Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Bosch Building Technologies przedstawia nowy sposób inteligentnego planowania, który zwiększa wydajność podczas realizacji projektów
Data dodania: 06.08.18

Bosch Building Technologies wprowadza na rynek aplikację Project Assistant – inteligentne rozwiązanie, które ma ułatwić pracę integratorom systemów i instalatorom. Dotychczas planowanie, konfiguracja, instalacja i raportowanie projektów systemów telewizji dozorowej wymagało zastosowania wielu różnych narzędzi oraz włożenia wielu godzin pracy w dokończenie i udokumentowanie procesu, przez co integratorom systemów było trudno zarządzać równocześnie kilkoma projektami na każdym etapie ich realizacji, aż do stworzenia finalnego raportu. Dzięki aplikacji Project Assistant możliwe jest zapewnienie kontroli, przejrzystości i wydajności na każdym etapie projektu systemu dozoru wizyjnego.

 

20180733bosch ST09a-07.18Każdy projekt systemu telewizji dozorowej obejmuje konfigurację haseł dla kamer, przydzielenie adresów IP, wstępne ustawienia kamer, proces instalacji i konfiguracji systemu na miejscu oraz przedstawienie klientowi końcowemu dokumentacji powykonawczej. W związku z tak dużą ilością zadań, naturalne jest, że pomimo najlepszych intencji, pojawiają się błędy, wady czy utrudnienia w komunikacji, które wydłużają czas pracy i podnoszą koszty projektu, co może wpływać negatywnie na zadowolenie klienta.

 


Dlatego pojawienie się na rynku aplikacji Project Assistant ma istotne znaczenie. Integrator może teraz rozpocząć pracę nad projektem i wstępną konfigurację (uruchomienie) już w biurze, nawet nie mając w ręku kamery. Będąc w posiadaniu jedynie planów projektu, kompletu adresów IP i otrzymanych od klienta haseł, integrator systemu może stworzyć nowy projekt, wprowadzając wszystkie dane do aplikacji lub dodając je zbiorczo w postaci pliku programu Excel. Wprowadzanie hasła i adresu IP można przeprowadzić osobno dla każdej kamery, lub – z pomocą aplikacji – dla wielu kamer jednocześnie, ustawiając hasło i zakres adresów IP dla całego systemu.

 

Aplikacja Project Assistant automatycznie wprowadza informacje dla każdej kamery w projekcie, co pomaga zaoszczędzić czas. Pozostałe informacje, na przykład nazwę kamery i lokalizację, także można dodać w aplikacji bez fizycznej obecności kamer. Utworzenie zestawu wirtualnych kamer w aplikacji eliminuje potrzebę rozpakowywania i ponownego pakowania produktów celem ich oznakowania i wstępnej konfiguracji w biurze integratora – oszczędność czasu sięga w tym przypadku nawet 30%.

 


Kiedy kamery zostaną fizycznie zainstalowane i podłączone do sieci, aplikację Project Assistant należy podłączyć do tej samej sieci (za pomocą Wi-Fi lub przewodowo). Po podłączeniu aplikacji kamery są gotowe do synchronizacji z wirtualnymi kamerami skonfigurowanymi w aplikacji. Wystarczy zeskanować kody QR znajdujące się na opakowaniu kamery, zewnętrznej stronie kamery lub samoprzylepnej etykiecie wewnątrz opakowania, adres MAC kamery zostanie zidentyfikowany, a kamera zostanie przypisana do odpowiedniej wirtualnej kamery w aplikacji. Wstępne ustawienia wykonane w aplikacji Project Assistant zostaną przypisane do danej kamery fizycznej. Po załadowaniu wstępnych ustawień integrator systemu może skonfigurować pole widzenia, wyregulować ostrość i w razie potrzeby wprowadzić dodatkowe ustawienia.

 


Aplikacja Project Assistant ma za zadanie pomagać w zarządzaniu projektem systemu telewizji dozorowej na każdym etapie realizacji. Ułatwia ona także przygotowanie dokumentacji końcowej, ponieważ umożliwia weryfikację każdej kamery w aplikacji, stworzenie dla niej raportu oraz wykonanie raportu całościowego dla klienta, łącznie ze zdjęciami dokumentującymi pole widzenia kamer. Projekty utworzone w aplikacji Project Assistant można udostępniać za pośrednictwem chmury zainteresowanym podmiotom, dając każdemu z nich możliwość uporządkowanego i szczegółowego wglądu w status projektu, co pozwala zachować przejrzystość prowadzonych działań.

 


Aplikację można pobrać bezpłatnie z oficjalnych sklepów – na komputer, tablet lub smartfon. Aplikacja działa na platformach Apple, Windows i Google. Bosch Project Assistant zwiększa wydajność planowania, wstępnej konfiguracji, rozruchu i raportowania, dzięki czemu każdy projekt systemu telewizji dozorowej można teraz zrealizować szybciej, zachowując większą kontrolę i przejrzystość prowadzonych prac. Podsumowując, aplikacja umożliwia inteligentne planowanie projektów systemów telewizji dozorowej.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik