• 18667

  Przeszklenie 360 stopni łączy w sobie efektywność energetyczną i estetykę

  Nie sposób już wyobrazić sobie współczesnej architektury bez wielkogabarytowych przeszkleń budowlanych. Zapewniają one najlepsze widoki, wprowadzają dużo naturalnego światła do wnętrz, a tym samym zmniejszają koszty sztucznego oświetlenia. Jednocześnie szklane powierzchnie od dawna można planować bez uszczerbku dla efektywności energetycznej - pod warunkiem, że odpowiednie rozwiązania zostaną zastosowane we właściwych miejscach w budynku.

   

 • 18683

  Już od 30 stycznia na targach BUDMA w Poznaniu rusza MONTERIADA 2024. Na stoisku wydarzenia zobaczymy nowoczesne produkty do budowy i termomodernizacji domu, dowiemy się jak je zamontować oraz jak zdobyć dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Będzie się działo!

 • 18672

  W sezonie jesienno-zimowym i obliczu świąt Bożego Narodzenia nieustannie myślimy o zapewnieniu ciepła, komfortu i bezpieczeństwa sobie i bliskim. Jak mają w tym pomóc panoramiczne okna, całoszklane drzwi tarasowe, szyby zastępujące tradycyjne ściany zewnętrzne? Rozwiązania szklane nie przestają zaskakiwać, zwłaszcza te w formacie XXL.

 • 18670

  Super Spacer® łączy konserwację zabytków i ochronę klimatu

  Renowacja i odtwarzanie historycznych okien z uwzględnieniem termoizolacji są ostatnimi laty coraz częściej omawiane. Wybrane projekty w Irlandii i Austrii pokazują, jak można jednocześnie spełnić warunki konserwatorów zabytków, oczekiwania inwestorów świadomych aktualnych trendów w architekturze i cele z zakresu ochrony klimatu.

 • 18685

  Saint-Gobain – innowacyjny producent szkła ognioodpornego – po raz kolejny wybrał firmę systron GmbH z Austrii jako dostawcę maszyn do swojego zakładu produkcyjnego. Tym razem maszyna została zainstalowana w Namysłowie, w należącym do Saint-Gobain zakładzie produkcyjnym Vetrotech.

 • 18686

   Roto Technologia Okien i Drzwi uruchamia interaktywny portal dla klientów. Roto ON to innowacyjna baza danych z informacjami technicznymi i logistycznymi o elementach systemów Roto do okien i drzwi. Nowe narzędzie ułatwi codzienną pracę technologom, specjalistom produkcji, handlowcom, dilerom czy serwisantom.

