegocjowaniu zakłóceń spowodowanych pandemią, projekt rezolucji określającej nasze ambicje został wynegocjowany z misjami kilku krajów ONZ w kwietniu i przeszedł wstępny proces 11 maja.

 

Formalna rezolucja została uzgodniona na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ 18 maja 2021 r. Serdeczne podziękowania kierujemy do Misji Hiszpańskiej przy ONZ, a zwłaszcza ambasador Hiszpanii Agustín Santos Maraver i Ana Alonso, którzy przeprowadzili ten proces przez trudne zakręty dyplomacji w stresujących czasach.

 

Moje najgłębsze podziękowania kieruję do wszystkich, którzy odpowiedzieli na naszą wizję. Muszę przytoczyć kilka wyjątkowych osób, takich jak David Pye i John Parker, ale nie zapominaj o wielu ekspertach i współpracownikach, którzy współpracowali, aby stworzyć wspaniałe filmy i dokumenty uzasadniające nasz projekt; zawsze byli gotowi i przepełnieni pomysłami i wsparciem.

 

Dziś rozpoczyna się zadanie rozpowszechniania i koordynowania tysięcy działań na całym świecie: kongresy i seminaria, targi przemysłowe i szkoły szklarskie będą współistnieć z wystawami artystycznymi, książkami, mediami społecznościowymi, czasopismami naukowymi, technicznymi i ogólnodostępnymi.

 

Planowanie wydarzeń będzie opierać się na wkładzie oddolnym i sieci wolontariuszy; delegacja będzie niezbędna. Organizacje krajowe skupią się na reklamie, dzieleniu się najlepszymi praktykami i zapewnianiu środowiska wspierającego. Komitet Sterujący, składający się z przedstawicieli, którzy mogą skutecznie koordynować działania z instytucjami krajowymi, będzie promować najlepsze pomysły i zwiększać ich oddziaływanie.

 

Internet, oparty na światłowodach z włókna szklanego i oglądany przez szklane ekrany, będzie wspierał komunikację. Projektujemy ramy do rejestrowania, rozwijania i dzielenia się pomysłami w szklanym świecie w oparciu o naszą stronę internetową (www.iyog2022.org) oraz grupę LinkedIn International Year of Glass 2022.

 

Obecnie uzgodniono konferencję otwierającą w Genewie, Kongres ICG w Berlinie, Glass Expo w Chinach z satelitą wydarzenia, a także Kongresy Sztuki/Historii w Egipcie, Stanach Zjednoczonych i Europie. Drukowane będą dedykowane numery czasopism międzynarodowych, planowane są wystawy w muzeach, publicznych i prywatnych kolekcjach szkła, przygotowywane są materiały edukacyjne do powszechnego upowszechnienia.

 

Hiszpańska Rada ds. Badań Naukowych, CSIC, zobowiązała się do opublikowania uroczystej książki i zorganizowania wystaw na temat: a) celów IYOG oraz b) tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym opartej na recyklingu i szklanych pojemnikach. Angielska i hiszpańska wersja materiałów wystawienniczych będzie oferowana wszystkim krajom wspierającym z możliwością tłumaczenia.

 

Kolejnym zadaniem jest zbieranie funduszy, w szczególności na sfinansowanie imprezy otwierającej w Genewie. Zespół jest gotowy do działania.

 

IYOG2022 to spełnienie marzeń, którego ledwie odważyliśmy się przewidzieć. Porusza nas radość spełnionych marzeń, przygotowani na wyzwania stojące przed nami i ograniczone jedynie naszą wyobraźnią.

 

Alicia Durán, profesor CSIC, przewodnicząca ICG, przewodnicząca IYOG2022.

 

 

 

 

01 chik
01 chik