Utrzymanie firmowego biura w dużej mierze zależy od kosztów bieżących rachunków za energię elektryczną. Jej zużycie systematycznie zwiększa się wraz ze wzrostem gospodarczym i poprawą standardów życia – zarówno w prywatnych przedsiębiorstwach, jak i w gospodarstwach domowych. Jakie nowoczesne rozwiązania w kwestii oszczędzania energii proponuje rynek?

 

20170303ASSA ABLOY zamek EL560 2

 Zamek EL560L; fot. ASSA ABLOY

 

Poza najprostszymi sposobami oszczędzania zużycia, takimi jak wyłączanie zasilania urządzeń nieużywanych czy wyborem urządzeń o wysokiej klasie energetycznej, istnieje szereg rozwiązań pozwalających zoptymalizować zużycie prądu podczas codziennych czynności. Jednym z nich jest wybór ekologicznych systemów zabezpieczeń budynku, takich jak zamki ABLOY LOW ENERGY LOCKS marki ABLOY - światowego lidera w dziedzinie kompleksowych systemów zabezpieczeń.

 

20170303ASSA ABLOY zamek EL560

 Zamek EL560L; fot. ASSA ABLOY

 


Efektywna redukcja kosztów
Zmniejszenie zużycia energii nie musi oznaczać ograniczenia parametrów działania urządzeń. Podczas modernizacji budynków warto zastanowić się nad wyborem innowacyjnych systemów zabezpieczeń, które nie tylko zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa, ale też pozwolą znacznie zredukować wysokość rachunków. Przy zastosowaniu zamków LOW ENERGY LOCKS zmiany te można zaobserwować już po krótkim okresie użytkowania.

 

20170303ASSA ABLOY Low Energy Locks

 

fot. ASSA ABLOY

W porównaniu do standardowych zwór elektromagnetycznych zamek marki ABLOY umożliwia oszczędność na poziomie blisko 99% w rocznym bilansie zużycia prądu. Obliczenia wykonano na przykładzie biurowca z 1000 przejść w systemie kontroli dostępu i szacunkowej liczbie 100 dziennych otwarć, trwających 10 sekund. Zakładając dane wartości, tradycyjna zwora rocznie pobiera 52 kWh energii, natomiast LOW ENRGY LOCKS jedynie 0,018 kWh. Przyjmując cenę energii na w wysokości 0,17 €/kWh oznacza to zatem oszczędność prawie 9 000 € rocznie przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności konwencjonalnych rozwiązań.

 


Inteligentna innowacja
Energooszczędne zamki ABLOY LOW ENERGY LOCKS to nowatorski produkt w branży zabezpieczeń. Nowa technologia w segmencie bezprzewodowej kontroli dostępu charakteryzuje się diametralnie niższym poborem prądu w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, które stale pobierają energię, nawet gdy nie są używane. Innowacyjne zamki marki ABLOY zużywają ją jedynie w momencie zmiany statusu blokady. Dodatkowo nie wymagają integracji oraz są kompatybilne z innymi elementami zabezpieczeń. Nie ma więc konieczności wymiany całego systemu, a jedynie pojedynczych zamków.

 

Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się w drzwiach o dużym natężeniu ruchu, ale także w newralgicznych miejscach, takich jak wyjścia ewakuacyjne czy drzwi przeciwpożarowe. Mogą być zastosowane zarówno w drzwiach drewnianych, jak i stalowych, a ich instalacja nie wymaga zbyt wiele czasu. LOW ENERGY LOCKS gwarantują także pełną wygodę, ponieważ mogą być sterowane elektrycznie w systemie kontroli dostępu oraz za pomocą klawiatury kodowej, przycisków lub timera.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.