Na dwa miesiące przed otwarciem – targi BAU, czyli Światowe Wiodące Targi Architektury Materiałów i Systemów Budowlanych, zapowiadają się bardzo dobrze. Długo oczekiwane wydarzenie odbędzie się w dniach 17-22 kwietnia 2023 w Monachium.

2023 02 06 1

Po przerwie związanej z pandemią tegoroczne targi osiągną wielkość tych z roku 2019. Impreza odbędzie się na łącznej powierzchni 200 000 m2 i wypełni wszystkie 18 hal monachijskich terenów targowych.

 

Targi przez szereg ostatnich edycji cieszą się niezmiennie ogromnym powodzeniem. W styczniu 2019 ustanowiono kolejny rekord – ponad 2280 wystawców (!) z 45 krajów i ponad 250 000 odwiedzających szczelnie wypełniło wszystkie dostępne przestrzenie monachijskiego centrum.

2023 02 06 2 

Z uwagi na szczyt pandemii edycja z 2021 odbyła się jedynie w formule online, lecz już w kwietniu targi BAU wracają ponownie do hal targowych, i to w bardzo dobrej formie. Targi BAU to kompletny przegląd wszelkich materiałów, systemów i rozwiązań stosowanych w budownictwie ze wskazaniem na najnowsze trendy związane z ochroną klimatu, energooszczędnością, zrównoważonym rozwojem i wykorzystaniem najnowszych technologii.

 2023 02 06 3

Głównym ich celem jest prezentacja innowacji i rozwoju budownictwa mieszkalnego, przemysłowego, użytkowego oraz wnętrz. Nie ma w Europie lepszego miejsca dla poszukiwania inspiracji dla projektantów i architektów.

 

Inspiracje te dotyczą zarówno konstrukcji budynków, jak i wykończenia wnętrz w nowo budowanych obiektach oraz w tych wymagających remontu czy modernizacji.

 2023 02 06 4

Poszczególne hale są zorganizowane tematycznie i poświęcone między innymi takim grupom towarowym, jak okna i drzwi, systemy aluminiowe, podłogi, chemia budowlana, pokrycia dachowe, ceramika, oświetlenie, systemy klimatyzacji i wentylacji, bramy garażowe i parkingi, szkło, drewno, kamień, stal i szereg innych produktów stosowanych w budownictwie.

 2023 02 06 5

Impreza jest adresowana przede wszystkim do liderów biznesu architektury, budownictwa i zarządzania, a więc do architektów, designerów, inżynierów budownictwa, planistów, inwestorów, przemysłu budowlanego, handlowców i dystrybutorów materiałów budowlanych, naukowców itd.

2023 02 06 6

Targi BAU są mocno zorientowane na wytyczanie nowych trendów w budownictwie. Wielu wiodących wystawców prezentuje technologie przyszłości, chrakteryzujące się mniejszą materiałochłonnością, oszczędnością energii i podejściem proekologicznym.

 2023 02 06 7

Ważnym elementem targów jest program towarzyszący, który w swych konferencjach, forach i pokazach specjalnych stawia na takie zagadnienia, jak:
- zmiany klimatyczne – jako wyzwanie dla sektora budowlanego;
- transformacja cyfrowa w budownictwie i najnowsze rozwiązania IT;
- domy przyszłości;
- wykorzystanie surowców i recykling materiałów budowlanych.

 2023 02 06 8

Rośnie rola Polski na BAU, która w 2019, nie licząc gospodarzy, była 4 krajem pod względem liczby wystawców i 6. pod względem odwiedzających gości. W 2023 obecność polskich firm jeszcze wzrośnie, spodziewamy się ponad 60 wystawców z Polski na powierzchni o 40% większej niż w rekordowym 2019 roku.

 

Wśród liderów znajdą się firmy o ugruntowanej renomie nie tylko w Niemczech, ale i na rynkach światowych. Największe stoiska z bogatą ofertą zaprezentują: Wiśniowski, Drutex, Eko-Okna, Ponzio, Decora, Budmat, Blachprofil, Barlinek.

 

Targi BAU to najważniejsza i długo oczekiwana impreza dla szeroko rozumianego przemysłu budowlanego. Po 4 latach liczba premieri nowości może być naprawdę imponująca. Warto poświęcić nawet kilka dni, by zobaczyć największą światową prezentację materiałów i technologii budowlanych. 


Grzegorz Grabarczyk – Biuro Targów Monachijskich

 

2023 02 06 0

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.