Targi Fensterbau Frontale w Norymberdze skupiają najbardziej znaczące w Europie firmy związane ze stolarką okienną. Wśród nich znajduje się polski producent systemów aluminiowych Spółka ALURON.

 

20160322aluron1

 

Dynamiczny rozwój produkcji, kompleksowość i funkcjonalność, efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej Spółki oraz intuicja biznesowa zdobyły zaufanie i pozytywne opinie wielu ważnych producentów okien w Europie, dzięki którym systemy produkowane pod marką ALURON znajdują się na całym świecie.

 

20160322aluron3

 


ALURON w tym roku prezentował swoje rozwiązania systemowe w hali 7, na stoisku 107. To już 5 edycja Fensterbau, w której ALURON przedstawiał swoje produkty i rozwiązania systemowe wśród ważnych europejskich konkurentów i producentów stolarki. Podczas tegorocznych targów Aluron zaprezentował nowości produktowe jak również swoją multisystemowość.

 

20160322aluron4

 


ALURON - ALU MULTISYSTEM
Aluron, jest jedynym producentem w Polsce, który posiada systemy aluminiowe do każdego segmentu rynku stolarki okiennej tzn.: PVC-ALU, DREWNO-ALU, ALUMINIUM oraz DREWNO - czyli rozwiązania do stolarki drewnianej. W tym przypadku możemy mówić o jego ALU MULISYSTEMOWOŚCI, co było odzwierciedlone w koncepcji materiałów targowych oraz stoiska, prezentującego w formie wysp produkty z każdej kategorii. Rozwiązania ALURON wyróżniają autorskie wzory użytkowe i zgłoszenia patentowe.


Systemy aluminiowe oferowane przez ALURON to profile (konstrukcyjne, okapniki, listwy, parapety), akcesoria (uszczelki, wkręty, klipsy, zaślepki) oraz materiały dodatkowe (szablony, elementy montażowe, kleje). Wszystkie systemy są wzajemnie powiązane co umożliwia zastosowanie wielu wspólnych elementów i akcesoriów.

 

20160322aluron8

 

Dobra prezentacja strategii i produktu jest koniecznością rynkową. Klient jest wymagający i oczekuje konkretnej i kompleksowej oferty - którą ALURON miał okazję po raz kolejny zaprezentować podczas Fensterbau.


Dzięki tej koncepcji ALURON osiąga dużo więcej jako Partner biznesowy i producent, a tym samym buduje markę i zadowolenie Klientów. ALURON to silna marka, której fundamentem jest jakość, technologia, funkcjonalność, kompleksowość, długoterminowa wizja, oryginalna strategia oraz pasja.

 

20160322aluron9

 


ALURON - SYSTEMY - NOWOŚCI
ALURON jako ALU MULISYSTEMODAWCA zaprezentował nowoczesne rozwiązania w każdym z segmentów stolarki.

W segmencie PVC - ALU były prezentowane systemy nakładek aluminiowych na systemy: Veka Soft Line 82, Vekaslide, Kommerling 88 PLUS, Salamander bE82, Salamander bE92 oraz Salamander HST.

Z kolei systemy WOOD - ALU reprezentował dobrze znany Klientom system Gemini, Nordic, Vella oraz nowa kolekcja paneli drzwiowych Gemini.

W kategorii systemów ALU prezentowane były systemy aluminiowe wewnętrzne nieizolowane termicznie (ACS 38, ACS 50) oraz zewnętrzne charakteryzujące się dobrymi parametrami izolacyjnymi (AS 52, AS 75, AS 80US, AS 75P, As 178HS) oraz systemy fasadowe AF 50 i AF 50S.

 

Nowością w tej kategorii były systemy:


- AS 80US - system okienny z ukrytym skrzydłem - NOWOCZESNY DESIGN
System AS 80US (ukryte skrzydło) przeznaczony jest do okien jedno i wielokwaterowych, w których pożądanym efektem estetycznym jest uzyskanie widoku niewidocznego skrzydła okna z zewnętrznej strony zabudowy.


System dostępny jest w 3 wariantach termicznych, zakres szklenia do 68 mm. głębokość skrzydeł okna 84 mm, izolacyjność termiczna okna Uw od 0,71 W/m2K, wodoszczelność E1950, system wyróżnia ukryta uszczelka skrzydła. System AS 80US jest kompatybilny ze wszystkimi systemami aluminiowymi Aluron i przystosowany do współpracy z inteligentnymi budynkami.

 

20160322aluron5


- AS 75P - nowoczesny system drzwi panelowych - ESTETYKA I WYTRZYMAŁOŚĆ
AS 75P to aluminiowa konstrukcja drzwi panelowych wykonana z 3-komorowych profili posiadających bardzo dobre parametry izolacyjne i techniczne. System przeznaczony jest do prefabrykacji drzwi termoizolowanych z naklejanym na całej powierzchni skrzydła panelem.

