Nawet najstaranniej wykonane uszczelnienia wokół zlewów, umywalek czy brodzików z biegiem czasu mogą stracić swoje pierwotne właściwości. Woda z łatwością wnika w każdą źle zabezpieczoną szczelinę, weryfikując jej jakość i poprawność wykonania. Nie masz ochoty zmagać się z nadmiarem wilgoci i związanym z nią konsekwencjami? Najwyższy czas, abyś wybrał silikon do zadań specjalnych!

 

Lepiej zapobiegać…

… niż zostać niemile zaskoczonym, gdy dopuści się do rozwoju grzybów i pleśni. Uszczelnienie to ważny etap prac wykończeniowych. Niepoprawnie wykonane powoduje wnikanie wody w niezabezpieczone zakamarki, a stąd już krótka droga do uszkodzenia materiałów podłoża lub nawet elementów armatury łazienkowej i kuchennej. Problem nieszczelnej kabiny prysznicowej, przeciekającego akwarium lub spoiny wokół umywalki możesz rozwiązać samodzielnie, bez pomocy fachowca! Nie jesteś pewien, od czego zacząć? Krok pierwszy: wybierz silikon odpowiadający twoim potrzebom!

 

 

20140707SOUDAL Silikon do akwariow 20140707SOUDAL Silikon sanitarny 20140707SOUDAL Silikon uniwersalny

 

Który silikon wybrać?

Odpowiedni dobór profesjonalnej masy uszczelniającej to podstawa! Tylko w ten sposób zapobiegniesz pojawieniu się pleśni, korozji metalu czy odbarwienia materiału spowodowanego użyciem źle dobranego rodzaju silikonu. W łazience, kuchni lub pralni najlepiej sprawdzi się silikon sanitarny zawierający środki konserwujące i charakteryzujący się wysoką odpornością na wilgoć i rozwój szkodliwych drobnoustrojów, np. silikon sanitarny SOUDAL dostępny w kilku odcieniach. W przypadku podłoży z tworzyw sztucznych lepszym wyborem będzie jego neutralny odpowiednik. Łatwy w użyciu i wytrzymały pomoże sprawnie uszczelnić zlewozmywak, wannę, brodzik lub umywalkę z akrylu czy popularnych konglomeratów.


Wszędzie tam, gdzie nie sięga woda, a przyda się solidna spoina sprawdzi się silikon uniwersalny SOUDAL. Niezastąpiony w pracach wykończeniowych uszczelni połączenia między płytkami ceramicznymi, a także większością materiałów ceramicznych, szklanych i wieloma metalami.

 

Do tej chwili wszystko wydaje się proste, prawda? A czy wiesz co zrobić, gdy uszczelnienia wymagać będzie np. szyba w akwarium lub terrarium? Czy uniwersalna spoina sprawdzi się tu równie dobrze? Jeśli stawiasz na funkcjonalność, wypróbuj bezpieczny dla domowych zwierząt silikon do akwariów SOUDAL. Produkt charakteryzuje bardzo wysoka wytrzymałość spojenia i doskonała przyczepność do szkła, ceramiki, drewna i metali.
Czas zabrać się do pracy!


Krótki kurs uszczelniania

Aby uszczelniacz spełnił swoją rolę, powierzchnię, na której będziesz aplikować silikon, dokładnie oczyść ze wszystkich zabrudzeń ograniczających jego przyczepność. Miękka ściereczka zamoczona w rozpuszczalniku sprawdzi się w tej roli idealnie!


Otwarty uprzednio kartusz umieść w pistolecie i za jednym pociągnięciem wyciśnij silikon (z lekkim nadmiarem) w szczelinę.
Pamiętaj, że masa ma krótki czas naskórkowania. Po aplikacji czym prędzej wygładź powierzchnię spoiny szpachelką zwilżoną wodą i usuń ewentualne zabrudzenia.

 

Spoiny jak nowe? Gratulacje, kurs uszczelniania zdany na ocenę celującą!

Silikony marki SOUDAL to produkty wyróżnione przez wykonawców podwójnym tytułem „Złota Budowlana Marka Roku 2014” oraz „Złoty Champion Roku 2014” w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Budowlana Marka Roku.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.