Wydania

izolacyjność akustyczna, ift Rosenheim
Izolacja akustyczna budynków przed hałasem zewnętrznym
calendar_month 07 luty 2024
Izolacja akustyczna przegród zewnętrznych budynków chroniąca przed hałasem zewnętrznym jest jednym z kluczowych aspektów określania minimalnej izolacji akustycznej w budownictwie. W Niemczech jest ona zakotwiczona w normie DIN 4109 i odnosi się w szczególności do ochrony przed hałasem drogowym i przemysłowym.
technologia szkła, budowa szkła
Korelacje struktura-właściwości szkła borokrzemianowego w porównaniu ze szkłem sodowo-wapniowo-krzem...
calendar_month 07 luty 2024
W ramach obszernego zbioru różnych materiałów pod nazwą szkło, surowce te mają wspólną strukturę amorficzną, ale ich zachowanie/właściwości są zależne od czasu transformacji szkła. Indywidualna struktura kształtuje się też w zależności od składu szkła. Struktura materiału determinuje jego właściwości, a to z kolei umożliwia jego wykorzystanie w określonych miejscach/zastosowaniach.
GPD
Wstępne naprężanie szkła przez odkształcenia sprężyste – nowy sposób na zmniejszenie ugięcia
calendar_month 07 luty 2024
Wraz z pojawieniem się szkła poddanego obróbce cieplnej, przy projektowaniu wykorzystania płaskiego szkła architektonicznego często decyduje raczej sztywność niż wytrzymałość. Tradycyjnie, stałe oszklenie – wsparte na ramie obwodowej – wykorzystuje nowe rozwiązania w celu poprawy sztywności: zwiększoną grubość, zmniejszoną rozpiętość lub oba parametry jednocześnie. W przeciwnym razie sztywność konstrukcji razie zostanie uznane za niewystarczające do zastosowanych obciążeń. Obecnie...
ALUPROF, izolacyjność akustyczna, okna aluminiowe, profile aluminiowe, fasady aluminiowe
Ślusarka aluminiowa sposobem na poprawę komfortu akustycznego Na co zwracać uwagę, wybierając okna a...
calendar_month 07 luty 2024
Przebywanie w pobliżu miejsc generujących duży hałas, takich jak ruchliwe ulice, tory kolejowe, tereny przemysłowe czy lotniska, wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale też wieloma poważniejszymi niedogodnościami, jak choćby nieustające zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, niższa efektywność i gorsze samopoczucie. Żyjąc czy pracując w takiej okolicy, trudno jest jednak uciec od uciążliwych odgłosów, dlatego szczególnego znaczenia nabiera odpowiednie wyciszenie mieszkań czy biur.
szkło laminowane, żebra szklane, GPD, szklenie strukturalne
Zastosowanie grubości efektywnej do analizy metodą elementów skończonych laminowanych żeber szklanyc...
calendar_month 07 luty 2024
Laminowane żebra szklane są niezwykle smukłą konstrukcją z zastosowaniem szkła strukturalnego i są wrażliwe na wyboczenie boczno-skrętne od sił zginających w płaszczyźnie. Zwiększenie sztywności na zginanie i skręcanie ma kluczowe znaczenie dla stabilności ich zginania, dlatego dokładna ocena sztywności częściowo kompozytowej/ złożonej jest kluczem do oceny ich właściwości konstrukcyjnych.
domy energooszczędne, domy pasywne, budynki energooszczędne, budynki pasywne, budownictwo pasywne, budownictwo energooszczędne, passive house
Okna do domów energooszczędnych i pasywnych
calendar_month 07 luty 2024
Budownictwo o charakterze pasywnym i energooszczędnym wymaga stosowania rozwiązań, które znacząco ograniczą codzienne zużycie energii. Jednym z nich jest odpowiednio dobrana, nowoczesna stolarka okienna. Redukuje ona nie tylko wydatki związane z ogrzewaniem, ale także zapewnia mieszkańcom doskonały komfort i bezpieczeństwo. Jakie systemy okienne sprawdzą się w domach pasywnych oraz energooszczędnych?
okna tarasowe, G-U, drzwi HS, drzwi tarasowe, okna balkonowe, drzwi balkonowe, drzwi przesuwne, okna podnoszono-przesuwne, drzwi podnoszono-przesuwne
Okna tarasowe 2024 – personalizacja i smart home
calendar_month 06 luty 2024
W 2024 roku na rynku okien tarasowych trend się nie zmieni. Nadal najpopularniejsze będą duże przeszklenia w systemie podnoszono-przesuwnym. O ile jeszcze kilka lat temu okna HS uznawane były za rozwiązanie luksusowe, dziś są już standardem zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym.
ift Rosenheim
Ochrona przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi (ulewnym deszczem, powodzią, gradem, huraganem)
calendar_month 06 luty 2024
Jak często możemy być jeszcze zaskakiwani? Wiadomości na temat ekstremalnych zjawisk pogodowych są coraz częstsze. Naprawianie szkód lub wspieranie ofiar klęsk żywiołowych staje się powszechne. Jaki wkład może wnieść branża przegród zewnętrznych?
masy uszczelniająco-klejące do okien, masy do okien, SIKA
Masy uszczelniająco-klejące do okien - przegląd 2024
calendar_month 05 luty 2024
(kliknij na tabele aby zobaczyć szczegóły oferty firmy)                     

