Zalety okna żaluzjowego Coltlite
    Okno żaluzjowe Coltlite można dopasować praktycznie do każdych warunków. Możliwe jest również zastosowanie okna żaluzjowego z blokadą antywłamaniową w klasie WK2 według normy PN-EN 1627.
    Lamele (szklane żaluzje) są dostępne w różnych wielkościach, formach i rodzajach szkła.
    Na życzenie klienta są również dostępne w wykonaniach specjalnych, jako kombinacja żaluzji stałych i ruchomych. Mogą być otwierane automatycznie za pomocą siłownika elektrycznego lub ręcznie za pomocą dźwigni.
    Okna żaluzjowe, poza estetycznym wyglądem, są również wyjątkowo funkcjonale: przy ich otwieraniu żaluzje zajmują mało miejsca. Nie trzeba przewidywać miejsca, jakie potrzebne jest w czasie otwierania skrzydła okiennego. Dzięki możliwości otwierania praktycznie całej powierzchni, w większości przypadków powierzchnia czynna jest 3 razy większa niż przy oknie uchylanym o tej samej wielkości. Okna Coltlite mogą być wykonane z profili izolowanych lub nieizolowanych termicznie. Dzięki temu okno żaluzjowe Coltlite zawsze odpowiada wymaganiom dotyczącym ochrony ciepła. W zależności od systemu można zastosować różne wypełnienia żaluzji. Do produkcji można używać zarówno szkła przeciwsłonecznego, jak również zwykłego szkła izolowanego. W niektórych wariantach można osiągnąć wartości tłumienia dźwięków do 38 dB.

Systemy okien żaluzjowych
     Coltlite LWS (Louvred Window Single glass) pojedynczo oszklone okna żaluzjowe są jedyne w swoim rodzaju. Ich zaletą jest duża przezroczystość, ponieważ nie mają one poziomych profili. Według PN-EN 12208 osiągają szczelność klasy 3A (do 100 Pa szczelności deszczowej). W pozycji zamkniętej szyby zachodzą na siebie.
    W systemie Coltlite LWS45 krawędzie szkła lameli są szlifowane pod kątem 45o i dodatkowo polerowane. W pozycji zamkniętej żaluzje tworzą tafle szkła o jednolitej powierzchni.

    Coltlite LWN (Louvred Window Non thermally broken sections) to system idealny do zastosowania w branży przemysłowej. Oprócz bardzo wąskich profili można zastosować tutaj szkło izolowane termicznie oraz wypełnienia warstwowe (sandwichowe) o łącznej grubości 24 mm. System ten jest przetestowany i sklasyfikowany według PN-EN 14351.

 

     Coltlite LWT (Louvre Window Thermally broken sections) to najczęściej stosowany system, który może być produkowany w różnych kolorach i oferuje duży wybór wzornictwa. Do wyboru są lamele o szerokości do 1700 mm z wypełnieniami od 28 do 32 mm.

 

 

 

 

     Coltlite LWST (Louvre Window Structural Glazing) został stworzony, żeby projektować nowoczesne szklane fasady o małej powierzchni. Ma on nie tylko estetyczny wygląd, ale jest również bardzo funkcjonalny: po deszczu nie pozostają na szybie brudne ślady. Nie ma tutaj również widocznych ram, które przeszkadzają w jednolitym wyglądzie szklanej fasady.
    Coltlite LWI (Louvred Window Integral) jest wyposażony w siłownik elektryczny, który jest wbudowany w ramę w sposób niewidoczny.

 

 

 

 

 

 Podsumowanie
    System okien żaluzjowych Coltlite pozwala pogodzić wysokie wymagania użytkowe oraz aspekty bezpieczeństwa, oszczędności energii i wizji architektonicznej. Aby to osiągnąć konieczna jest współpraca pomiędzy projektantami a firmami fachowymi już na etapie planowania budynku. Firma COLT oferuje profesjonalną pomoc w projektowaniu i realizacji instalacji.

mgr inż. Marcin Pielaszek
COLT INTERNATIONAL Spółka z o.o.

więcj informacji: Przegrody przeszklone w ochronie przeciwpożarowej 01/2008 
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.