Soudal na XIII Targach PSB
XIII Targi PSB, na których w dniach 18-19 marca prezentowała się firma Soudal pokazały, że rynek branży budowlanej podnosi się z kryzysu. Producenci, którzy przetrwali zapaść z miesiąca na miesiąc umacniają swoją pozycję. Jednym ze skutecznych sposobów utrzymania się na rynku okazały się nie tyle oszczędności inwestycyjne, co inwestycje w innowacyjne rozwiązania.

 

20150404Soudal Targi PSB

 


- Kryzys pokazał, że mimo problemów branży, inwestycje w innowacje wciąż stanowią ważny element budowania przewagi konkurencyjnej. Dzięki nim udało nam się pokonać przejściowe problemy na rynku. Podczas tegorocznych Targów PSB prezentowaliśmy m.in. jednoskładnikową pianę montażowo-uszczelniającą z opatentowanym aplikatorem Genius Gun – mówi Sebastian Karczmarczyk, Kierownik ds. Sprzedaży Soudal Sp. z o.o.

 


- Projektując aplikator wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych nabywców. Braliśmy więc pod uwagę zarówno wygodę użytkowania, jak i ekonomię. Efektem naszych prac jest innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wielokrotne użycie piany po jej otwarciu. Możemy zatem przechowywać zabezpieczony produkt i korzystać z niego ponownie nawet po kilku miesiącach – dodaje Karczmarczyk.

 


Rosnące zainteresowanie niestandardowymi rozwiązaniami
Podczas Targów PSB firma Soudal potwierdziła, że systematyczne udoskonalanie produktów przynosi oczekiwane efekty. Zainteresowaniem cieszyły się m.in. kleje montażowe z serii T-REX – nowość produktowa Soudal. W ich przypadku producent także postawił na niestandardowe rozwiązania.

 

Kleje montażowe T-REX oparto na innowacyjnej formule wzmocnionej włóknami syntetycznymi. Odwiedzający targi zwrócili również uwagę na kleje - uszczelniacze na bazie polimerów SMX z linii Fix All, w skład której wchodzą: Fix All Classic, Fix All Turbo, Fix All High Tack oraz Fix All Crystal. 

 

Branża w liczbach PSB
W XIII Targach PSB wzięło udział ponad 4 000 uczestników. Podczas wydarzenia zaprezentowało się 325 wystawców. Zawarto 11 500 kontraktów o wartości ponad 266 mln. zł co stanowi 8-proc. wzrost w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Jak zaznaczają organizatorzy, twarde dane pokazują, że doroczne targi w Kielcach stały się wiarygodnym Barometrem Budowlanej Wiosny.

 

Zawierane kontrakty pozwalają z dużym prawdopodobieństwem prognozować o kondycji rynku materiałów budowlanych w nadchodzącym sezonie. Sezon wiosenny zapowiada się zaś całkiem obiecująco. Sam początek roku przyniósł już znaczący wzrost wpływów branży. Przychody Centrali, ze sprzedaży materiałów budowlanych, do sieci PSB, po dwóch miesiącach 2015 roku są wyższe o ponad 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.


Prognozy dla rynku chemii budowlanej
Dobre wyniki całej branży nie pozostają bez wpływu na producentów chemii budowlanej takich jak Soudal. Wnioski płynące z XIII Targów PSB pokazują, że prognozy zawarte w opracowanym przez firmę badawczą PMR styczniowym raporcie „Rynek chemii budowlanej w Polsce 2015 – Prognozy rozwoju na lata 2015-2020”, mają się szansę sprawdzić. W opracowaniu analitycy PMR przewidują, że w latach 2015-2016 rynek będzie rósł w tempie 4-5% rocznie i utrwali się na poziomie ok. 4,2 mln. ton w latach 2017-2018. Jeśli tak się stanie, producenci chemii budowlanej będą mieli powody do zadowolenia.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.