Skanska przeorganizowuje swój biznes w Polsce, mocno stawiając na technologie i nowe rozwiązania. Celem firmy jest współtworzenie nowej jakości budowania w Polsce dzięki aktywnemu kreowaniu rynku w obszarze innowacji i zielonego budownictwa. Biznesowo Skanska koncentruje się na dobrze przygotowanych, rentownych, spełniających standardy bezpieczeństwa projektach i szykuje się na zmiany, jakie nadejdą w związku z zakończeniem finansowania z UE. Grupa mocno inwestuje też w biznes deweloperski, który - zgodnie z obraną strategią - do 2020 powinien generować połowę przychodu Skanska na całym świecie.

 

 

Przyszłość sektora budowlanego, podobnie jak pozostałych gałęzi gospodarki, jest związana z innowacjami i cyfryzacją. Grupa Skanska w Polsce, czerpiąc z doświadczeń kolegów z innych krajów i mając jednocześnie niezbędną wiedzę i kompetencje, może wprowadzić na polski rynek zupełnie nowe rozwiązania technologiczne i sposób budowania.

 

Firma powołała niedawno Centrum Badań i Innowacji, którego zadaniem jest m.in. tworzenie warunków dla kompleksowego wykorzystania nowych technologii. Innowacje będą kluczowym elementem strategii biznesowej firmy. Nowoczesne, zrównoważone budownictwo i projekty, które będą służyć ludziom przez wiele lat, zachowując swoją jakość – znajdują się na szczycie listy interesujących grupę inwestycji.

 

– Jesteśmy firmą z międzynarodowym doświadczeniem w najbardziej innowacyjnych projektach na świecie. Jesteśmy organizacją uczącą się, śledzimy trendy i je przewidujemy. Stawiamy na budowanie szybsze, bezpieczniejsze, z wydajniejszych materiałów, w zgodzie z lokalnymi społecznościami i w dialogu. W innych europejskich krajach jest to już faktem – na przykład w Szwecji Skanska uczestniczy w rozmowach na temat strategii rozwoju stolicy kraju do 2070 r. Możemy wnieść do Polski wiedzę, której nie ma na rynku i przenieść budownictwo w nowy wymiar. Wierzymy, że to jest możliwe - podkreśla Piotr Janiszewski, prezes Skanska S.A.

20170217skanska Spark wizualizacja Skanska

Kompleks Spark został zaprojektowany z myślą o potrzebach wszystkich użytkowników – pracowników, okolicznych mieszkańców i osób niepełnosprawnych.

 

 

Spółka biurowa - na siedmiu rynkach
Skanska Property Poland, po rekordowym pod względem wynajmu roku 2016, planuje biurowe przyspieszenie. – Chcemy wystartować z budową ponad 200 000 m kw. nowej powierzchni biurowej. 

To prawie sześciokrotnie więcej niż w ubiegłym roku – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland. – Intensywnie analizujemy również rynek i możliwość realizowania projektów typu mixed-use: biurowo-mieszkaniowych czy biurowo-hotelowych. Planujemy też więcej inicjatyw, które zrealizujemy wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców.

 

20170217skanska Generation Park wizualizacja Skanska

 

W tym roku ruszymy między innymi z realizacją naszej części największego projektu placemakingowego (czyli tworzenia miejsc przyjaznych mieszkańcom) w Polsce – tzw. Superścieżki w Krakowie – dodaje.

 

Skanska Property Poland jest obecnie w trakcie realizacji ponad 95 000 m kw. na siedmiu rynkach w Polsce, z których ponad 80 000 zamierza ukończyć w tym roku. Planuje też rozpoczęcie nowych inwestycji na sześciu z siedmiu rynków, na których jest obecna – w tym m.in. łączący różne funkcje, duży projekt miastotwórczy w centrum Poznania. Rozpocznie też przygotowanie do premierowej inwestycji w Trójmieście, w tworzącej się biznesowej dzielnicy Gdańska.

 

20170217skanska Green2Day wizualizacja Skanska 01

 

Wszystkie projekty Skanska realizowane są w oparciu o rozwiązania zrównoważonego rozwoju. Co więcej, deweloper pracuje również nad udogodnieniami dla najemców takimi jak usługa concierge czy aplikacja budynków biurowych. Zgodnie ze złożoną pod koniec roku deklaracją budowania uniwersalnego, wszystkie biurowe projekty Skanska będą także w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi, ludzi starszych oraz osób niemówiących językiem polskim.

 

20170217skanska Skanowanie 3D Skanska

Stosując samochód skanujący Skanska wykonała precyzyjnych pomiarów już kilkudziesięciu projektów.