Nowości

ISO-Chemie, okna, montaż okien, chemia budowlana
ISO-Chemie NA FENSTERBAU FRONTALE: elastyczne i łatwe w montażu rozwiązania uszczelniające 
calendar_month 16 luty 2024
  Na targach Fensterbau Frontale firma ISO-Chemie zaprezentuje praktyczne rozwiązania w zakresie energooszczędnych uszczelnień budynków. W 2024 roku ten profesjonalista od uszczelnień fug kładzie duży nacisk na łatwość montażu swoich produktów i wysoki stopień elastyczności w zastosowaniu. W tym kontekście odwiedzający targi mogą spodziewać się różnych innowacji w zakresie konstrukcji systemów, taśm wielofunkcyjnych, profili podwalinowych oraz folii połączeniowych dla okien i elewacji....
Roto, okna, okna aluminiowe, okucia, systemy okuć
Roto: ograniczniki rozwarcia do zadań specjalnych
calendar_month 16 luty 2024
Ograniczniki rozwarcia w oknach aluminiowych lub klapach wentylacyjnych są częstym wymogiem w specyfikacjach projektowych nowoczesnych budynków. Producenci okien, stosujący systemy okuć Roto AL i Roto AL Designo, mają do dyspozycji różne warianty ograniczników. Specyficzne rozwiązania doskonale sprawdzą się w obiektach użyteczności publicznej, hotelach czy szpitalach.  
montaż okien, okna, nowość, masy uszczelniająco-klejące, płynna membrana aktywna, tremco, illbruck
Nowość marki illbruck! Płynny wariant szczelnego montażu okien na bazie unikalnej powłok
calendar_month 14 luty 2024
      Marka illbruck, ekspert w dziedzinie klejenia i uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, rozszerza ofertę o nowy wariant systemu szczelnego montażu okien, oparty na zastosowaniu innowacyjnej – pierwszej, aktywnej membrany płynnej LD926 do złączy okiennych.  
Pilkington, szkło budowlane, urządzenia do transportu szkła, urządzenia do magazynowania szkła, transport szkła, magazynowanie szkła, wózki do szkła, stojaki do szkła, maszyny szklarskie, BUDMA
Nie tylko szkło. Pilkington IGP zaprezentuje na Budmie swoje wózki i regały do transportu i magazyno...
calendar_month 30 styczeń 2024
Pilkington IGP, niekwestionowany gigant w przetwórstwie szkła oraz produkcji szyb w Polsce, zaskoczy branżę na tegorocznych targach Budma, ujawniając swój wszechstronny potencjał. Okazuje się, że firma specjalizuje się również w produkcji wózków, stojaków i innych urządzeń do transportu oraz składowania szkła, które zaprezentuje na stoisku 42 w pawilonie 5.
ISO-CHEMIE, montaż okien, chemia budowlana, okna, montaż drzwi
ELASTYCZNY PROFIL PODWALINOWY DO OKIEN, DRZWI I DRZWI PRZESUWNYCH SIĘGAJĄCYCH PODŁOŻA
calendar_month 30 styczeń 2024
ISO-Chemie oferuje nowe systemowe profile podwalinowe wykonane z wytrzymałego materiału THERMAPOR do montażu i uszczelniania elementów budowlanych przy podłożu. Dzięki zmiennej wysokości montażowej izolujący termicznie i elastyczny profil ISO-TOP BASE idealnie nadaje się do zoptymalizowanej termicznie konstrukcji podwaliny.    
Okna, okucia, Roto-Frank, okucia do okien, okna drewniane
Roto ON: włącz swój dostęp do pełnych danych produktowych on-line!
calendar_month 26 styczeń 2024
Roto Technologia Okien i Drzwi uruchamia interaktywny portal dla klientów. Roto ON to innowacyjna baza danych z informacjami technicznymi i logistycznymi o elementach systemów Roto do okien i drzwi. Nowe narzędzie ułatwi codzienną pracę technologom, specjalistom produkcji, handlowcom, dilerom czy serwisantom.
recycling, recykling, recykling szkła, stłuczka szklana
Technologia recyklingu wodoru dla branży szklarskiej
calendar_month 13 grudzień 2023
Rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej sprawiają, że przedsiębiorstwa poszukują innowacyjnych rozwiązań, które usprawniają procesy produkcyjne i przekładają się na oszczędności. Przykładem jednego z nich jest stosowana w Azji, a od niedawna dostępna także w Europie technologia recyklingu wodoru, która pozwala zmniejszyć koszty zakupu zielonego wodoru oraz znacząco obniżyć ślad węglowy.
Elastyczna ciepła ramka pisze dalsze rozdziały historii okien
calendar_month 13 grudzień 2023
Super Spacer® łączy konserwację zabytków i ochronę klimatu Renowacja i odtwarzanie historycznych okien z uwzględnieniem termoizolacji są ostatnimi laty coraz częściej omawiane. Wybrane projekty w Irlandii i Austrii pokazują, jak można jednocześnie spełnić warunki konserwatorów zabytków, oczekiwania inwestorów świadomych aktualnych trendów w architekturze i cele z zakresu ochrony klimatu.  
Schüco
Symbioza PVC-U i aluminium - najmodniejsze okna na rok 2023
calendar_month 14 lipiec 2023
Okna w kolorze aluminium to jeden z topowych trendów we współczesnej architekturze. Bardzo ciekawą propozycją są nagrodzone za innowacyjność hybrydowe okna aluminiowo-tworzywowe Schüco Symbiotic. Duże okna o minimalistycznym wyglądzie można harmonijnie zestawiać z drzwiami przesuwnymi wykończonymi modnymi metalicznymi powłokami lub aluminiowymi nakładkami Schüco TopAlu.

