Właściwości samoczyszczące szkła SGG BIOCLEAN są wynikiem zastosowania specjalnej powłoki samoczyszczącej o właściwościach fotokatalitycznych i hydrofilnych. Powłoka opracowana przez firmę Saint-Gobain Glass nakładana jest podczas procesu produkcyjnego na zewnętrzną stronę szkła. Uaktywnienie związków chemicznych zawartych w powłoce następuje pod wpływem promieni ultrafioletowych (UV) obecnych w świetle słonecznym oraz wody.
Promienie UV rozkładają zanieczyszczenia gromadzące się na zewnątrz szyby (fotokataliza), a deszcz je spłukuje. Dzięki właściwościom hydrofilnym powłoki woda rozlewa się po szkle cienką, równomierną warstwą i spływa szybko, nie zostawiając śladów w postaci zacieków. Prawda, że genialnie proste i ekologiczne?
Szkło SGG BIOCLEAN może zostać użyte praktycznie we wszystkich rodzajach szyb zespolonych stosowanych w tradycyjnych oknach i drzwiach balkonowych, jak również w oknach dachowych, w szklarniach i ogrodach zimowych oraz na przeszklonych elewacjach budynków. Znakomicie sprawdzi się zwłaszcza w warunkach miejskich oraz w środowisku, w którym panuje duże zanieczyszczenie powietrza, np. w okolicach autostrad, dworców, lotnisk, na terenach przemysłowych.
Najlepszy efekt uzyskuje się stosując szkło z powłoką w miejscach mocno nasłonecznionych oraz eksponowanych na opady atmosferyczne. Tylko optymalna ilość obu czynników gwarantuje właściwe i efektywne działanie powłoki. W tym miejscu zaznaczyć trzeba, że zastosowanie powłoki samoczyszczącej nie wyklucza zupełnie mycia okien, lecz pozwala je myć nieporównywalnie rzadziej niż okna z szybami bez powłoki.
Z użytkowego punktu widzenia istotną informacją jest także to, że szkło z powłoką samoczyszczącą może być zestawiane w szybie zespolonej z innymi rodzajami powłok: m.in. z powłoką przeciwsłoneczną (SGG COOL-LITE) czy ochroną akustyczną (SGG STADIP SILENCE).
Paletę możliwości można poszerzyć także o funkcję bezpieczeństwa stosując opcję szkła dedykowaną do hartowania.
więcej informacji: www.saint-gobain-glass.com