Aktualne wydanie

2020 09 okladka

Świat Szkła 09/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 a Baner-1

 

Baner 2

Climatop Family – bezpieczny i cichy dom
Data dodania: 27.04.16

Wymarzony dom jest najważniejszym miejscem na ziemi. To tutaj wracamy po ciężkim dniu czy podróży. Nic zatem dziwnego, że chcemy, aby był bezpieczny, ciepły i cichy. To dlatego dokładnie selekcjonujemy produkty, które się w nim znajdą.

Odpowiednie okna powinny chronić mieszkańców przed wieloma czynnikami, a jednocześnie wpływać na estetyczny wygląd budynku. Climatop Family z oferty Glassolution to zespół szyb zespolonych kompleksowo spełniający potrzeby użytkowników.

 

20160422Climatop fot 1

 

Zakup nowych okien to znacząca inwestycja. Dlatego też chcemy mieć pewność, że wybieramy produkty najwyższej jakości, które zapewnią nam pożądany komfort i będą służyć przez długie lata. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę i jakie okna będą najtrafniejszym wyborem?

 

 

Zaufajmy profesjonalistom
Złożoność współczynników charakteryzujących poszczególne modele okien może znacząco utrudnić klientom wybór najodpowiedniejszych okien do ich domu. Warto w tej sytuacji zdać się na ekspertów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Naprzeciw potrzebom inwestorów wyszła marka Glassolutions, która oferuje zespół szyb zespolonych – Climatop Family. Inwestorzy mogą wybrać jeden z trzech modeli, w zależności od najważniejszych potrzeb: ochrony przed hałasem, energooszczędności oraz bezpieczeństwa. O innowacyjnym podejściu do tej kwestii świadczy, m.in. fakt, że Climatop Family został doceniony i wyróżniony prestiżową nagrodą Top Builder 2016, przyznawaną innowacyjnym produktom i rozwiązaniom budowlanym oraz został finalistą konkursu Dobry Wzór 2015.

 

 

Przyjemna cisza
Wszechogarniający nas hałas ma wyjątkowo negatywny wpływ na zdrowie. Powoduje pogorszenie samopoczucia, rozdrażnienie, zmęczenie oraz może prowadzić do poważnego uszkodzenia słuchu. Poziom hałasu ruchu ulicznego wynosi około 90 dB i znacznie przekracza granicę tolerowaną przez nasz organizm. Teraz możemy się przed tym bronić. W szybach zespolonych SILENCEcity zastosowano specjalną budowę, tłumiącą fale dźwiękowe charakterystyczne dla miejskiego hałasu. Tworzą one w domu barierę pochłaniającą niechciane dźwięki.

 

Niestety, nie tylko domy położone w centrach miast są narażone na hałas. Na obrzeżach dużych ośrodków coraz częściej dokuczliwe dla mieszkańców stają się latające nad dachami samoloty. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest wykorzystanie pakietów szybowych SILENCEair, które tłumią fale dźwiękowe o częstotliwościach charakterystycznych dla hałasu lotniczego.

 

20160422Climatop fot 2

 

 

Wykorzystaj moc natury
Każdy z nas zdaje sobie sprawę z wysokości ponoszonych kosztów ogrzewania. Mimo to, co siódmy dom oraz mieszkanie jest nieogrzane. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z głównych powodów jest uciekająca przez okna ciepło. Specjaliści postanowili rozwiązać ten problem i wykorzystać energię dostarczaną nam przez samą naturę. Szyby ECOsun wykorzystują powłoki niskoemisyjne, które zatrzymują energię cieplną wewnątrz pomieszczeń, jednocześnie przepuszczając większą ilość darmowego ciepła do wnętrza.

 

Jak jednak mamy unikać wychłodzenia północnej, słabo nasłonecznionej strony budynku? W celu ograniczenia strat ciepła najlepiej wybrać szyby o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej, jak ECOterm. Co ważne, wszystkie pakiety szyb wyposażone są w innowacyjną ciepłą ramkę SwissPacer, która dodatkowo uszczelnia krawędzie szyb i zapewnia izolację termiczną.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Produkty serii Climatop Family wyróżnia także wysoki poziom dbałości o bezpieczeństwo. Hartowane szyby SAFEkids zapewniają nawet 5 razy większą wytrzymałość na uderzenia ciałem miękkim niż szyby niehartowane o tej samej grubości. Nazywane są one „bezpiecznym szkłem” ponieważ w przypadku rozbicia rozpadają się na wiele drobnych kawałków o zaokrąglonych krawędziach, co minimalizuje ryzyko skaleczenia się. Nie zapomniano także o zabezpieczeniu przeciwwłamaniowym. Jest to szczególnie ważne, kiedy zdamy sobie sprawę, że aż 80 procent włamań do domów odbywa się przez okna. Zastosowanie dwóch warstw folii pomiędzy taflami szkła SAFEhome pozwala osiągnąć wysoką klasę bezpieczeństwa.


Więcej informacji o produktach na www.climatopfamily.pl 

 

 

 

01 chik
01 chik