Wydarzenia

Saint-Gobain Glass, szkło budowlane, konstrukcje przeszklone, fasady, okna, Cradle to Cradle, Glassolutions
Saint-Gobain Glass – pierwsi w branży z certyfikatem Cradle to Cradle Certified® V4.0
calendar_month 20 luty 2024
Saint-Gobain Glass po raz kolejny udowadnia swoją wiodącą pozycję w dostarczaniu rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Nowa, bardziej rygorystyczna ocena w pięciu obszarach zakończyła się przyznaniem standardu Cradle to Cradle Certified® V4.0 na poziomie Brązowym dla szkła bazowego (float), szkła powłokowego oraz szkła laminowanego, produkowanych w Europie1.
Nice, smart home, automatyzacja systemów bezpieczeństwa, showroom
Nice Experience Center w Katowicach - przyszłość już tu jest
calendar_month 16 luty 2024
  Nowy showroom prezentuje bezpieczny i prosty, zaawansowany i konfigurowalny: zintegrowany system dla inteligentnego domu, który koncentruje się na potrzebach domowników.  
okna, szyby zespolone, ramki dystansowe, Edgetech, szkło izolacyjne, Quanex
Poprzez strategiczną nominację Quanex stawia na rozwój w sektorze szkła izolacyjnego
calendar_month 15 luty 2024
Quanex, wiodący dostawca wyrobów budowlanych, nominacją doświadczonego specjalisty na stanowisko Global Market Direktor podkreśla niesłabnącą uwagę skierowaną na sektor szkła izolacyjnego.    
Yawal, okna, drzwi, fasady, stolarka, producent stolarki, budowlana marka roku
Yawal SA po raz kolejny otrzymuje wyróżnienia od Builder
calendar_month 12 luty 2024
    Ponownie Yawal SA zyskuje uznanie w sektorze budowlanym, zdobywając tytuł „Budowlana Firma Roku". To prestiżowe wyróżnienie podkreśla zaangażowanie firmy w dostarczanie innowacyjnych i zorientowanych na klienta rozwiązań, które przyczyniają się do rozwoju branży budowlanej. W uznaniu za osobiste osiągnięcia i wkład w branżę, Karolina Mzyk Callias, Właścicielka i Prezes Zarządu Yawal SA oraz Edmund Mzyk, założyciel Yawal SA, zostali uhonorowani tytułem "Osobowość Branży".
Edgetech, ramki dystansowe, ciepła ramka, Super Spacer, Quanex
Edgetech na targach FENSTERBAU FRONTALE 2024
calendar_month 08 luty 2024
Automatyczna produkcja okien wydajniejsza poprzez Super Spacer® „Nie jest niczym nowym, że branża okienna znajduje się pod ogromną presją. Dlatego wydajność w produkcji okien jest naszym motywem przewodnim”. Tego zdania jest Joachim Stoss, Vice President International Sales firmy Edgetech Europe/Quanex Inc. Gdy producent elastycznej ramki dystansowej na bazie silikonu mówi o wydajności, ma tym samym na myśli kilka aspektów.  
VELUX
Efektywność energetyczna – główny temat oficjalnej wizyty Jego Królewskiej Mości Króla Danii Frydery...
calendar_month 05 luty 2024
Podpisanie Ramowego Listu Intencyjnego o współpracy w ramach projektu „Champions Park”. Jego Królewska Mość Fryderyk X, król Danii złożył w dniach 31 stycznia - 2 lutego swoją pierwszą oficjalną wizytę handlową w Polsce, podczas której przewodniczył duńskiej delegacji biznesowej składającej się z 38 firm.
MONTERIADA, montaż okien
Zapraszamy na MONTERIADĘ 2024 na targach BUDMA – już od 30 stycznia
calendar_month 26 styczeń 2024
Związek POiD wraz z Partnerami i Patronami wydarzenia zapraszają na MONTERIADĘ 2024 na targach BUDMA w Poznaniu. Na zielonym stoisku o powierzchni 300 m2 będzie można zobaczyć nowoczesne produkty budowlane, pokazy montażu w wykonaniu profesjonalnych monterów oraz zdobyć informacje o termomodernizacji domu. To wszystko podczas MONTERIADY 2024!
Bramy, KRISHOME, KRISPOL
Zagraj razem z KRISHOME i wesprzyj WOŚP
calendar_month 26 styczeń 2024
Wielkimi krokami zbliża się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - PŁUCA PO PANDEMII. GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH.
 Vitroterm Murów – nowa hala produkcyjna, nowe możliwości
calendar_month 16 styczeń 2024
Vitroterm Murów S.A. zakończył największą inwestycję w 30- letniej historii firmy. Do użytku została właśnie oddana nowa hala produkcyjna.