 

 

Budowlanka stawia na technologie
Skanska S.A. dokonała szeregu zmian optymalizujących biznes i zwiększających rentowność. Spółka bardzo mocno stawia na innowacje. Jako pierwsza firma budowlana na polskim rynku kompleksowo wykorzystuje technologię BIM 360 (ang. Building Information Modelling), która jest przykładem na to, że rewolucja technologiczna w budowlance stała się faktem.

 

20170217skanska Samochod skanujacy Skanska

 

Przejrzystość projektu to jedna z kluczowych korzyści płynących z zastosowania tego rozwiązania. BIM 360 porządkuje i pomaga w wymianie informacji przez cały cykl życia projektu. Dzięki zastosowanym narzędziom inwestor może na przykład monitorować prace budowlane w czasie rzeczywistym, m.in. to, jakie materiały zostały wykorzystane w danym momencie budowy. Firma wykorzystuje również laserowe skanowanie 3D oraz drony, co wpływa na szybkość i bezpieczeństwo prowadzonych prac.

20170217skanska Nowe technologie Skanska

 

 

Skanska już teraz testuje nowatorskie rozwiązania, takie jak Internet Rzeczy oraz mobilne aplikacje usprawniające obsługę m.in. procesów związanych z bezpieczeństwem pracy. Biznesowo stawia w większym niż dotychczas stopniu na duże projekty ze wszystkich segmentów rynku. Ważne będą też spektakularne inwestycje z myślą o dobrym samopoczuciu mieszkańców, których przykładem jest metamorfoza nadwiślańskich bulwarów. Flagowe inwestycje, które spółka będzie realizować w 2017, to m.in. małopolska obwodnica Miechowa czy Leśnicy, nowoczesna hala 100-lecia KS Cracovia czy salon Porsche w Warszawie.

 

20170217skanska Holm House Skanska

Holm House będzie pierwszym w kraju osiedlem mieszkaniowym, które będzie ubiegać się o odznaczenie „Obiekt bez barier”.

 

Zielone i inteligentne
Dla Skanska Residential Development Poland rok 2017 będzie należał – przynajmniej w pierwszej części – do dwóch inwestycji. Mowa o realizowanym od października Jaśminowym Mokotowie oraz zainaugurowanym na początku 2017 r. osiedlu Holm House. Obydwie inwestycje będą certyfikowane ekologicznie w międzynarodowym systemie BREEAM. – Widząc jak ważny dla naszych klientów okazał się certyfikat ekologiczny, postanowiliśmy poddawać certyfikacji wszystkie nasze przyszłe inwestycje mieszkaniowe.

 

20170217skanska Jasminowy Mokotow Skanska

 

Chcemy budować najbardziej zielone osiedla w kraju – mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland. Dodatkowo, Holm House będzie pierwszym w kraju osiedlem mieszkaniowym, które będzie ubiegać się o odznaczenie „Obiekt bez barier”. – Zwiększamy dostępność naszych inwestycji, pozbawiając je barier architektonicznych – kontynuuje Kalinowski. – Wciąż szukamy nowych rozwiązań.

 

20170217skanska Muzeum Ulmow Skanska

 

Dla naszych przyszłych mieszkańców stworzyliśmy także stoły multimedialne, z których mogą korzystać w biurze sprzedaży. Aplikacja umożliwia im odbycie wirtualnego spaceru po inwestycji. Dzięki tej technologii klienci mogą wejść do wybranych mieszkań i zobaczyć, jak będą one wyglądać w rzeczywistości – dodaje. Spółka postanowiła także do każdej z realizowanych obecnie inwestycji wprowadzić rozwiązania smart home w standardzie.

 

20170217skanska High5ive wizualizacja Skanska

 

 

Odpowiedzialna transformacja
- Budujemy innowacyjnie, ale przede wszystkim odpowiedzialnie, z myślą o Polsce za kilkanaście i kilkadziesiąt lat. Nasz kraj ma potencjał, by stać się wizytówką regionu w zakresie zrównoważonego budownictwa i nowych technologii. Skanska stawia sobie za cel, by się do tego przyczynić - podsumowuje Piotr Janiszewski, prezes zarządu Skanska S.A.

 

 

Grupa Skanska
Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając obecnie 41 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o to, jakie będą potrzeby społeczności, w których działamy, jak nasze realizacje będą wpływały na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Uczestniczymy w najbardziej innowacyjnych przedsięwzięciach naszych czasów i pracujemy przy 10 tys. projektów na świecie. Przychody Grupy za rok 2016 wyniosły 16 mld EUR, a zysk operacyjny 866 mln EUR. Główna siedziba firmy mieści się w Sztokholmie w Szwecji. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska zatrudnia prawie 7 tys. osób w trzech spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland, Skanska Residential Development Poland.
Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.