Harmony Office Center to dominujący nad otoczeniem, sześciokondygnacyjny kompleks trzech, połączonych tarasami, budynków. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 32 000 m2, usytuowany jest między ulicami Żaryna i św. Andrzeja Boboli. Poszczególne części funkcjonalne umieszczono w trzech stojących na kolumnach bryłach, o równej wysokości i szerokości, które w parterze podcięto i przeszklono. Zgodnie z założeniem urbanistycznym mają one ciemniejszą kolorystykę niż budynki mieszkalne, co wyróżnia Harmony Office Center i podkreśla jego centrotwórczą rolę.

ImageElewacje kompleksu zostały wykonane w systemach, dającym nieograniczoną swobodę tworzenia, a dzięki smukłym 50 mm profilom nośnym wpuszczają do budynków maksymalną ilość światła.
Elewacje Harmony Office Center różnią się ze względu na stronę świata. Dzielą się także na zewnętrzne − kamienno-szklane i wewnętrzne − całkowicie przeszklone z dowieszonymi kolorowymi wykuszami w formie kubików (systemy Star 50 i CW 50-SC). Elewacje szczytowe i boczne (system CS 77) całego obiektu wykonano ze szkła i kamienia. Ich wertykalna kompozycja została podkreślona pionowymi płytami kamiennymi, lekko poprzesuwanymi względem siebie w płaszczyźnie ścian.

Tłem dla elementów z kamienia naturalnego są linie anodowanych profili. Wąskie i wysokie na całą kondygnację okna przyozdobiono ornamentem z emalii naniesionej na szkło metodą sitodruku. Pionowe podziały elewacji nie tylko nadają Harmony Office Center dostojności, ale także subtelnie wyróżniają kompleks spośród budynków mieszkalnych, w których okna najczęściej mają układ horyzontalny. Partery budynków zostały wykonane w ulepszonym, w zakresie izolacji termicznej, systemie profili elewacyjnych Reynaers CW 50-HI, a drzwi wejściowe w trójkomorowym systemie okienno-drzwiowy z profilami z przekładkami termicznymi Reynaers CS 86-HI.

ImageKrajobraz kolorowych prostopadłościanów
Rygorystyczna geometria Harmony Office Center została przełamana przez dwa dziedzińce powstałe pomiędzy trzema budynkami kompleksu, na których w niedalekiej  przyszłości wyrośnie zieleń. Oryginalne wykusze w formie kubików łagodzą biznesowy charakter kompleksu i ożywiają jego formę, stanowiąc atrakcyjny element architektury otoczenia. Elewacje kubików powstały na bazie systemów Reynaers Star 50
i CW 50-SC. Wykusze różnią się rozmiarem, dlatego warto zwrócić uwagę na kolorowe tafle szkła wypełniające kubiki – każda z ponad 550 jest w innym wymiarze.

Kubiki wystają z gładkiej płaszczyzny strukturalnie przeszklonej elewacji Harmony Office Center. Zastosowany system profili Reynaers umożliwia montaż rygli na dowolnej wysokości, dzięki czemu uzyskano rytmiczne zmiany poziomów w rysunku elewacji. Pionowe linie podkreślono pasami wąskich okien wychylnych oraz nieprzeziernych pól z sitodrukowymi ornamentami. Niesymetryczne rozmieszczenie kubików na elewacji daje wrażenie, że zostały one tam zamocowane w sposób niemal przypadkowy, w związku z czym powstał swobodny krajobraz kolorowych prostopadłościanów.

W przeszklonej wspólnej podstawie kompleksu trzech budynków Harmony Office Center zaplanowano sklepy, kantynę i centrum konferencyjne. Zadaszenie strefy wejściowej sprzyja zatarciu granicy pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym oraz umożliwia stworzenie przestrzeni dla nieformalnych aktywności.

Harmony Office Center jest budynkiem o wysokiej jakości wykończenia, eleganckim i powściągliwym w formie. Podczas całego procesu realizacji inwestycji pracował przy niej niezmienny sztab fachowców: przedstawicieli inwestora, biura architektonicznego, dostawców oraz wykonawców. Wartością dodaną potwierdzającą jaskość zastosowanych rozwiązań jest ubezpieczona, 10-letnia gwarancja Reynaers na wszystkie systemy wykorzystane w kompleksie Harmony Office Center.

{mosimage}HARMONY OFFICE CENTER

Architekt: Grupa 5 Sp. z o.o., w składzie: Roman Dziedziejko, Mikołaj Kadłubowski, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski; współpraca autorska: Damian Cyryl Kotwicki, Rafał Grzelewski, Monika Lhagwadżawyn, Maciej Gruszecki, Iwona Sierpińska, Marcin Klukowski

Zamawiający:   Harmony Office Center Ltd.

Konstruktor:   Aluprojekt P.P.H.U., Warszawa

Wykonawca:  SPS Construction Sp. z o.o., Warszawa

Zastosowane systemy Reynaers: CS 77, CS 86-HI, CW 50, CW 50-SC, Star 50, rozwiązania obiektowe

Prace koncepcyjne: 2005 / 2006 (dotyczy udziału Reynaers Polska)

Prace budowlane: czerwiec 2007 – luty 2008 (dotyczy udziału Reynaers Polska)

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.