Wyroby, materiały, technologie

Warto zobaczyć

Kolejna instalacja maszyn systron w Saint-Gobain – CNC 3525 pro zamontowana w Vetrotech Polska
Saint-Gobain – innowacyjny producent zrównoważonych rozwiązań dla rynku budowlanego – po raz kolejny wybrał firmę systron GmbH z Austrii jako dostawcę maszyn do swojego zakładu produkcyjnego. Tym razem maszyna została zainstalowana w Namysłowie, w należącym do Saint-Gobain zakładzie produkcyjnym Vetrotech Polska.
MONTERIADA 2024 na targach BUDMA. Co zobaczymy podczas wydarzenia?
Już od 30 stycznia na targach BUDMA w Poznaniu rusza MONTERIADA 2024. Na stoisku wydarzenia zobaczymy nowoczesne produkty do budowy i termomodernizacji domu, dowiemy się jak je zamontować oraz jak zdobyć dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Będzie się działo!
 Vitroterm Murów – nowa hala produkcyjna, nowe możliwości
Vitroterm Murów S.A. zakończył największą inwestycję w 30- letniej historii firmy. Do użytku została właśnie oddana nowa hala produkcyjna.
Bodyguard czy najlepszy przyjaciel? Szkło, które bierze w ramiona użytkownika i zapewnia ochronę wnętrzom
W sezonie jesienno-zimowym i obliczu świąt Bożego Narodzenia nieustannie myślimy o zapewnieniu ciepła, komfortu i bezpieczeństwa sobie i bliskim. Jak mają w tym pomóc panoramiczne okna, całoszklane drzwi tarasowe, szyby zastępujące tradycyjne ściany zewnętrzne? Rozwiązania szklane nie przestają zaskakiwać, zwłaszcza te w formacie XXL.
Roto City: technologia okuć w wirtualnej miejskiej przestrzeni
Roto Frank Okucia Budowlane zaprasza klientów i partnerów biznesowych do spotkań z wykorzystaniem nowej platformy cyfrowej Roto City. Interaktywna prezentacja ma formę wycieczki po wirtualnym mieście. Przedstawia rozwiązania i nowości Roto w konkretnych zastosowaniach, spełniające szereg różnych wymagań projektowych budynków.
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.