Prezentacja zrównoważonej koncepcji – innowacyjne rozwiązania chroniące przed letnim upałem
Z misją „Zieleń dla pokoleń” grupa Glas Trösch podjęła w ubiegłym roku kompleksową inicjatywę, aby zwiększyć nacisk na ochronę środowiska i klimatu. Jednym z jej efektów jest stoisko targowe na targach BAU w Monachium.
Stoisko Glas Trösch i SANCO, widziane na zdjęciu w formie wirtualnej, będzie gotowe dla zwiedzających na BAU 2023 w Monachium – zostało ono zaprojektowane z konsekwentnym uwzględnieniem filozofii projektowania Cradle to Cradle. © Glas Trösch/Zeissig
Wraz z firmą SANCO ten znany producent szkła zaprezentuje koncepcję opartą na filozofii projektowania Cradle to Cradle (C2C). Na stoisku nic nie będzie trwale przyklejone – wszystkie elementy zostaną po prostu wsunięte lub skręcone. Tam, gdzie to możliwe, zastosowane będą materiały z certyfikatem C2C i nadające się do recyklingu
Bardziej zrównoważony rozwój leży również u podstaw innowacji produktowych prezentowanych na targach BAU – główny nacisk położony jest na rozwiązania szklane, które chronią przed letnimi upałami, co staje się coraz ważniejsze w czasach zmian klimatycznych.
Ochrona przed letnimi upałami – klucz do większej efektywności energetycznej
W obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi istnieje obecnie zapotrzebowanie na okna i szklane fasady, które mają dwie cechy, które na pierwszy rzut oka są dość sprzeczne – powinny zapewniać dobry widok na świat zewnętrzny i wpuszczać do budynku dużo naturalnego światła, ale jednocześnie zapobiegać przegrzewaniu się wnętrz w cieplejszych miesiącach. Rozwiązaniem jest najnowsza generacja przeszkleń przeciwsłonecznych firmy Glas Trösch prezentowanych na targach BAU.
Termoizolacyjne szyby zespolone ze zintegrowanymi żaluzjami, takie jak SILVERSTAR CONTROL, wkłady kapilarne OKALUX w przestrzeni między szybami oraz sterowalne szkło przeciwsłoneczne z technologią eyrise® uzupełniają paletę produktów.
Dla Glas Trösch ochrona przed letnimi upałami zaczyna się od kompleksowego planowania: w oparciu o innowacyjną koncepcję „przeszklenia 360°”. Szwajcarski producent szkła zaleca ukierunkowane zastosowanie szkła izolacyjnego, które reaguje na specyficzne wymagania na różnych fasadach budynków i w ten sposób znacznie zwiększa efektywność energetyczną.
Zrównoważona ekspozycja targowa
Nowa strategia targowa Grupy Glas Trösch ma na celu zredukowanie do absolutnego minimum ilości wszystkich wytwarzanych odpadów, w tym tych pochodzących z materiałów jednorazowego użytku, mających szkodliwy wpływ na środowisko naturalne
We współpracy z renomowaną firmą Zeissig, zajmującą się budową stoisk targowych, Grupa Glas Trösch opracowała projekt stoiska, który wykorzystuje biodegradowalne materiały oraz wyroby nadające się do recyklingu, a także minimalizuje transport
Aby sprostać tym wysokim wymaganiom, wszystkie części konstrukcyjne stoiska wykonane będą z litego, nieobrobionego drewna i zostana połączone kołkami lub śrubami. Dzięki temu stoisko będzie można łatwo zdemontować i ponownie wykorzystać na innych targach.
Zastosowana zostaną również inteligentne rozwiązania logistyczne – eksponaty prezentowane w Monachium będzie można przymocować do palet za pomocą pasów, co eliminuje konieczność stosowania opakowań z tworzyw sztucznych.
Oznacza to także zarówno optymalizację produktową, jak i transportową związaną z budową przedmiotowego stoiska. Wykorzystane na stoisku prawdziwe drzewa zapewniają naturalne środowisko w pełnym tego słowa znaczeniu, a po targach wrócą do leśnej szkółki.