Czasy, gdy byliśmy skazani na eksploatację nieszczelnych okien lub wymagających użycia dużej siły, z trudem domykających się drzwi, odchodzą w niepamięć. Rozwiązania, które nie zapewniają użytkownikom dostatecznego komfortu, zastępowane są przez nowoczesne wyroby stolarki budowlanej – wygodne w obsłudze, bezpieczne i cechujące się atrakcyjnym designem.

 

Współcześni odbiorcy oczekują od okien i drzwi nie tylko bezproblemowego otwierania i zamykania. Ważny jest dla nich komfort korzystania z tych rozwiązań, bezpieczeństwo i estetyka, a także dodatkowe funkcje. Zaawansowane technologicznie wyroby stolarki budowlanej spełniają te wymagania, oferując użytkownikom szereg korzyści.

 

20150421FAKRO okno dachowe


Technologia przyszłości w Twoim domu
Okna dachowe pomogły „odzyskać” dla potrzeb domowników klimatyczne wnętrza, jakimi są pełne urokliwych skosów poddasza. Nowoczesna stolarka tego typu nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zapewnienia dostępu naturalnego światła do pomieszczeń. – Okno powinno być nie tylko piękne i ciepłe, lecz także bezpieczne oraz maksymalnie funkcjonalne – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO, producenta okien dachowych, firmy zrzeszonej w Związku POiD

 

– Nowoczesne produkty mogą np. zapewniać zdrowy mikroklimat na poddaszu dzięki wykorzystaniu bezobsługowych, automatycznych nawiewników, które dostarczają do wnętrza optymalną ilość świeżego powietrza – dodaje Janusz Komurkiewicz. Takie nawiewniki to tylko jeden z przykładów innowacji, jakie znajdziemy w oknach dachowych FAKRO. Ich bogata oferta obejmuje m.in. konstrukcje uchylno-obrotowe czy też zintegrowany system automatycznego sterowania stolarką i wszechobecną w domu automatyką, wnętrzu, dobrze sprawdzi się szkło. Może być ono wykorzystane np. stworzenia niecodziennych np. oświetleniem oraz ogrzewaniem.

 

20150421Glassolutions Saint-Gobain szklo PRIVA LITE 1


Na poddaszu, lecz także w każdym innym drzwi czy wyznaczenia strefy kąpielowej w łazience. – Nowoczesne szyby oferują szereg niedostępnych wcześniej funkcjonalności, jak zmiana przezierności na żądanie – mówi Maciej Mańko, Market Manager w Glassolutions Saint-Gobain, firmie zajmującej się produkcją energooszczędnych szyb, zrzeszonej w Związku POiD – Aktywne szkło można „zasilić” energią elektryczną. Pod wpływem przepływu prądu zmiennego zmienia ono swój wygląd z matowego na zupełnie przejrzyste. Dzięki temu, zapewnia dyskrecję wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy, a jednocześnie pozwala na kreację oryginalnego wnętrza – dodaje Maciej Mańko.


Co ważne, aktywne szkło w przypadku braku zasilania pozostaje w pełni matowe. Pozwala to zachować prywatność niezależnie od warunków. Szkło, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, można z powodzeniem stosować nie tylko w domach, lecz także przy aranżacji przestrzeni biurowej czy wnętrz nowoczesnych hoteli.

 

20150421Glassolutions Saint-Gobain szklo PRIVA LITE 2


Komfort, design, bezpieczeństwo
Współczesna architektura uwielbia nieszablonowe bryły i elewacje budynków. Rozwiązaniem, które pozwala wcielać w życie wizje architektów są, wykonane z aluminium, systemy fasadowe. Wykorzystuje się je najczęściej przy wznoszeniu biurowców, hal sportowych, hoteli czy przeszkleń dachowych. – Największą popularnością odbiorców cieszą się w tej grupie systemy słupowo-ryglowe – tłumaczy Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR Aluprof S.A., producenta systemów aluminiowych dla budownictwa, firmy członkowskiej Związku POiD

 

– W rękach architekta zamieniają się one w narzędzie służące do realizacji nawet najbardziej śmiałych projektów. Zastosowany w systemie szereg połączeń kątowych daje swobodę w projektowaniu konstrukcji przestrzennych, a zespół dopasowanych do siebie izolatorów stanowi ochronę przed utratą energii cieplnej – precyzuje Bożena Ryszka. Wysokie parametry termiczne aluminiowych systemów fasadowych Aluprof sprawiają, że można je stosować w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

 

20150421Roto biuro klamka fiolet


Nowoczesne budynki biurowe wyróżniają się niebagatelną formą. Aby zapewnić wnętrzom dopływ optymalnej ilości naturalnego światła, stosuje się w nich okna o ponadstandardowych gabarytach, wyposażone w ciężkie, składające się z nawet czterech tafli szkła, pakiety szybowe. – Korzystanie z takich przeszkleń musi być bezpieczne i komfortowe. Dlatego wymagają zastosowania najwyższej jakości okuć – wyjaśnia Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi Roto, producenta okuć do stolarki okiennej i drzwiowej, firmy zrzeszonej w Związku POiD

 

– Okucia muszą być przystosowane do współpracy ze skrzydłami o dużej masie, wynoszącej nawet kilkaset kilogramów. Często wyposaża się je również w dodatkowe elementy, jak napędy i siłowniki pneumatyczne ułatwiające manewrowanie, np. otwieranie czy mikrowentylację – uzupełnia ekspert. Rozwiązania Roto cechuje także atrakcyjny design – zawiasy i klamki mają nowoczesny kształt, a bogata paleta kolorów, licząca ponad 200 odcieni, daje możliwość dopasowania tych elementów do wystroju każdego wnętrza.

 

20150421Roto zawias skrzydlo orange


Współczesna architektura wymaga zastosowania nowoczesnych, zawansowanych technologicznie rozwiązań. – W odpowiedzi na oczekiwania odbiorców i zapotrzebowanie rynku, a często także je generując, producenci stale udoskonalają swoje wyroby – komentuje Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD, organizacji integrującej producentów, dystrybutorów i dostawców stolarki budowlanej. W efekcie tych działań, rozwiązania jutra, już dziś mogą znaleźć się w naszym domu lub biurze, służąc nam na co dzień.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.