Podczas gdy poszczególne firmy w rankingach najlepszych pracodawców odnotowują wzrosty i upadki, Skanska nieprzerwanie od kilku lat plasuje się w czołówce zestawień. W tym roku firma już po raz piąty z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród spółek z sektora „Nieruchomości, branża budowlana” w rankingu Antal „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” oraz znalazła się na czele branży w zestawieniu Randstad Awards 2016. Skanska została także uwzględniona w pierwszej trójce firm w branży inżynieria / IT w raporcie Polish trendence Graduate Barometr, jako najwyżej notowana firma budowlana.

 

20160505Skanska wsrod najlepszych pracodawców

 

 

Ostatnie tygodnie przyniosły Skanska aż trzy wyróżnienia w prestiżowych rankingach pracodawców na polskim rynku. Firma znalazła się w zestawieniu Polish trendence Graduate Barometr 2016, gdzie zostało wyłonionych stu idealnych pracodawców w naszym kraju. W branży inżynieria / IT Skanska zajęła 3. miejsce i była najwyżej notowaną spółką budowlaną. Badanie trendence Graduate Barometer przeprowadzane jest wśród studentów. W całej Europie bierze w nim udział ponad 320 tys. studentów z 1000 uczelni europejskich. W tegorocznej polskiej edycji uczestniczyło ponad 20 tys. studentów, którzy wybrali najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Skanska od lat prowadzi wiele działań ukierunkowanych na studentów i absolwentów uczelni wyższych.

 

- Stawiamy przede wszystkim na bezpośredni kontakt i systematyczność – mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, Dyrektor ds. Zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A. - Lata doświadczeń nauczyły nas, że najlepiej sprawdzają się działania, w których studenci mogą w namacalny sposób doświadczyć specyfiki pracy na budowie. Chcemy pokazać im, czym jest Skanska i jak pracujemy. Prowadzimy wiele inicjatyw dla studentów, dzięki którym mogą oni poznać naszą firmę „od podszewki”.

 

Jesteśmy obecni na uczelniach przez cały rok - zapraszamy studentów do udziału w grze biznesowej, pokazujemy, jak to jest być menedżerem projektu, zapraszamy ich na nasze budowy, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem podczas prezentacji inżynierskich na uczelniach. Od 11 lat organizujemy Program Praktyk Letnich, podczas których studenci mają szansę uczyć się zawodu od praktycznej strony. Współpracujemy z Ambasadorami na kilkunastu uczelniach. To świetni, pełni pomysłów, kreatywni młodzi ludzie, którzy są naszym łącznikiem ze studentami. Jesteśmy również aktywni w mediach społecznościowych – to dla nas obecnie bardzo ważny kanał komunikacji ze studentami i absolwentami uczelni.

 

Skanska znalazła się także na czele firm z branży budowlanej w rankingu Randstad Awards 2016. To największe badanie dotyczące wizerunku pracodawców, realizowane na świecie od 2000 r., a w Polsce - od 2011 r. W tegorocznej edycji w naszym kraju przebadano 8110 osób w wieku od 18 do 65 lat. W zestawieniu tym Skanska zajęła 1. miejsce w branży pod względem atrakcyjności zatrudnienia. Aż 49% uczestników tego badania chciałoby pracować w Skanska.

 

W kwietniu wyniki badań, które zostały przeprowadzone wśród menedżerów oraz specjalistów, opublikowała także firma Antal. Wskazują one, że najbardziej znaczący przy wyborze pracodawcy jest prestiż firmy, styl zarządzania, kultura organizacyjna oraz innowacyjność. O przyznaniu tytułów firmom zadecydowały głosy 3427 pracowników z całego kraju reprezentujących różne sektory rynku.

 

- Wyniki szóstej edycji badania pokazują, że po polskim rynku pracy porusza się pracownik świadomy swojej wartości i mający oczekiwania względem pracodawcy. Silne znaczenie dla potencjalnych pracowników ma budowanie wizerunku na podstawie faktycznych działań. Pracodawcy powinni spojrzeć w tym samym kierunku, co specjaliści i menedżerowie. Dla tych liczy się innowacyjność, warto więc zaszczepić ją nie tylko jako element postawy biznesowej, ale i jako realną strategię np. w obszarze naszych usług lub wewnątrz organizacji. Nie tylko wesprze to pracodawców w przyciąganiu do swojej organizacji talentów, ale i przyczyni się do poprawy sytuacji Polski w skali makro – komentuje Artur Skiba, prezes Antal i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

 

W rankingu Antal Skanska już po raz piąty z rzędu, zajęła pierwsze miejsce wśród spółek z sektora „Nieruchomości, branża budowlana”.

- Największe znaczenie dla osiągnięcia przez nas wysokiej pozycji w rankingach pracodawców mają przede wszystkim wartości, na których opieramy naszą codzienną działalność: troska o życie, prowadzenie działalności w sposób etyczny i transparentny, współpraca w zespołach, bo tylko współpracując razem jesteśmy lepsi i ukierunkowanie na klienta – podkreśla Katarzyna Skorupka – Podziewska. - W wartościach tych kluczowe są odpowiedzialność, uczciwość, szacunek i zaangażowanie. Bazując na nich stawiamy na otwartą, partnerską komunikację z kandydatami. Młodzi ludzie chcą dziś pracować w firmach, które nie tylko mówią o wartościach, ale zgodnie z nimi działają. My też wierzymy, że będziemy najlepszym pracodawcą na rynku wyłącznie wtedy, gdy to, co mówimy o sobie na zewnątrz, jest zgodne z naszym wizerunkiem wewnętrznym. Tytuły są dla nas tylko potwierdzeniem, że sprawdza się to, co robimy wewnątrz firmy – i dzięki temu przyciągamy kolejnych pracowników.

 

Skanska to największa firma budowlano-deweloperska w Polsce, działająca niemal we wszystkich obszarach rynku i posiadająca prawie 130-letnie globalne doświadczanie. W Polsce zatrudnia ponad 8 tys. specjalistów – najwięcej w sektorze budowlanym.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.