Jesienią Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny zainspirują wszystkich, którzy wykorzystują szkło w sektorze budowlanym, opakowaniowym, w przestrzeni publicznej i architekturze. W dniach 18-21 listopada odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS. Spotkaniu branży towarzyszyć będą Targi Branży Kamieniarskiej STONE. 

 

 

2015 10 4 1

 

 

Przemysł szklarski jest ważnym sektorem gospodarki, gdyż szkło, dzięki swej nieprzeciętnej uniwersalności, daje nieograniczone możliwości stosowania w różnych sektorach i technologiach. Pozwala na coraz ciekawsze formy wyrażania ponadczasowych pomysłów i projektów. Wykorzystanie szkła w budownictwie ma znaczący wpływ na ograniczenie energii, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. W nowoczesnych wnętrzach stanowi istotny element aranżacji wnętrz. Wykorzystywane jest m.in. do produkcji mebli, ścian, balustrad, płyt, kabin prysznicowych oraz podłóg. Bez szkła nie ma co myśleć o rozwoju ekranów dotykowych, czy nowoczesnych energooszczędnych systemach oświetleniowych.

 

 

Szkło i kamień pod jednym dachem 

 

Targi, to od zawsze niezwykle istotna platforma komunikacji zewnętrznej firmy. Do Poznania od lat przyjeżdżają profesjonaliści związani z różnymi gałęziami przemysłu, by podejmować decyzje zakupowe, zaznaczyć swoją obecność na rynku oraz promować nowe produkty. W tym roku przedstawiciele sektorów szklarskiego i kamieniarskiego będą mieli okazję nawiązać nowe, cenne relacje biznesowe. Targom GLASS będą towarzyszyć, podobnie jak podczas ich pierwszej edycji, Targi Branży Kamieniarskiej STONE. Dotychczas branża szklarska spotykała się w Poznaniu w pierwszej połowie roku, podczas targów budowlanych BUDMA. Tak było i w tym roku. Powtórna organizacja tego projektu w listopadzie, to celowy zabieg organizatora. Międzynarodowe Targi Poznańskie planują stworzenie na jesień jednego dużego wydarzenia, podczas którego w sposób szczególny eksponowane będą maszyny.

 

Poznańska infrastruktura targowa jest bowiem idealnie przystosowana do testowania zarówno narzędzi do obróbki szkła i kamienia, jaki prezentacji wielkogabarytowych maszyn w ruchu – podkreśla Joanna Mizerska, dyrektor projektu. Od tej pory każda kolejna edycja targów GLASS będzie miała miejsce właśnie w listopadzie.

 

Zakres tematyczny targów obejmie m. in. : surowce – zarówno szklane, jak i kamienne; maszyny i urządzenia dla przemysłu szklarskiego i ceramicznego oraz sprzęt do wydobycia, przetwórstwa i obróbki kamienia; środki chemiczne stosowane do produkcji szkła i ceramiki oraz chemię kamieniarską; szkło płaskie stosowane w przemyśle, budownictwie i we wnętrzach oraz gotowe produkty ze szkła i kamienia. 

 

Spodziewamy się, że oferta wystawców zainteresuje producentów wyrobów ze szkła, zakłady szklarskie, huty szkła, zakłady produkujące szkło płaskie, projektantów i architektów wnętrz, zarządców i administratorów obiektów oraz środowiska naukowe – mówi Joanna Sypniewska odpowiedzialna za kontakt ze zwiedzającymi.

 

 

2015 10 4 2

 

 

Czego możemy się spodziewać po targach?

 

Targi Glass to nie tylko ekspozycja pozwalająca na zapoznanie się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, ale również ciekawy program wydarzeń i przestrzeni specjalnych. We współpracy z miesięcznikiem „Świat Szkła” Międzynarodowe Targi Poznańskie planują utworzenie 3 przestrzeni tematycznych: fusing, druk na szkle, wycinanie i obróbka luster. Wśród wystawców nie zabraknie takich firm jak: Atrium, Api.pl, Deglass, Mekanika, MC Diam, Polindex. Z myślą o profesjonalnych zwiedzających organizator przygotował szereg ułatwień, takich jak darmowy parking na terenach targowych (po uprzednim zarejestrowaniu się on-line), czy preferencyjne ceny zakwaterowania w poznańskich hotelach. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Joanną Sypniewską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 61 869 22 16). Ekspozycja targów GLASS zlokalizowana będzie w pawilonie 7A. Zwiedzanie możliwe w dniach 18-20 listopada od 10.00.-17.00, 21 listopada (sobota) targi otwarte w godzinach 10.00-16.00.

 

 

Więcej informacji na stronie www.glass.mtp.pl 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2015  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.