Zakończyła się kolejna edycja targów fensterbau/frontale, największego wydarzenia w branży stolarki okiennej w Europie. Podczas czterodniowej imprezy firma Schüco odsłoniła sekrety opatentowanego systemu okiennego Alu Inside, a także zaprezentowała nowe rozwiązania w dziedzinie drzwi przesuwnych i wykańczania powierzchni PVC.

 

 

20140404stoisko schueco 1

Stoisko Schüco na targach fensterbau/frontale
Fot. Schüco

 


Zainteresowanie tegorocznymi targami fensterbau/frontale przekroczyło oczekiwania organizatorów. Imprezę odwiedziła rekordowa liczba 108 tys. osób, a swoje technologie zaprezentowało 1 320 wystawców z 39 krajów świata. Zlokalizowane tuż przy wejściu do hali nr 7 stoisko Schüco przyciągało tłumy odwiedzających efektowną instalacją zbudowaną z wielkowymiarowych przekrojów profilu Schüco Alu Inside.

 

Na stoisku Schüco można było zobaczyć pełne spektrum technologii okiennych i drzwiowych, które już niebawem znajdą zastosowanie w energooszczędnych i inteligentnych domach przyszłości. Firma Schüco pokazała, że już dziś można czerpać korzyści z technologii przyjaznych środowisku, które dodatkowo cechują się ponadczasową estetyką.

 

20140404stoisko schueco 2

Ekspozycja drzwi Schüco ThermoSlide podczas targów fensterbau/frontale
Fot. Schüco


Namacalne idee
Tegorocznej ekspozycji Schüco towarzyszyło hasło „Unikatowy profil”, nawiązujące do opatentowanych pasywnych i energooszczędnych okien Alu Inside w technologii PVC.


- Wymagania rynku i klientów wskazują drogę do coraz cieplejszych okien. Minimalne wymagania dotyczące termoizolacyjności okien już za trzy lata zostaną podwyższone do poziomu U (max) = 1,1 W/m2K. Osoby, które przewidują sprzedaż budynku w perspektywie następnych pięciu lat, powinny już dziś zainwestować w technologie jutra. Innowacje nie powstają z dnia na dzień. Schüco już od dawna posiada kompletne technologie do budowy domów pasywnych i zeroenergetycznych. Chcemy wskazywać przyszłe trendy, a okna Alu Inside to sztandarowy przykład – mówi Marek Mędrek, Dyrektor Sprzedaży PVC na Europę Wschodnią w firmie Schüco International Polska.

 

20140404stoisko schueco 3

Wielkowymiarowa instalacja Schüco Alu Inside była jednym z głównych tematów rozmów
Fot. Schüco


Zamiast standardowych stalowych wzmocnień w oknach z serii Alu Inside zastosowano aluminiowe płaskowniki o refleksyjnych powierzchniach, które zostały trwale połączone z PVC. Pozwoliło to uniknąć mostków termicznych. Profil można wyposażyć w dodatkowe wkładki termiczne, które podnoszą termoizolacyjność okna do poziomu pasywnego zgodnie z surowymi wymogami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

 

Niezwykle stabilna konstrukcja Alu Inside już w najbliższym czasie pozwoli na wykonywanie okien o 25% większych niż standardowe przy zachowaniu optymalnych właściwości termoizolacyjnych. Technologię tą można było dokładnie prześledzić na sześciu wielkowymiarowych przekrojach, które dominowały nad stoiskiem oraz na specjalnych ekranach dotykowych. Niezwykle ciekawa instalacja okazała się również idealną przestrzenią do rozmów – odwiedzający chętnie przystawali pomiędzy jej elementami, by bliżej się im przyjrzeć i wymieniali się swoimi spostrzeżeniami.

 

20140404stoisko schueco 4

Wzornik powłok Schüco AutomotiveFinish
Fot. Schüco


Kolejnym hitem wystawy były drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide, które nie tylko jako jedyne w swojej klasie mogą osiągać parametry pasywne Uw≤0,8 W/m2K, lecz teraz również oferują bezpieczeństwo i jak zawsze atrakcyjny wygląd. Doskonałe właściwości termoizolacyjne to zasługa innowacyjnej koncepcji wielokomorowego progu z dodatkowymi izolatorami oraz pionierskiego systemu uszczelnień pomiędzy skrzydłami stałymi a ruchomymi.

 

Nowym akcentem jest możliwość wyposażenia drzwi w odpowiednie okucia, dzięki czemu zyskują klasę antywłamaniową RC2. Co więcej, stolarka z serii ThermoSlide otrzymała nowe, metaliczne oblicze w wersji z nakładkami aluminiowymi TopAlu, która w pełni odpowiada wymaganiom nowoczesnej architektury obiektów mieszkaniowych i komercyjnych.

 

 

Prezentacji Schüco towarzyszył wielki powrót autorskich powłok AutomotiveFinish, które silnie zaznaczyły swoją obecność na targach w 2012 roku. Unikatowa struktura trójwarstwowej powłoki umożliwia wierne odwzorowanie barw m.in. z palety RAL i RAL EFFECT, a ponadto cechuje się tą samą trwałością, co powierzchnie aluminiowe. Dziewięć rodzajów powierzchni przeznaczonych do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz oraz dwie powłoki dedykowane wnętrzom pozwalają na indywidualne kształtowanie wyglądu ram okiennych. W tym roku firma Schüco zaprezentowała nowe kolory, które bazują na ciemnych podkładach pozwalających na uzyskanie jeszcze lepszego efektu estetycznego.


Na potwierdzenie dynamicznego rozwoju technologii w dziedzinie produkcji stolarki budowlanej firma Schüco pokazała również drzwi zewnętrzne z elektroniczną kontrolą dostępu Schüco DCS, okno Corona SI 82 z modułowym okuciem VarioTec NI czy nowe drzwi panelowe, które obecnie znajdują się w fazie badań.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.