Image 

Ściany działowe w łazience wykonane ze szkła  SGG PLANILAQUE EVOLUTION w kolorze Ekstra biały, przygotowanym na szkle SGG DIAMANT. Albion Riverside, Londyn, Projekt: Foster&Partners

SGG PLANILAQUE EVOLUTION jest obecnie jednym z nielicznych szkieł lakierowanych na rynku, które jest odporne na wilgoć, promieniowanie UV oraz wysoką temperaturę. Dzięki tym właściwościom może być stosowane w praktycznie nieograniczony sposób, w tym także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – w kuchniach może być używane między innymi w pobliżu zlewów i kuchenek gazowych, zaś w łazienkach na przykład jako okładzina ścian.

Nieprzezierny, nasycony kolorem wygląd szkła SGG PLANILAQUE EVOLUTION uzyskuje się nakładając na tylną powierzchnię szkła powłokę wysokoodpornego lakieru, która wypalana jest w wysokiej temperaturze. Tak przygotowane szkło charakteryzuje się trwałością, a jego połysk jest znacznie bardziej intensywny niż szkła pokrywanego emalią.

Image

Szkło SGG PLANILAQUE EVOLUTION w kolorze Czarnym wykorzystane w Centrum Mercedes Benz, Rueil-Malmaison (Francja), Projekt: SCAU

Jedną z największych zalet szkła lakierowanego jest wyrafinowana estetyka. Połysk szkła idealnie koresponduje z głębią lakieru, dając w finale produkt o niezwykłej wartości wzorniczej, silnie oddziałujący na wnętrze i na wyobraźnię osób w nim przebywających.

Wyrafinowane, pełne światła kolory szkła lakierowanego Saint-Gobain Glass znakomicie łączą się z naturalnymi materiałami, chętnie stosowanymi przez projektantów wnętrz – takimi jak kamień, drewno czy stal. Stąd też chętnie wykorzystywane są w takich zastosowaniach jak: elementy mebli, drzwi szaf, okładziny ścian, a także różnego rodzaju przegrody zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak również w lokalach usługowych, sklepach, hotelach, muzeach,  kinach, teatrach.

Image

Szkło SGG PLANILAQUE EVOLUTION w dynamicznym kolorze Ognistej Czerwieni zastosowane jako okładzina ściany w nowoczesnej kuchni. Foto: V. Vulverick, P. Chedal

Na liście referencyjnej SGG PLANILAQUE EVOLUTION znajduje się wiele obiektów na całym świecie. Walory produktu docenili tak znakomici architekci jak Norman Foster, czy renomowana francuska pracownia SCAU.

SGG PLANILAQUE EVOLUTION oferowane jest w grubości 4 oraz 6 mm i produkowane w taflach o wymiarach 3210x2550 mm oraz 1605x2550 mm. Może być poddawane cięciu, nawiercaniu oraz obróbce krawędziowej, piaskowaniu, grawerowaniu oraz nanoszeniu sitodruku.

Wersja bezpieczna szkła nosi nazwę SGG PLANILAQUE EVOLUTION SAFE. Specjalna folia, którą zabezpieczone jest szkło, w przypadku rozbicia tafli nie pozwala jej rozsypać się  na kawałki.

Szkło lakierowane firmy Saint-Gobain Glass jest produktem przyjaznym środowisku i bezpiecznym dla użytkownika – nie zawiera metali ciężkich (w tym  ołowiu) ani żadnych toksycznych dodatków chemicznych. 

Image

Szkło lakierowane SGG PLANILAQUE EVOLUTION zastosowane jako okładzina ściany w łazience. Skład lakieru umożliwia jego zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnie czy łazienki. Foto: V. Vulverick, P. Chedal

 

Więcej informacji na temat szkła lakierowanego SGG PLANILAQUE EVOLUTION można znaleźć na stronie internetowej:  www.saint-gobain-glass.com

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.