Grupa Skanska Polska ma za sobą bardzo udany okres. W 2015 roku uzyskała przychody na poziomie 5,5 mld złotych oraz zysk operacyjny w wysokości 470 mln złotych. W segmencie budownictwa mieszkaniowego sprzedała o ponad 25 proc. lokali więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie deklaruje, że wszystkie realizowane inwestycje będą budowane zgodnie z wymogami BREEAM. Jest to certyfikat potwierdzający wysokie walory ekologiczne i energetyczne budynku. Powstające Osiedle Mickiewicza na Bielanach będzie pierwszym w Polsce, które spełnia standardy tego typu.

 

 

– 2015 rok w części mieszkaniowej był dla nas zdecydowanie udany. Sprzedaliśmy ponad 25 proc. mieszkań więcej niż w roku poprzednim. W Warszawie obserwujemy duże zainteresowanie ze strony klientów. To jest popyt fundamentalny, niespekulacyjny. Warszawiacy potrzebują nowych mieszkań – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Skanska Residential Development Poland.

 

W 2015 roku Skanska osiągnęła w Polsce przychody na poziomie 5,5 mld złotych. To wynik o 7,8 proc. lepszy niż rok wcześniej. Zwiększyła się przy tym rentowność spółki. Grupa w ubiegłym roku osiągnęła zysk operacyjny na poziomie 470 mln złotych. W 2014 roku roku było to o ponad 70 mln zł mniej.

 

Spółka Skanska Residential Development Poland – podmiot z grupy Skanska odpowiedzialny za segment budownictwa mieszkaniowego – dużą wagę przywiązuje do kwestii ekologicznych. Przykładem tego typu rozwiązań jest zlokalizowane na warszawskim Żoliborzu Osiedle Mickiewicza.

– Na Osiedlu Mickiewicza, które jest obecnie budowane, mamy ponad 80 proc. mieszkań sprzedanych na rok przed zakończeniem inwestycji. Zatem zainteresowanie klientów jest duże. Przekazujemy klientom informacje, w jaki sposób oszczędnie energetycznie eksploatować to mieszkanie. Mamy na osiedlu też m.in. stację do mycia rowerów – informuje Michał Witkowski.

 

Jest to pierwszy w naszym kraju obiekt mający certyfikat BREEAM. Stanowi on potwierdzenie zastosowania ekologicznych rozwiązań podczas budowy i daje gwarancję wysokiego komfortu użytkowania. Tego typu certyfikację ma zaledwie 450 osiedli w Europie.

– Mamy duże doświadczenia, jeżeli chodzi o budynki biurowe, bo wszystkie budynki Skanska, które są budowane w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, są certyfikowane w systemie BREEAM bądź w systemie LEED. To są certyfikaty, które poświadczają, że zapotrzebowanie na energię w budynku jest na bardzo niskim poziomie – tłumaczy Witkowski.

 

Grupa Skanska podjęła przy tym decyzję, że wszystkie kolejne inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie naszego kraju będą budowane w standardzie spełniającym kryteria certyfikatu BREEAM.

Skanska Residential Development Polska jest jedną z czterech spółek grupy Skanska działających na polskim rynku. Celem utworzonej w 2011 roku spółki jest realizacja projektów deweloperskich w obszarze ekologicznego budownictwa mieszkaniowego.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży, Skanska Residential Development Poland

źródło: newseria.pl

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.