Gorące lato nieuchronnie dobiega końca, więc najwyższy czas, by pomyśleć o przygotowaniu naszego mieszkania do nadchodzących chłodów. Dlatego też warto zadbać o stolarkę okienną, gdyż ma ona decydujący wpływ na wielkość strat energii cieplnej. Firma POL-SKONE w ochronie przed zimnem proponuje energooszczędne okna EC 90 PLUS oraz stylowe drewniane okiennice.

 

 

 20130923pol skone okno balkonowe ec 90 plus

Jesienna aranżacja tarasu z oknem EC 90 PLUS; Fot. POL-SKONE


Dokonując oceny stanu naszych okien zwracamy uwagę głównie na ich uszczelnienie. Tymczasem na ich ochronę przed stratą ciepła mają wpływ nie tylko uszczelki, ale również materiały i technologia stosowane do wykonania stolarki. Planując zakup nowych okien należy kierować się przede wszystkim ich parametrami. Modele energooszczędne, jak okna EC 90 PLUS, wyróżniające się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła Uw=0,77 W/m²K (dla okna referencyjnego 1,23 x 1,48 m) gwarantują ograniczenie utraty energii do minimum.

 

Zarówno nową stolarkę, jak i już posiadaną warto wyposażyć w okiennice. Doskonale sprawdzą się one nie tylko w porze jesienno-zimowej, ale także podczas upałów. Stylowe okiennice chronią okno przed promieniami słonecznymi, dają cień i chłód w gorące dni, z powodzeniem zastępując rolety czy zasłony. Rozwiązanie to stanowi także barierę przed wiatrem, mrozem i opadami atmosferycznymi. Ponadto okiennice pełnią funkcję ozdobną i nadają budynkowi stylowego i klimatycznego wyglądu.


Maksymalna ochrona w stylowym wydaniu
Nieszczelne okna mogą spowodować nawet 30%-ową utratę ciepła. Dlatego chcąc zapewnić ciepło swemu wnętrzu ważne jest, aby wybrać stolarkę o należytych parametrach technicznych. EC 90 PLUS firmy POL-SKONE to seria innowacyjnych okien, które spełniają surowe wymogi budownictwa pasywnego. Ich nowoczesna konstrukcja jednoramowa jest wykonana z klejonego warstwowo drewna sosnowego oraz specjalnego wkładu termicznego. Zastosowane w nich zestawy szybowe o wysokiej przenikalności energii słonecznej g=62% dodatkowo umożliwiają uzyskiwanie odnawialnej energii cieplnej z otoczenia.

 

Dzięki nowatorskiej technologii produkcji okna EC 90 Plus stanowią niezawodną ochronę przed wychładzaniem wnętrza. Uzyskany przez okno EC 90 PLUS certyfikat Passive House Institute, poświadcza zgodność ich parametrów z surowymi wymaganiami budownictwa pasywnego. Obecnie uruchamiane są programy dopłat do kredytów na budowę lub zakup energooszczędnych domów i mieszkań NFOŚiGW. Stosując stolarkę energooszczędną EC 90 Plus można otrzymać dofinansowanie w wysokości 30000 lub 50000 zł. Poza walorami technicznymi stolarka EC 90 Plus wyróżnia się także atrakcyjną estetyką. Jest starannie wykonana i dostępna w wielu wariantach wykończeń.

 

Okna są malowane w systemie trzypowłokowym kryjącymi farbami wodorozcieńczalnymi lub w systemie czteropowłokowym farbami transparentnymi. Farby kryjące występują w kolorach palet RAL oraz NCS S, natomiast transparentne są oferowane w 16 wersjach kolorystycznych. Bogaty wybór umożliwia dopasowanie odcienia ram okiennych do elewacji, elementów jej wykończenia, bądź do palety barw zastosowanej we wnętrzu.

 

 20130923pol skone przekroj ec 90 plus

Przekrój okna EC 90 Plus; Fot. POL-SKONE


Ponadczasowa elegancja
Okiennice drewniane stanowią niebanalną ozdobę elewacji i sprawiają, że każdy budynek, bez względu na styl i epokę zyskuje szykowny wygląd oraz emanuje przyjazną energią. Poza walorami wizualnymi, okiennice posiadają wiele funkcji użytkowych. W słoneczne dni skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem. Natomiast w pozostałe stanowią barierę dla takich czynników atmosferycznych, jak deszcz, grad, śnieg, wiatr, czy mróz szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

 

Nie tylko zabezpieczają stolarkę przed zniszczeniem, ale także zwiększają jej termoizolacyjność. Firma POL-SKONE oferuje okiennice z drewna sosnowego lub dębowego. Ich konstrukcja wykonana jest z lameli o wymiarach 13x46 mm osadzonych w ramie o grubości 42 mm. Dostępne są w wielkościach do 2400 mm wysokości i 900 mm szerokości. Można więc je stosować zarówno na oknach jak i na drzwiach balkonowych. Okiennice podobnie jak stolarka EC 90 Plus jest wykańczana w tych samych systemach malowania – systemem czteropowłokowym transparentnym oraz trzypowłokowym kryjącym.

 

Dostępność tych samych palet kolorystycznych pozwala na wykonania okiennic w tym samym kolorze, co okna. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie okiennic w kolorze innych elementów budynku, np. pokrycia dachu, bądź w kolorze ostro kontrastującym z elewacją. Szeroki wybór farb w ofercie umożliwia realizację dowolnej koncepcji na kompozycję barwną. Do okiennic można dobrać jeden z trzech wariantów wystroju zawiasów oraz rodzaj zamknięcia – pojedyncze lub centralne.


Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.eu

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.