Skanska debiutuje na Mokotowie, jednej z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Spółka mieszkaniowa właśnie oddała do użytku pierwszy etap inwestycji Jaśminowy Mokotów. W sumie 108 mieszkań w kameralnej, dwupiętrowej zabudowie. Pierwsi mieszkańcy osiedla, zachęceni m.in. bliskością centrum i terenów zielonych, odebrali już klucze.

 

Mokotów to niekwestionowany lider popularności wśród osób szukających mieszkania – wynika z rankingu dzielnic przygotowanego przez portal Morizon.pl. Wyróżnia się zróżnicowaną zabudową – od przedwojennych kamienic po nowoczesne apartamenty, rozległymi terenami zielonymi oraz bogatą ofertą edukacyjną i rozrywkową. To właśnie w lewobrzeżnej części Warszawy spółka mieszkaniowa Skanska zdecydowała się wybudować Jaśminowy Mokotów – jedyne tak zielone osiedle w Polsce.

 

We wszystkich sprzedanych dotychczas mieszkaniach Jaśminowego Mokotowa, deweloper przeprowadził odbiory techniczne. Pierwsi właściciele apartamentów już się wprowadzają. Na dobry start otrzymują od Skanska inteligentną wyszukiwarkę kluczy z funkcją selfieshutter.

 

 

Mniej znaczy więcej

W ramach pierwszego etapu inwestycji deweloper oddał do użytku 6 budynków, czyli łącznie 108 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek o 27 mkw., do sześciopokojowych apartamentów mierzących 117 mkw. i z prawem własności gruntu. Osiedle łączy w sobie klasyczną, dwupiętrową zabudowę z przemyślanymi i dającymi szerokie możliwości aranżacyjne przestrzeniami.

 

– Zespół mieszkaniowy Jaśminowy Mokotów to propozycja dla miłośników logicznej i starannie przemyślanej architektury zapewniającej komfort, bezpieczeństwo i ekologiczne rozwiązania. Nasz zespół zaprojektował kameralne, dwupiętrowe budynki wielorodzinne w stylu skandynawskim. Integralną część osiedla stanowią park z przestrzenią do rekreacji, zielone dziedzińce wewnętrzne oraz przemyślane place zabaw dla najmłodszych. Projekt spełnia wymagania certyfikatu BREEAM – wyjaśnia Michał Sęczkowski, architekt Rolfe Judd, współtwórca Jaśminowego Mokotowa.

 

Poza budynkami, w których surowość tynku łączy się z ciepłym drewnem i wysokiej jakości ceramiką, Skanska zadbała także o otoczenie. Dookoła inwestycji wykonała od podstaw nową infrastrukturę podziemną oraz nadziemną, zapewniając tym samym mieszkańcom innowacyjne rozwiązania architektoniczne i techniczne, m.in. stanowiska do ładowania aut elektrycznych. Cały projekt deweloper zrealizował w poszanowaniu szwedzkiej idei otwartości.

 

– Nasze osiedle inspirowane naturą stanowi kompletny fragment nowoczesnego miasta. Zapewnia bezpieczeństwo – Jaśminowy Mokotów jest otwartą inwestycją chronioną, a jednocześnie poprzez brak typowych ogrodzeń, nie tworzy sztucznych barier zewnętrznych. Kameralność i poczucie intymności w sercu Mokotowa uzyskaliśmy dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu terenu i wszechobecnej roślinności – mówi Łukasz Witek, menadżer projektu w Skanska Residential Development Poland.

 

 

W zgodzie z naturą

Mokotów, na którym Skanska wybudowała osiedle, jest ceniony za sielską atmosferę, bliskość terenów rekreacyjnych i zieleń. Wychodząc na ulicę, mieszkańcy dzielnicy nie wpadają od razu w uliczny hałas, tak charakterystyczny dla centrum Warszawy.

 

– Naszym priorytetem było, by mieszkańcy osiedla odnaleźli na Jaśminowym Mokotowie spokój i relaks blisko natury. Dlatego w pobliżu inwestycji zbudowaliśmy nową, ponad pięćsetmetrową ścieżkę rowerową i włączyliśmy ją w sieć już istniejących dróg dla jednośladów w ciągu al. Gen. Władysława Sikorskiego. W sąsiedztwie osiedla zagospodarowaliśmy też blisko 8500 mkw. powierzchni terenu, zmieniając go na rekreacyjny park z jeziorkiem, który po ukończeniu będzie miejscem dostępnym dla wszystkich – dodaje Łukasz Witek.

 

Zagospodarowane przez dewelopera w ramach inwestycji jeziorko z kładką, o długości ok. 120 m oraz szerokości 15-20 m pozwoli lokalnej społeczności poczuć rustykalny klimat w samym sercu Mokotowa.

 

W trosce o środowisko

Jaśminowy Mokotów znajduje się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Niezmiernie ważne było zatem odpowiedzialne podejście Skanska do projektowania osiedla, tak by lokalny ekosystem nie tylko przetrwał, ale również mógł rozkwitnąć.

 

– Podczas budowy korzystaliśmy z energii wiatrowej, która nie powoduje emisji szkodliwych gazów. Dzięki temu zapobiegliśmy wydzieleniu 160 ton dwutlenku węgla do atmosfery – wyjaśnia Łukasz Witek.

 

Przy realizacji pierwszego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów deweloper przetworzył lub odzyskał ponad 99% odpadów. Świadoma postawa firmy pozwoliła także przetrwać żyjącym na tym terenie stworzeniom. Skanska zamontowała 200 mb. płotków herpetologicznych, ułatwiających małym zwierzętom przejście poza obszar prowadzonych prac, a na terenie osiedla umieściła budki lęgowe i specjalne skrzynki dla owadów.

 

Ekoświadomość

Osiedle zostało zrealizowane w sposób przyjazny dla środowiska i lokalnej społeczności, co potwierdza certyfikacja BREEAM już na etapie projektowym. Skanska zachęca także mieszkańców inwestycji do pielęgnowania w sobie ekonawyków podczas codziennego użytkowania budynków. W tym celu zainstalowała m.in. windy z systemem odzysku energii oraz przestronne okna zapewniające wydłużony czas dopływu światła dziennego.

 

Wyższy standard w przypadku Jaśminowego Mokotowa nie oznacza zatem tylko modnej lokalizacji i pięknego widoku za oknem. Wynika on z oferowanych przez dewelopera rozwiązań typu smart home, zdrowych i nietoksycznych materiałów budowlanych, a także z poczucia współodpowiedzialności za jakość środowiska naturalnego. Tę zależność coraz częściej dostrzegają sami nabywcy mieszkań. Już 83% osób jest w stanie zapłacić więcej za produkty i usługi, które uzna za lepsze, a 40% klientów pyta o certyfikacje środowiskowe, uznając je za jeden z kluczowych wyznaczników zakupu, stanowiący wartość dodaną mieszkania.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.