Grupa Remmers na powierzchni około 1100 m2 oficjalnie uruchomiła nowe Centrum Kompetencyjne „Powierzchnia Drewna”. Tym samym do dyspozycji firm przemysłowych i rzemieślniczych z branży stanęły najnowocześniejsze urządzenia technologiczne, pozwalające symulo wać obróbkę powierzchni drewna w warunkach bardzo zbliżonych do rzeczywistości produkcyjnej.

 

20150404Remmers zd 1

 

„W bezpieczną przyszłość firmy Remmers zainwestowaliśmy w ostatnich latach około 30 milionów euro: w najbardziej odporną na kryzysy i najbardziej rozwojową formę lokaty, jaka istnieje: w realne wartości produkcyjne“, powiedział podczas ceremonii otwarcia szef firmy, Dirk Sieverding.

 

20150404Remmers zd 2

 

Zaraz po wybudowaniu nowego Centrum Logistycznego nastąpiły przebudowa i rozbudowa działu farb dyspersyjnych, budowa Centrum Kompetencyjnego „Powłoki do mebli” w firmie 3H w Hiddenhausen, a teraz, w roku 2014, uruchamiamy Centrum Kompetencyjne „Powierzchnia drewna”.

 

20150404Remmers zd 3

 

Jest to kolejny kamień milowy na drodze rozwoju Grupy Remmers! Na zaproszenie odpowiedziało około 120 gości: prominentnych przedstawicieli przemysłu drzewnego oraz redaktorów najważniejszych niemieckich czasopism fachowych Gościom zaoferowano obszerny dwudniowy program informacyjny i rozrywkowy. Motto imprezy „odkryjmy przyszłość” pozostawiło u uczestników trwałe wrażenie, ponieważ nie były to puste obietnice doświadczyli tego na własnej skórze! Już pierwsze, decydujące wrażenie, wywarł na gościach wygląd tej wyjątkowej architektury, łączącej historyczną willę z 1914 roku z estetyką nowoczesnej budowli halowej.

 

20150404Remmers zd 4

 

Centrum Kompetencyjne „Powierzchnia Drewna” stanowi wyjątkową propozycje dla firm zajmujących się przemysłowym lakierowaniem okien drewnianych oraz profili drewnianych. Można tu wypróbować najnowocześniejsze metody aplikacji powłok oraz testować nowe rozwiązania. Ponadto wyposażenie techniczne wnętrz umożliwia odtworzenie wszystkich parametrów panujących w zakładzie produkcyjnym klienta, a co za tym idzie maksymalne zbliżenie się do realnych warunków produkcji.

 

20150404Remmers zd 5

 

Obok najnowocześniejszych maszyn do przemysłowego lakierowania okien i profili drewnianych oraz rzemieślniczego lakierowania mebli. Technikum dysponuje bowiem urządzeniami do symulacji warunków klimatycznych. Dla partnerów firmy Remmers nowe Centrum jest źródłem istotnych korzyści w wyścigu z konkurencji, ponieważ pozwala wypróbować i zoptymalizować procesy technologiczne, bez konieczności ingerowania w normalny tok produkcyjny w zakładzie, zaś najnowsze urządzenia możnaprzetestować w toku prawdziwej produkcji.

 

20150404Remmers zd 6

 

W rezultacie unika się kosztownych nietrafionych inwestycji. Wyposażenie techniczne Centrum nie pozostawia nic do życzenia: do dyspozycji klientów jest min. sześcioosiowy robot lakierniczy, z rozpoznawaniem elementów w przestrzeni trójwymiarowej, przeznaczony do lakierowania profili drewnianych. Do tego dochodzą liczne automaty szlifierskie i lakiernicze, instalacja zalewowa, tunel natryskowy do impregnacji elementów konstrukcyjnych okien jak również dająca się w pełni regulować suszarnia.

 

20150404Remmers zd 7

 

Transfer wiedzy
Zgodnie z motto „Rośniemy razem“ Centrum Kompetencyjne firmy Remmers służy jako miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami, profesjonalistami branży lakierniczej i partnerami przemysłowymi. Oferujemy tu, w znajdującym się w tym samym budynku Centrum szkoleniowo-seminaryjnym, spotkania organizowane przez Akademię Bernarda Remmersa, podczas których poruszana jest najbardziej aktualna tematyka branżowa.

 

20150404Remmers zd 8

 

Przeszklona część wejściowa, w którym znalazła się ekspozycja próbek lakierowanych powierzchnii produktów służących do ich uzyskiwania, wykorzystywana jest również jako miejsce rozmów. Kto ma zamiar zrestrukturyzować swój dział obróbki powierzchni lub technikę aplikacji, może tu razem z doświadczonymi technikami firmy Remmers przedyskutować zarówno kwestię najbardziej odpowiednich urządzeń, jak i optymalnego ich rozmieszczenia na linii. Dzięki obejmującym całą Europę kontaktom z producentami urządzeń możemy przekazywać bardzo cenne informacje, znacznie ułatwiające zarówno planowanie, jak i ostateczny proces decyzyjny.

 

20150404Remmers zd 9

 

W dniach 4-5 lutego o nowych możliwościach Technikum przekonała się grupa klientów z Polski. Kto pełen oczekiwań przekroczył próg budynku nie rozczarował się: zainstalowana w części zwanej „Technikum“ nowoczesna aparatura przemysłowa z jej urządzeniami aplikacyjnymi i możliwościami technologicznymi wzbudziła duże zainteresowanie gości. Na zakończenie dnia: wspólna kolacja połączona z rywalizacją strzelecką pozostanie w pamięci zwycięzców i pokonanych. Mamy nadzieję, że nasi kursanci wracali do domu zadowoleni, a zdobyta wiedza przyniesie im wiele korzyści.

 

20150404Remmers zd 10

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.