We współczesnych projektach architektonicznych okna to niewątpliwie jeden z najatrakcyjniejszych elementów budynków mieszkalnych. Dają nam możliwość doświetlenia wnętrz naturalnym światłem, a jednocześnie realizują potrzebę obcowania z przyrodą.

 

W domach posiadających duże przeszklenia należy wziąć pod uwagę wiele związanych z nimi aspektów: potrzebę regulacji nasłonecznienia pomieszczeń, niwelowanie strat energii, ochronę prywatności, a także zapewnienie bezpieczeństwa. O ich realizację zadbają ekskluzywne rolety francuskiej firmy Bubendforff – prawdziwa ozdoba domu, która zapewni komfort życia jego mieszkańcom.

 

 

20160505 intel1

Active’Home


Możliwości tradycyjnych rolet zewnętrznych ograniczają się do całkowitego lub częściowego zasłonięcia okna. Inteligentne rolety fasadowe ACTIV’HOME są jedynym rozwiązaniem na europejskim rynku, w którym udało się połączyć funkcje rolety z blokadą antywłamaniową i żaluzji fasadowej. Rolety ACTIV’HOME posiadają ruchome lamele, których kąt nachylenia można dowolnie regulować.

 

Pozwala to na dostosowanie stopnia nasłonecznienia wnętrza do osobistych upodobań, z jednoczesnym zachowaniem prywatności i widoku na zewnątrz. System sterowania roletami wspomaga regulację temperatury w pomieszczeniach i przekłada się na duże oszczędności energii zarówno latem, kiedy dzięki mniejszemu nasłonecznieniu wnętrza nie musimy włączać klimatyzacji, jak i zimą, kiedy rolety pełnią dodatkowo funkcję izolacyjną.

 

 

Coraz częściej projektowane przydomowe ogrody zimowe, oranżerie, a także baseny zapewniają dobre samopoczucie i relaks, nadając naszemu życiu nową jakość. Wyjątkowy klimat takich miejsc umożliwia delektowanie się światłem i zielenią niezależnie od pory roku.

 

Świetnym rozwiązaniem dla nich są zewnętrzne rolety ROLAX przeznaczone do montażu na dużych przeszkleniach dachowych. Mają one doskonałe właściwości izolacyjne, chronią szklane dachy przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych, a także niwelują hałas spowodowany np. przez silne opady.

 

20160505 intel2

 Rolax

 

Innowacyjna, opatentowana konstrukcja umożliwia bezawaryjną pracę przez wiele lat. Montaż rolet ROLAX może obniżyć latem temperaturę wewnątrz nawet o 20°C, a zimą pomoże utrzymać izolację termiczną, zmniejszając koszty ogrzewania.

 

Rolety do ogrodów zimowych ROLAX to obecnie jedyne takie rozwiązanie dostępne na polskim rynku, generujące znaczne oszczędności dla użytkowników posiadających ogrody zimowe i oranżerie.

 

 


Dokonując wyboru elektrycznych rolet zewnętrznych oczekujemy od nich nie tylko niezawodności i funkcjonalności ale również łatwości w montażu bez konieczności uciążliwych prac budowlanych.

Rolety z panelem fotowoltaicznym ID2 SOLAR to idealne rozwiązanie przeznaczone do instalacji w wykończonych budynkach, w których nie doprowadzono przewodów elektrycznych do wnęk okiennych.Dzięki panelowi solarnemu roleta funkcjonuje bez zasilania elektrycznego.

 

20160505 intel3

ID2 Solar

 

Warto podkreślić, iż działanie rolety jest niezależne od warunków atmosferycznych. Może ona działać zarówno w słoneczne dni, jak i przy całkowitym zachmurzeniu. Niezależność od energii elektrycznej umożliwia swobodne korzystanie z rolet także wtedy, gdy zabraknie prądu.

 

 

 Rolety Bubendorff to wyjątkowe rozwiązania generujące oszczędności w ogrzewaniu i schładzaniu domu, poprawiające jednocześnie bezpieczeństwo i komfort jego mieszkańców. 50 lat doświadczenia Bubendorff gwarantuje najwyższą jakość potwierdzoną aż 7‑letnią gwarancją na wszystkie części. 

 

 więcej informacji: www.inteligentny-budynek.pl , www.inteligentne-rolety.pl 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.