Zdalna praca to obecnie coraz powszechniejsze zjawisko, jednak do jej efektywnego wykonywania potrzebna jest wydzielona, komfortowa przestrzeń w zaciszu własnego domu. Jak jednak stworzyć eleganckie i ciche miejsce pracy bez konieczności czasochłonnego remontu? Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie szklanych ścianek działowych GLASSOLUTIONS CLIP-IN. System ten pozwala na kreatywne dzielenie pomieszczeń w szybki, efektowny i wyjątkowo łatwy sposób. 

 

20130119aranzacja clip in 

Aranżacja przestrzeni biurowej z zastosowaniem systemu CLIP-IN; Fot. Glassolutions


Współczesne domowe biuro nie musi być odcięte od części mieszkalnej standardowymi ścianami działowymi. Możemy je wyznaczyć za pomocą nowoczesnych, szklanych przegród, które nadadzą wnętrzom lekkości. Rozwiązanie to pozwala na zaprojektowanie atrakcyjnej wizualnie części biurowej, dając jednocześnie wrażenie nieograniczonej przestrzeni. Jest to szczególnie istotne w przypadku lokali o niewielkim metrażu, gdyż stworzenie wyizolowanego miejsca pracy nie musi wiązać się ze zmianą rozkładu mieszkania. Oprócz walorów estetycznych, zaletą stworzonego w ten sposób miejsca jest jego funkcjonalność. Po godzinach pracy może stać się idealną czytelnią, pokojem do nauki czy słuchania ulubionej muzyki.


Małe – wielkie wnętrze
Wykonane ze szkła podziały to idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy zależy nam na wyodrębnieniu w mieszkaniu komfortowej strefy biurowej. Przezroczyste tafle szkła pozwalają na zachowanie wrażenia otwartej przestrzeni. W systemie bezprofilowych szklanych ścian działowych CLIP-IN poszczególne ścianki są łączone za pomocą silikonowych uszczelek o matowym zabarwieniu. Dzięki temu pomieszczenie biurowe możemy stworzyć wyjątkowo łatwo, szybko i bez użycia mało estetycznych uszczelniaczy.

 

System ścian działowych CLIP-IN SILENCE to kompleksowe rozwiązanie łączące w sobie nowoczesny charakter dużych powierzchni wykonanych ze szkła z ochroną akustyczną i maksymalną przepuszczalnością światła. Wydzielone za jego pomocą pomieszczenie biurowe jest bardzo dobrze doświetlone i daje wrażenie większego niż w rzeczywistości. Właściwości dźwiękoszczelne systemu zapewniają komfortowe warunki pracy, niezakłócone hałasami dochodzącymi z domu. Dodatkowym atutem jest stosowanie w systemie bezpiecznego szkła hartowanego i laminowanego, które minimalizuje ryzyko odniesienia jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu w przypadku ewentualnego stłuczenia ścianki.

 

20130119aranzacja drzwi clip in

System CLIP-IN z drzwiami dźwiękoszczelnymi; Fot. Glassolutions


Design plus wysokie parametry
Bezprofilowe ścianki działowe CLIP-IN pozwalają na dowolność kompozycyjną w urządzaniu przestrzeni. Panele ścienne mogą być łączone w jednej płaszczyźnie lub pod kątem 90 stopni, możliwe jest również zamontowanie w nich drzwi. Zalecane maksymalne wymiary jednego panelu (biorąc pod uwagę dużą wagę większych formatek) to 1000x3000 mm (minimalna szerokość 250mm), co pozwala na zastosowanie systemu nawet w bardzo wysokich pomieszczeniach. W zależności od potrzeb ścianki wykonywane są ze szkła hartowanego SECURIT, laminowanego STADIP bądź dźwiękoszczelnego - STADIP SILENCE.

 

Całość systemu wraz z rozwiązaniem drzwiowym CLIP-IN SILENCE DOOR została przebadana akustycznie. Rozwiązanie to pozwala na skuteczne odizolowanie domowego biura od wszelkich hałasów. Ze względu na wysoki parametr izolacyjności akustycznej – Rw= 35-47dB zapewnia sprzyjające skupieniu warunki pracy. Szeroka gama kolorowych folii PVB i opcja nadrukowania indywidualnie dobranego wzoru na formatkach dają szerokie możliwości indywidualnej kreacji. Wysokie parametry izolacyjności akustycznej, różne grubości szkła (między 8 a 16 mm) i nieskrępowane możliwości kształtowania wyglądu sprawiają, że powierzchnia biurowa w systemie CLIP – IN może być harmonijne dopasowywana zarówno do wystroju mieszkania, jak i indywidualnych preferencji użytkowych.

 

20130119clip-in produktOpis

 

CLIP IN SILENCE to bezprofilowy system ścian działowych. Oprócz walorów estetycznych i możliwości designerskich pozwala on na wyciszenie pomieszczeń.

 

 

Niezaprzeczalnym atutem jest komple-ksowość tego systemu, który umożliwia łączenie paneli ściennych razem oraz pod kątem 90o jak również montaż drzwi.

 

Wszystko to przy wysokiej, przebadanej izolacji akustycznej oraz bezpieczeństwie - jest to system na bazie szyb laminowanych folią PVB. 

Zalety 

• Niewidoczne profile 
• Idealnie transparenty 
• Łatwy w montażu 
• Dźwiękoszczelny

 

Informacje techniczne 

 

20130119clip-in3

(powiększ tabelę)

 

 20130119clip-in-fully-glazed-silicone-free-soud-insulating-partitioning-system

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.