System daje możliwość realizacji indywidualnych projektów i wzorów paneli – frezowanie dowolnych kształtów i otworów. Panel jest dostępny w wersjach: nieprzeziernej, z elementami przeziernymi, całoszklany jak również jedno i dwustronnie zlicowany. Profile wykonane są w oparciu o technologię ANTI-BI-METAL.

W drzwiach zastosowana została uszczelka centralna. Możliwe typy zawiasów do zastosowania: rolkowe, ukryte, nawierzchniowe. Głębokość ramy/skrzydła 75 mm. Drzwi panelowe w systemie AS 75P przeznaczone są do zabudowy indywidualnej oraz witrynowej. Solidne wykonanie, trwałość aluminium i bogate wzornictwo gwarantuje wieloletnią wytrzymałość i estetykę.

 

20160322aluron6


- AS 178HS - drzwi podnoszono-przesuwne - NOWATORSKIE ROZWIĄZANIE
System AS 178HS to połączenie nowatorskich rozwiązań z nowoczesnym designem, tworzące system całoszklanych drzwi podnoszono – przesuwnych nowej generacji. System daje możliwość budowania dużych ruchomych przeszkleń tarasowych z niskim i ciepłym progiem.

Jego mechanizmy konstrukcyjne umożliwiają bezpieczne i komfortowe przesuwanie ciężkich skrzydeł, ręcznie lub automatycznie. Zastosowanie okuć renomowanych dostawców pozwala na komfortowe przesuwanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł. W systemie AS 178HS możliwe jest całkowite zabudowanie futryny w warstwie ocieplenia, co pozwala na podkreślenie walorów dekoracyjnych elewacji i nadaje indywidualny i niepowtarzalny charakter budynku.

Możliwe jest wykonywanie konstrukcji we wszystkich dostępnych na rynku schematach zabudowy (rozwiązanie z bieżnią dwu i trzytorową, rozwiązanie z możliwością stosowania szklenia stałego w skrzydłach biernych itp.). System AS 178HS sprawdza się w budynkach z dużymi przeszkleniami, restauracjach, ogrodach zimowych, gdzie istotną rolę ogrywa łatwość przemieszczania się z wnętrza pomieszczenia na zewnątrz, łatwość obsługi, design oraz estetyka.

Ważnym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż nie zajmuje powierzchni wnętrza i dobrze komponuje się w każdej aranżacji. Innowacyjna konstrukcja pozwala na uzyskanie najwyższych parametrów izolacyjności termicznej. System jest kompatybilny z pozostałymi systemami Aluron.

 

20160322aluron7

 


Dużą popularnością i zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się produkty z segmentu WOOD - okapniki, parapety, listwy przyszybowe.


Udział w tegorocznych targach Fensterbau pozwolił zaprezentować ALURON, jako znaczącego producenta systemów aluminiowych oraz firmę mającą rozwiązania do każdego segmentu stolarki okiennej - ALU MULISYTEMODAWCE.

Prezentacja nowości w każdej kategorii świadczy o rozumieniu potrzeb klientów oraz obecnych trendów rynkowych. Targi były doskonałym miejscem do spotkań z obecnymi klientami, którzy przyjechali z całej Europy i nie tylko.

"Odbyliśmy szereg spotkań z naszymi dobrymi, wieloletnimi Partnerami. "Cieszymy się także z wizyty wszystkich, którzy odwiedzili nasze stoisko po raz pierwszy i zainteresowali się naszą ofertą. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia na kolejnych targach."

 

20160322aluron2----------------------------------
ALURON od 2002 roku wyznacza trendy na rynku stolarki w Polsce i poza jej granicami. Kreowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w branży okiennej, drzwiowej oraz kompleksowych systemów aluminiowych wpłynęło na dynamiczny rozwój firmy. Inwestorzy, architekci oraz producenci stolarki doceniają różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych, materiał, estetykę, funkcjonalność oraz szerokie możliwości aranżacyjne, które znajdują się pod marką ALURON.


- Zakład produkcyjny: 25 tys. m2
- Zatrudnienie: ok. 300 pracowników
- MULTISYSTEMODAWCA: systemy do PVC-ALU, Aluminium, Drewno- ALU, kompletne systemy do stolarki drewnianej
- Autorskie wzory użytkowe, patenty
- Niezależność: organizacja i zarządzanie produkcją daje możliwości wytwarzania akcesoriów z tworzyw sztucznych, metali lekkich, lakierowania proszkowego, spawania, zagniatania oraz gięcia co zwiększa niezależność Spółki od dostawców zewnętrznych.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.