Targi GLASS 2017 to największe w Polsce wydarzenie przeznaczone dla branży szklarskiej, które wraz z odbywającymi się w tym samym czasie Targami Branży Kamieniarskiej STONE zgromadziły w dniach 21-25.11.2017 r. ponad 5000 uczestników z takich krajów, jak Białoruś, Chiny, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Hiszpania, Indie, Irlandia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Rumunia, San Marino, Słowacja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. 

 

 

2017 12 6 1

 

 

Pomysł łączenia targów branż szklarskiej i kamiennej przez wielu uważany był od pierwszej edycji za kontrowersyjny. Nawet ze względów organizacyjnych łączenie tych dwu imprez może powodować pewną dezorientację wśród zwiedzających. Jest to impreza dla profesjonalistów, zatem odwiedzających targi szklarskie może zaskoczyć ulokowanie stoiska jakiejś firmy w pawilonie zajętym przez targi kamieniarskie i przez to zmniejszyć zainteresowanie stoiskiem.

 

Na targach GLASS wystawcami byli głównie firmy prezentujące maszyny do obróbki lub zdobienia szkła płaskiego – budowlanego lub meblowego. Na targach nie zaprezentowały się natomiast firmy oferujące maszyny do produkcji, czy obróbki innych rodzajów szkła, takich jak szkło opakowaniowe, szkło techniczne czy szkło gospodarcze.

 

 

2017 12 6 2

 

 

Niektóre uwagi wystawców na temat GLASS 2017 zamieściliśmy na dalszych stronach tego wydania „Świata Szkła”. To dopiero 3 edycja tych targów. Ich organizator, MTP, z roku na rok dostosowuje koncepcję do oczekiwań wystawców i zwiedzających, chcąc zainteresować nimi jak największą część branży. Nasza redakcja wspiera te poczynania, gdyż wciąż jest to największa impreza targowa tego typu w Polsce i ma duże szanse na stanie się ośrodkiem prezentującym aktualną kondycję branży szkła, a dzięki imprezom towarzyszącym – ukazującą jej trendy rozwojowe.

 

Co zatem było? Można było zapoznać się z bardzo szeroką ofertą maszyn do obróbki szkła i akcesoriów do produkcji szklanych wyrobów: okuciami, foliami, narzędziami, materiałami eksploatacyjnymi. Można było obejrzeć proces zdobienia szkła prezentowany w trakcie pokazów przez firmy: KRYSZTAŁ (witraże żywicowe), GRAVOTECH (grawerowanie laserowe i mechaniczne) i SZKLANA KUŹNIA (fusing), a także drukowanie na szkle różnymi technologiami. Można było wziąć udział w kilku konferencjach towarzyszących, m.in. poświęconej recyklingowi szkła, której „Świat Szkła” był współorganizatorem.

 

 

2017 12 6 3

 

2017 12 6 4

 

2017 12 6 5

 

2017 12 6 6

 

 

Branża szklarska ma potencjał

 

Targi uchodzą za najlepszą okazję do prezentacji najnowszych maszyn w akcji i to jest ich główna cecha. Zobaczyć na żywo, sprawdzić, jak działają poszczególne sprzęty, zdecydować się na zakup – to wszystko to argumenty przekonujące każdego, kto chce z najnowszymi trendami na rynku być na bieżąco.

 

– Branża szklarska jest branżą rozwojową z tego względu, że jest moda na szkło. Wzięliśmy udział w tej udanej imprezie. Mieliśmy dużo zainteresowanych osób, Klient może osobiście przyjść, dotknąć, a my możemy zaprezentować działanie każdej z maszyn – podsumowuje Alicja Król, Prezes Zarządu GLASS LAND Sp. z o.o.

 

(...)

 

Bogusław Pawlikiewicz z EXPOGLASS tak docenia wartość targów:

 

– Liczyliśmy, że prezentacje będą cieszyć się zainteresowaniem, natomiast nie podejrzewaliśmy, że będzie ono tak duże. Sprzedaliśmy dwie maszyny (…) i jest odzew z rynków arabskich i europejskich.

 

Firma VIA COLOR pojawiła się na targach, aby pokazać, że jest możliwe zrobić coś jeszcze lepiej, niż dotychczas funkcjonuje:

 

– Branża szklarska coraz bardziej się rozwija w Polsce i coraz więcej ludzi chce mieć szklane rzeczy w swoich domach, firmach, czy w budynkach użyteczności publicznej. Potencjał branży jest bardzo duży, a my idealnie wstrzeliliśmy się w tę niszę – podsumowuje Kacper Ragus z VIA COLOR.

 

 

Targi udanych spotkań biznesowych

 

– Wystawienie się na Targach GLASS to była bardzo dobra decyzja dlatego, że przychodzą tu generalnie ludzie z branży. Rozmawiam z konkretnymi ludźmi o konkretnych sprawach. Sukces jest murowany – tak o minionej edycji wypowiadał się właściciel firmy SZKŁOMAL, Piotr Truszczyński.

 

 

2017 12 7 1

 

2017 12 7 2

 

2017 12 7 3

 

2017 12 7 4

 

2017 12 7 5

 

2017 12 7 6

 

2017 12 7 7

 

2017 12 7 8

 

 

Zaznaczyć swój ślad – kolejna edycja w 2018

 

– Targi GLASS są dla nas sposobem na dotarcie do nowych klientów. To są targi przekrojowe: są i maszyny, i producenci, i dostawcy różnych materiałów. Są to targi dość młode, które dynamicznie się rozwijają, wierzymy w rozwój tych targów i chcemy tu zaznaczyć swój ślad – deklaruje Krzysztof Bielecki z ITA.

 

Już dziś warto więc zaznaczyć w kalendarzu spotkań datę 14-17.11.2018 r., by najlepszą stronę biznesu szklarskiego odkryć na nowo w Poznaniu.

 

Relację fotograficzną z targów znaleźć można tutaj:  

2017 12 7 9

 

 

 

MTP, (red.) 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2017

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.