Jesienią Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny zainspirują wszystkich, którzy wykorzystują szkło w sektorze budowlanym, opakowaniowym, w przestrzeni publicznej i architekturze. W dniach 18-21 listopada odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS. Spotkaniu branży towarzyszyć będą Targi Branży Kamieniarskiej STONE.
Przemysł szklarski jest ważnym sektorem gospodarki, gdyż szkło, dzięki swej nieprzeciętnej uniwersalności, daje nieograniczone możliwości stosowania w różnych sektorach i technologiach. Pozwala na coraz ciekawsze formy wyrażania ponadczasowych pomysłów i projektów. Wykorzystanie szkła w budownictwie ma znaczący wpływ na ograniczenie energii, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. W nowoczesnych wnętrzach stanowi istotny element aranżacji wnętrz. Wykorzystywane jest m.in. do produkcji mebli, ścian, balustrad, płyt, kabin prysznicowych oraz podłóg. Bez szkła nie ma co myśleć o rozwoju ekranów dotykowych, czy nowoczesnych energooszczędnych systemach oświetleniowych.
Szkło i kamień pod jednym dachem
Targi, to od zawsze niezwykle istotna platforma komunikacji zewnętrznej firmy. Do Poznania od lat przyjeżdżają profesjonaliści związani z różnymi gałęziami przemysłu, by podejmować decyzje zakupowe, zaznaczyć swoją obecność na rynku oraz promować nowe produkty. W tym roku przedstawiciele sektorów szklarskiego i kamieniarskiego będą mieli okazję nawiązać nowe, cenne relacje biznesowe. Targom GLASS będą towarzyszyć, podobnie jak podczas ich pierwszej edycji, Targi Branży Kamieniarskiej STONE. Dotychczas branża szklarska spotykała się w Poznaniu w pierwszej połowie roku, podczas targów budowlanych BUDMA. Tak było i w tym roku. Powtórna organizacja tego projektu w listopadzie, to celowy zabieg organizatora. Międzynarodowe Targi Poznańskie planują stworzenie na jesień jednego dużego wydarzenia, podczas którego w sposób szczególny eksponowane będą maszyny.
Poznańska infrastruktura targowa jest bowiem idealnie przystosowana do testowania zarówno narzędzi do obróbki szkła i kamienia, jaki prezentacji wielkogabarytowych maszyn w ruchu – podkreśla Joanna Mizerska, dyrektor projektu. Od tej pory każda kolejna edycja targów GLASS będzie miała miejsce właśnie w listopadzie.
Zakres tematyczny targów obejmie m. in. : surowce – zarówno szklane, jak i kamienne; maszyny i urządzenia dla przemysłu szklarskiego i ceramicznego oraz sprzęt do wydobycia, przetwórstwa i obróbki kamienia; środki chemiczne stosowane do produkcji szkła i ceramiki oraz chemię kamieniarską; szkło płaskie stosowane w przemyśle, budownictwie i we wnętrzach oraz gotowe produkty ze szkła i kamienia.
Spodziewamy się, że oferta wystawców zainteresuje producentów wyrobów ze szkła, zakłady szklarskie, huty szkła, zakłady produkujące szkło płaskie, projektantów i architektów wnętrz, zarządców i administratorów obiektów oraz środowiska naukowe – mówi Joanna Sypniewska odpowiedzialna za kontakt ze zwiedzającymi.
Czego możemy się spodziewać po targach?
Targi Glass to nie tylko ekspozycja pozwalająca na zapoznanie się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, ale również ciekawy program wydarzeń i przestrzeni specjalnych. We współpracy z miesięcznikiem „Świat Szkła” Międzynarodowe Targi Poznańskie planują utworzenie 3 przestrzeni tematycznych: fusing, druk na szkle, wycinanie i obróbka luster. Wśród wystawców nie zabraknie takich firm jak: Atrium, Api.pl, Deglass, Mekanika, MC Diam, Polindex. Z myślą o profesjonalnych zwiedzających organizator przygotował szereg ułatwień, takich jak darmowy parking na terenach targowych (po uprzednim zarejestrowaniu się on-line), czy preferencyjne ceny zakwaterowania w poznańskich hotelach. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Joanną Sypniewską (
Więcej informacji na stronie www.glass.mtp.pl
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2015