SOUDAL i HUNTSMAN łączą siły

21 lutego 2007 roku, w Hotelu InterContinetal w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której została oficjalnie podpisana umowa rozpoczynająca współpracę między koncernami Soudal i Huntsman, światowymi liderami rynku chemii budowlanej.

Kleje Araldite są wytwarzane przez firmę Huntsman – międzynarodowego producenta i dystrybutora produktów chemicznych. Wprowadzenie klejów Araldite na rynek Europy Środkowej i Wschodniej jest możliwe dzięki podpisaniu przez firmę Huntsman umowy z koncernem Soudal – specjalistą w dziedzinie uszczelniaczy i poliuretanów, posiadającym własną, bardzo dobrze rozwiniętą sieć dystrybucyjną oraz liczne siedziby w Europie Środkowej i Wschodniej.

Obecni na konferencji: Piotr Drzewoski, dyrektor zarządzający w firmie Soudal, odpowiedzialny za region Europy Środkowej i Wschodniej oraz kraje byłego Związku Radzieckiego oraz Jean-Luc Pieau, dyrektor do spraw marketingu w segmencie DIY Adhesives w Huntsman Advanced Materiale komentowali rozpoczęcie współpracy w tonie wręcz entuzjastycznym.

W ramach umowy firma Soudal, zobowiązała się dystrybuować kleje Araldite DIY w Republice Czeskiej, na Słowacji, Węgrzech, w Polsce, Rosji oraz w krajach bałtyckich takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. Sieć sprzedaży obejmie sklepy prowadzące sprzedaż detaliczną, hipermarkety budowlane oraz sklepy z narzędziami.

Dwuskładnikowe kleje epoksydowe Araldite cieszą się dużym zaufaniem klientów na całym świecie. Araldite jest jedną z wiodących marek klejów w Zachodniej Europie, w Ameryce Północnej i Południowej oraz w krajach Azjatyckich. Produkty Araldite DIY są trwałe i wolne od rozpuszczalników, kleją szkło, materiały ceramiczne, skórę, karton, drewno, metal, suchy beton, plastik, metal i gumę.

Decyzja Huntsmana o wprowadzeniu na rynek Europy Wschodniej klejów Araldite DIY była podyktowana wzrastającym zapotrzebowaniem wśród konsumentów na produkty niezbędne do napraw domowych. Początkowo, dostępnych będzie 6 artykułów Araldite w innowacyjnych opakowaniach, takich jak tuby czy strzykawki oraz w formie masy plastycznej.

Soudal jest czołowym producentem i dystrybutorem mas uszczelniających, klejów, pianek i innych materiałów chemicznych niezbędnych zarówno w przemyśle budowlanym jak i w segmencie DIY. Główna siedziba firmy mieści się w Turnhout, w Belgii. Firma posiada na świecie 24 oddziały regionalne, odpowiedzialne za sprzedaż i logistykę. Produkty Soudal są eksportowane do ponad 100 krajów. Na całym świecie koncern zatrudnia 950 osób. To pokazuje drogę corocznego, podwójnego wzrost zysków w ciągu ostatnich 15 lat. Łączny obrót w roku 2006 jest oszacowany na około 275 milionów euro.

Huntsman jest międzynarodowym producentem i dystrybutorem produktów chemicznych. Prowadzone przez niego przedsiębiorstwa produkują artykuły dla różnorodnych branż, obejmujących między innymi przemysł samochodowy, lotnictwo, producentów tkanin, obuwia, farb, detergentów, mebli, opakowań, przemysł budowlany, rolnictwo, lecznictwo a także przemysł maszynowy. Huntsman znany jest z wprowadzenia nowoczesnych opakowań a także z szybkiego i zintegrowanego rozwoju produktów petrochemicznych. Huntsman to dzisiaj 14,000 pracowników i ponad 75 filii w 24 krajach. W 2005 roku firma odnotowała zyski w wysokości 13 miliardów dolarów. • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.