Aktywne szkło PRIVA-LITE zmienia swój wygląd za sprawą prądu elektrycznego, charakteryzując się przy tym bardzo niskim zużyciem energii. Zastosowanie tego szkła niesie za sobą szereg korzyści, zarówno praktycznych, jak i estetycznych.

 

W stanie przeziernym – zapewnia stały dopływ światła dziennego, co sprawia, że przestrzeń jest wyjątkowo przyjazna i komfortowa dla jej użytkowników. W stanie nieprzeziernym – pozwala wydzielić komfortowe strefy prywatności. 

 

20170422PRIVA-LITE 1

 

 

Wszechstronność zastosowań
PRIVA-LITE to rozwiązanie Saint-Gobain, które doskonale dostosowuje się do oczekiwań klientów zarówno w warunkach domowych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

 

Dopełnieniem wyjątkowego designu oraz komfortu użytkowania są jego parametry techniczne, różnorodność konfiguracji, niezawodność oraz rynkowa unikatowość. Bez względu na zmiany stanu transparentności, szkło PRIVA-LITE charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła.

 

Może być montowane jako wewnętrzna ścianka działowa, drzwi, witryny sklepowe, przeszklone podłogi, fasady budynków, a także służyć jako ekran do tylnych projekcji (najlepiej w trybie OFF, gdzie tryb OFF oznacza stan nieprzezierny).

 

Użytkownik ma możliwość montażu PRIVA-LITE w profilach lub połączyć krawędzie szkła za pomocą taśmy lub silikonu MULTISIL w celu osiągnięcia efektu jednolitej ściany. Pełne systemy, jak drzwi przesuwne i obrotowe, są przygotowywane do szybkiej i łatwej instalacji.

 

20170422PRIVA-LITE 2

 


Nowatorska technologia
Funkcję aktywnej kontroli prywatności szkło PRIVA-LITE pełni za sprawą swojej budowy. Pomiędzy taflami szkła znajduje się folia LC z ciekłymi kryształami, która jest zlaminowana pomiędzy dwoma warstwami folii EVA lub PVB.

 

Folia LC złożona jest z dwóch warstw PET pokrytych przezroczystą, metaliczną powłoką i zlaminowanych razem za pomocą bardzo cienkiej warstwy żelu z ciekłych kryształów. Te, pod wpływem napięcia elektrycznego, układają się w tym samym kierunku, zmieniając strukturę szkła z nieprzeziernej na przezierną.

 

Możliwości przetwarzania
Szkło PRIVA-LITE dostępne jest w różnych wariantach, również w wersji ze szkłem hartowanym, w kolorze, z nadrukiem, wygiętym. Może być zastosowane jako część składowa zespolenia wraz z gamą dostępnych produktów Saint-Gobain.


Poniżej przestawione zostały parametry techniczne dwóch wariantów szkła PRIVA LITE:

 

PRIVA LITE CLASSIC dla 55.4

PRIVA – LITE XL dla 55.4

 

ON

OFF

ON

OFF

Przepuszczalność światła

75%

73%

76%

40%

Zamglenie

5,7%

90%

6,0%

99%

Współczynnik Solar Factor

73%

71%

73%

53%

Rw(C;Ctr)

38 (-2; -3) dB

37 (-1; -2) dB

Warunki pracy

od -20 do +60 °C

od -10 do +70 °C

 

 

Zarówno szkło PRIVA-LITE CLASSIC, jak i PRIVA-LITE XL jest dostępne jako szkło gięte. Możliwe są wszystkie standardowe kształty z wyjątkiem pełnych okręgów oraz kątami mniejszymi niż 30 stopni. Szyby mogą mieć sitodruk lub być piaskowane.

 

W szybach PRIVA-LITE CLASSIC oraz XL można wiercić otwory oraz robić wycięcia. W zależności od wymiaru panelu, elektrody mogą być umieszczone zarówno na dole, jak i na górze, po lewej lub po prawej stronie, zawsze z wyjściem przewodów pośrodku.

 

Zasilacze Plug and Play i kable są dostarczane z każdym panelem szkła PRIVA-LITE. Transformator może być instalowany w oddzielnych pomieszczeniach do 20 metrów od szyby. PRIVA-LITE może być w łatwy sposób kontrolowane standardowym przełącznikiem ściennym lub pilotem kontrolowanym zdalnie.

 

Glassolutions oferuje 5-letnią gwarancję na szkło oraz 2-letnią gwarancję na akcesoria elektryczne. Gwarancja jest ważna pod warunkiem przestrzegania zasad instalacji i konserwacji zawartych w instrukcji.

 

Więcej informacji:
www.privalite.com
www.glassolutions.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.