Targi te obejmują swym potencjałem cały przemysł budowlany, czyniąc tę wystawę najważniejszym wydarzeniem dla wszystkich specjalistów zaangażowanych w planowanie i budownictwo.

 

Targi BAU mają profesjonalistom z branży bardzo wiele do zaoferowania, nie tylko stoiska wystawiennicze, ale cały wachlarz atrakcji, specjalnie adresowanych do poszczególnych grup.

 

I tak, program forów na BAU jest skierowany głównie do architektów i inżynierów.

 

2018 12 17 1

 

W każdym z trzech forów (w halach C2, A4 i B0) są zaplanowane różne tematy każdego dnia:
- Co dalej w procesie digitalizacji?
- Jakie nowe możliwości otwierają się wobec postępów w prefabrykacji i konstrukcji systemów modularnych?
- Jak będą wyglądać życie i praca w przyszłości?
- Jaka jest rola światła w smart building?

 

Te zagadnienia będą dyskutowane podczas 6 targowych dni na ogólnodostępnych forach (www.bau-muenchen.com/foren).

 

Mówcami będą niezależni eksperci z całegomświata, wliczając przedstawicieli renomowanych biur architektonicznychmi inżynieryjnych jak np.: Nathalie de Vriesm(MVRDV, Rotterdam), Kai Uwe Bergmann (BIG, Nowy Jork), Rudi Scheuermann (Arup, Berlin).

 


Z kolei pokazy specjalne na BAU są adresowane główniemdo planistów i inżynierów. Przygotowując pokazy targimwspółpracują z parterami z dziedziny badań i rozwoju.

 


W pokazie specjalnym pod nazwą: „Przestrzeń do życia w przyszłości: cyfrowa, zrównoważona, inteligentna”, partnerem jest Fraunhofer Building Innovation Alliance. 14 instytutów tego stowarzyszenia będzie prezentować innowacyjne rozwiązania i produkty opracowane podczas badań nad budownictwem.

 

2018 12 17 2

 


Tematy wiodące to cyfryzacja, nowy zrównoważony rozwój, materiały z odzysku, inteligentne budynki i dzielnice miejskie.

 

Instytut ift Rosenheim, jako kolejny partner, zaprezentuje pokaz zatytułowany „Elementy budowlane wg potrójnego S: smart / safe / secure, czyli inteligentne, pewne i bezpieczne”.

 


Zostanie w nim pokazane zastosowanie inteligentnych komponentów budowlanych takich jak: napędy, czujniki i systemy bezpieczeństwa.


Częścią BAU będzie szereg wydarzeń dla architektów,w tym wręczanie nagród w konkursach projektowych.

 

Planowane są specjalne pokazy tematyczne dla architektów, planistów, przedstawicieli rynku nieruchomości pod pieczą przewodników, którymi będą znane osobistości z branży.

 

Na szczególną uwagę zasługuje „Długa noc architektury” – to 7 różnych wieczornych wycieczek z przewodnikiem w dniu 18 stycznia 2019 po najciekawszych obiektach architektonicznych w Monachium (szczegóły pod linkiem: https://bau-muenchen.com/supporting-program/long-night-of-architecture/long-night-of-architecture-thematic-tours.html)

 

Niezależnie od bogatego programu towarzyszącego na targach BAU w dniach 14-19.01.2019 na gości czekać będzie ponad 2100 wystawców z 45 krajów, w 16 sektorach tematycznych, na wykorzystanej do ostatniego metra powierzchni 18 hal monachijskiego centrum targowego.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2018

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.