Zalety: parametry techniczne i estetyka

Przedsiębiorstwo JOCZ w swojej ofercie posiada od niedawna okna o nazwie handlowej Nordic Line 3. Dzięki wykorzystaniu ostatnich zdobyczy technologicznych okna te posiadają doskonałe parametry techniczne, takie jak wytrzymałość, izolacyjność akustyczną i cieplną czy też wysoki poziom odporności na włamanie. Zapewniają wysoką funkcjonalność, energooszczędność a zarazem estetykę i bezpieczeństwo.

      Nordic Line 3 to:
● solidny profil, znany i ceniony na rynku europejskim, wykonywany w systemie 5-komorowym;
● zaawansowane środkowe uszczelnienie;
● niezawodne okucia MACO Multi Matic;
● energooszczędny, trzyszybowy pakiet z ciepłą ramką;
● innowacyjna szyba antywłamaniowa klasy P4;
● najwyższej jakości okucia antywłamaniowe klasy WK 1 z niezawodną klamką Secustic;
● unikalny system trzech uszczelek;
● wysoka jakość potwierdzona certyfikatami i atestami

     Stabilny i ciepły profil skrzydła i ościeżnicy to zasługa 5 komór. Szeroki profil ramy o grubości 70 mm i skrzydła – 88 mm to niezawodność w funkcjonowaniu. Środkowe uszczelnienie nie tylko chroni okucie, ale także tworzy dodatkową barierę izolacyjną między skrzydłem a ościeżnicą.

     Okucie MACO Multi Matic cechuje odważne wzornictwo i nowoczesne rozwiązania. Oferuje ono zaawansowany system zabezpieczeń w różnych wariantach. Okucie o barwie srebrnej, w połączeniu z szarą uszczelką tworzy harmonijną całość. Srebrna barwa to zasługa powłoki silber-look, odpornej na korozję i upływ czasu. Okucie to gwarantuje długowieczność funkcjonowania i szczelność okna.

     Okno Nordic Line 3 w standardzie wyposażone jest w zabezpieczenia utrudniające włamanie, spełniające klasę antywłamaniowości WK 1. Elementem uzupełniającym zabezpieczenie przed włamaniem jest szyba antywłamaniowa klasy P4. Komfort i bezpieczeństwo podwyższa także klamka Secustic firmy Hoppe W klamce tej zastosowano po raz pierwszy mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okno przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz. Obrotowi klamki Secustic towarzyszy ponadto charakterystyczny odgłos, którego zadaniem jest ostrzeganie domowników, gdy ktoś manipuluje przy oknach. Dźwięk, jaki wydaję obracająca się klamka, daje nam poza tym pewność, że każdy ruch klamki został prawidłowo wykonany. Klamka wykonana jest z aluminium.

     Nordic Line 3 charakteryzuje niski współczynniki przenikania ciepła U=0,5 W/m2K, otrzymany dzięki trzyszybowemu pakietowi, zastosowanemu w przestrzeni międzyszybowej kryptonowi oraz termoramce dystansowej. Termoramka w stosunku do tradycyjnych ramek aluminiowych znacznie obniża stratę ciepła. Ogranicza ona także zjawisko roszenia szyb, co jest szczególnie uciążliwe w okresie jesiennym.

     Szyba klasy P4 zastosowana w oknach Nordic Line 3 zapewnia bardzo dobry współczynnik izolacyjności akustycznej. Wycisza wnętrze pomieszczenia, przez co zwiększa komfort jego użytkowania. Wykorzystanie tej właściwości wskazane jest w związku z coraz częstszym wzrostem poziomu hałasu w środowisku, w szczególności w obszarach silnie zurbanizowanych. Konieczne jest więc dążenie do zastosowania okien o dobrym współczynniku izolacyjności akustycznej.

     Uszczelki wykonane są z materiałów wolnostarzejących się. Stworzenie systemu trzyuszczelkowego doprowadziło do maksymalnej szczelności okna.

     Potwierdzeniem spełnienia przez okno Nordic Line 3 wysokich wymogów bezpieczeństwa i użytkowania są posiadane certyfikaty i atesty, w tym wydane przez prestiżowe jednostki posiadające międzynarodową akredytację. Okna te są w stanie sprostać najsurowszym wymaganiom środowiskowym i trwałościowym. Zawierają bowiem bardzo dobrze przyswajalny dla środowiska stabilizator wapnia i cynku, co potwierdza Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny.

     Zwracająca uwagę estetyka wykonania tego okna i wyjątkowość kształtów czyni wnętrza nowoczesnymi i nadaje im niepowtarzalny styl. Na unikalny wygląd okna składa się kilka właściwości:
● skrzydło zaokrąglone i zlicowane od strony zewnętrznej nadaje lekkość formy;
● uszczelki współgrają z szarymi ramkami dystansowymi, podkreślając subtelną budowę;
● zaokrąglone krawędzie elementów okuć nadają łagodny kształt i smukłą linię;
● bogactwo koloru, pełna paleta oklein drewnopodobnych;
● estetyczna klamka o ergonomicznym kształcie;
● niewidoczne uszczelki przyszybowe dodające elegancji.

     Okno Nordic Line 3 przynosi szereg korzyści klientom ze szczególnymi wymaganiami, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, elegancję i komfort. Znajdzie ono zastosowanie w różnorodnych obiektach i odnajdzie harmonię z każdym stylem architektury.

więcej informacji: Świat Szkła 10/2007

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.